Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż lusterka wewnetrznego fotochrom do zwykłego uchwytu


czaki22

Rekomendowane odpowiedzi

wkret samowiercacy wystarczy, do low wg mnie nie podlaczysz , samo zasilenie wepnij i tyle na wstecznym nie jezdzisz non stop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalujesz, musisz tylko znaleźć kabel od wstecznego i połączyć je z odpowiednim pinem w lusterku. Generalnie rozjaśnianie lusterka jest wyzwalane napięciem +12V podawanym na odpowiednie piny. Przy lampce o ile dobrze pamiętam trzeba coś rzeźbić żeby odpowiednio działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odcialem ta czesc/uchwyt ze starego lusterka ale nie miesci sie pomiedzy te slupki w nowym lusterku oznaczone kolorem czerwonym.

Czaki czy ty musiales odciac ten kawalek od strony oslony po lewej stronie patrzac na obrazek?

IMG_0785.jpg

<br /><br />

---------- Post dopisany at 12:44 ---------- Poprzedni post napisany at 12:41 ----------

A i czy jest jakis punkt centralny ktory wybrales do nawiercenia sruby? Widze ze masz lekki odstep od tych slupkow po prawej stronie.

---------- Post dopisany 31-08-2012 at 09:37 ---------- Poprzedni post napisany 30-08-2012 at 12:44 ----------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, pasuje bez problemu, nie trzeba dokładać żadnych przewodów dodatkowych.

Po podłączeniu należy kompas skalibrować aby wskazywał poprawnie strony świata.

Te lustra montowane były bardzo często w Q7 i na "alledrogo" należy szukać pod Q7 a nie pod A4.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odcialem ta czesc/uchwyt ze starego lusterka ale nie miesci sie pomiedzy te slupki w nowym lusterku oznaczone kolorem czerwonym.

Czaki czy ty musiales odciac ten kawalek od strony oslony po lewej stronie patrzac na obrazek?

http://s17.postimage.org/mxntxbdkr/IMG_0785.jpg

<br /><br />

---------- Post dopisany at 12:44 ---------- Poprzedni post napisany at 12:41 ----------

A i czy jest jakis punkt centralny ktory wybrales do nawiercenia sruby? Widze ze masz lekki odstep od tych slupkow po prawej stronie.

---------- Post dopisany 31-08-2012 at 09:37 ---------- Poprzedni post napisany 30-08-2012 at 12:44 ----------

Ja u siebie nie chcialem robic zadnych modyfikacji w nowym lusterku po za nawierceniem otwru na srubke; wiec starlem krawedzie starego uchwytu i umiejscowilem pomiedzy elemntami zaznaczonymi na czerwono. Lusterko jest przez to delikatnie nizej ale nie przeszkadza mi to. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzisiaj doszlo do mnie lusterko z b7 pod czujnik deszcu wiec czeka mnie przerobka uchwytu. Czy mozecie mi powiedziec czy moge to podlaczyc pod mce w wersji low od b6 tak zeby nie przygaszalo sie przy wlaczeniu lampek i biegu wstecznego?

Czyli można podłączyć lusterko fotochromatyczne z B7 do B6 z MCE w wersji LOW i ściemnianie będzie działać?

Chciałem dzisiaj zamówić lusterko w ASO, ale chcieli ponad 800zł, więc zrezygnowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze ktos wrzucic fotke od strony szyby jak wyglada takie lusterko od zewnatrz??

p.s. oczywiscie w normalnej szybie nie pod czujnik (czyli bez zaczernienia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim fajnie wygląda.

Wskazuje kierunej jazdy. Wyświetla N-północ, NE-północny-wschód, E-wschód, SE-południowy-wschód, S-południe, SW-południowy-zachód, W-zachód i NW-północny-zachód.

Kompas jest czuły i szybko reaguje na zmianę kierunku jazdy.

Pozdro.

A gdzie to jest wyświetlane?

wkleje Ci zdjęcie. Bardzo fajnie z kompasem wygląda:

lustro_kompas.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, pasuje bez problemu, nie trzeba dokładać żadnych przewodów dodatkowych.

Po podłączeniu należy kompas skalibrować aby wskazywał poprawnie strony świata.

Te lustra montowane były bardzo często w Q7 i na "alledrogo" należy szukać pod Q7 a nie pod A4.

Pozdro.

ktoś wie na czym polega ta kalibracja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalibracja cyfrowego kompasu :

– Włączyć zapłon.

We wskazaniu kompasu 1 musi się pojawić C.

– Jeśli nie pojawi się C , naciskać przycisk włączania lusterka przez 9 do 12 s, aż pojawi się C we wskazaniu kompasu 1.

– Przejechać z prędkością ok. 5 mil/h (10 km/h) dwa do trzech okrążeń, aż we wskazaniu kompasu 1 zostanie pokazana strona świata.

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalibracja cyfrowego kompasu :

– Włączyć zapłon.

We wskazaniu kompasu 1 musi się pojawić C.

– Jeśli nie pojawi się C , naciskać przycisk włączania lusterka przez 9 do 12 s, aż pojawi się C we wskazaniu kompasu 1.

– Przejechać z prędkością ok. 5 mil/h (10 km/h) dwa do trzech okrążeń, aż we wskazaniu kompasu 1 zostanie pokazana strona świata.

:hi:

dzięki wielkie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany rezacze mam pytanie.

Mam dwa lusterka oba pod duży uchwyt czujnik deszczu. Jedno z nich zostało przerobione na mały uchwyt - i generalnie hulało.

Chciałbym zamienić całe uchwyty w tych lusterkach - a dokładnie tylko metalowe części (nie tylko blaszki). Jest to możliwe? Jeśli tak to jak to rozebrać, żeby czegoś nie połamać?

Lusterko b7

8v7o.jpg

Lusterko b7 dostosowane pod mały uchwyt

iam3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wyjąć kulkę z obudowy lusterka i zamienić. W zwykłym wyciągałem kulkę bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki pany :hi:

Zabieg się udał.

Cały myk polegał na tym, że trzeba było użyć sporo siły przy wyciąganiu kulki z lusterka. Na szczęście są tam takie zatrzaski że raczej nie ma bata żeby coś urwać.

---------- Post dopisany 27-06-2013 at 10:24 ---------- Poprzedni post napisany 20-06-2013 at 13:37 ----------

Nie macie przypadkiem na zbyciu uszkodzonego lusterka do b7?

Potrzebuję dokładnie jednej części.

Tutaj idzie taki plastki okrągły, zapobiega wystawaniu przewodu lusterka.

zqvx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam-czy MCE z literką N będzie obsługiwał fotochrom,czujnik deszczu i coming home

Bankowo obsługuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadło mi w ręce lustro z Q7 prawdopodobnie S-line czarne 6 pin w dobrej cenie tylko wydaje mi się ze ma sporo większy uchwyt do szyby niż te z B7. Może ktoś zmierzyć u siebie? bo jeśli będzie duża róznica to to sprzedam a będę szukał czarnego z B7. Moje wygląda tak:

zh6g.jpg

pdr7.jpg

tmq1.jpg

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...