Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż lusterka wewnetrznego fotochrom do zwykłego uchwytu


czaki22

Rekomendowane odpowiedzi

Może się ktoś podzielić numerem części obudowy/zaślepki do lusterka z B7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Może ma ktoś na zbyciu lusterko z fotochromem bez przycisku w kolorze czarnym? Rozlało mi się ostatnio i nieciekawie to wygląda...

DSC06136.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Może ma ktoś na zbyciu lusterko z fotochromem bez przycisku w kolorze czarnym? Rozlało mi się ostatnio i nieciekawie to wygląda...

http://s24.postimg.org/bbpwo94z5/DSC06136.jpg

Mam ale kompletne :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wymianą samego szkła nie będę się raczej bawił, tym bardziej że rozbierałem te lusterko ze dwa razy i plastik się powyszczerbiał. A ile sobie cenisz za te lusterko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Panowie, przeczytałem cały wątek i już się pogubiłem... Mam A4 B6 z lipca 2004 roku i w serii miałem szare lusterko wewnętrzne fotochrom z przyciskiem.

Chcę je wymienić na czarne lusterko fotochrom z kompasem, wiem że muszę wymienić uchwyt ale (i tu mam wątpliwości) czy czujnik zmierzchu jest zintegrowany tak jak w B6 z lusterkiem czy trzeba coś jeszcze dokupować oprócz samego lusterka tzn. MCE od B7 i czujnik deszczu (wydaje mi się że w nim jest także oprócz czujnika deszczu umiejscowiony czujnik zmierzchu- nie potrzebuję czujnika deszczu) :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Panowie, przeczytałem cały wątek i już się pogubiłem... Mam A4 B6 z lipca 2004 roku i w serii miałem szare lusterko wewnętrzne fotochrom z przyciskiem.

Chcę je wymienić na czarne lusterko fotochrom z kompasem, wiem że muszę wymienić uchwyt ale (i tu mam wątpliwości) czy czujnik zmierzchu jest zintegrowany tak jak w B6 z lusterkiem czy trzeba coś jeszcze dokupować oprócz samego lusterka tzn. MCE od B7 i czujnik deszczu (wydaje mi się że w nim jest także oprócz czujnika deszczu umiejscowiony czujnik zmierzchu- nie potrzebuję czujnika deszczu) :eusathink:

U ciebie nic się nie zmienia, szukaj lustra o numerze 8E0 857 511 B to jest z kompasem całe lustro jest już z czujnikami potrzebnymi do clh i ewentualnie drl. Jeżeli szare tak jak mówisz było fotochrom z przyciskiem to nie musisz wymieniać MCE bo będzie śmigało a czujnik deszczu nie występował w B6 więc nie potrzebujesz nic oprócz lustra:wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Panowie, przeczytałem cały wątek i już się pogubiłem... Mam A4 B6 z lipca 2004 roku i w serii miałem szare lusterko wewnętrzne fotochrom z przyciskiem.

Chcę je wymienić na czarne lusterko fotochrom z kompasem, wiem że muszę wymienić uchwyt ale (i tu mam wątpliwości) czy czujnik zmierzchu jest zintegrowany tak jak w B6 z lusterkiem czy trzeba coś jeszcze dokupować oprócz samego lusterka tzn. MCE od B7 i czujnik deszczu (wydaje mi się że w nim jest także oprócz czujnika deszczu umiejscowiony czujnik zmierzchu- nie potrzebuję czujnika deszczu) :eusathink:

U ciebie nic się nie zmienia, szukaj lustra o numerze 8E0 857 511 B to jest z kompasem całe lustro jest już z czujnikami potrzebnymi do clh i ewentualnie drl. Jeżeli szare tak jak mówisz było fotochrom z przyciskiem to nie musisz wymieniać MCE bo będzie śmigało a czujnik deszczu nie występował w B6 więc nie potrzebujesz nic oprócz lustra:wink:

A to lusterko o którym piszesz jest z B6 czy z B7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :hi: mam jeszcze jedno pytanie, widzę że te lusterka 8E0 857 511 B są bardzo ciężko dostępne. W tym wątku piszą jeszcze o lusterku z kompasem od Q7 z końcówką "L" i widzę, że ono jest o wiele bardziej dostępne niż te, które podałeś. Nie wiesz czasem czy czujnik zmierzchu jest tam zintegrowany czy tak jak pisałem trzeba coś dokupować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie z kompasem trafić to jak w toto lotka:facepalm: a po co Ci kompas kup normalne Marcino87 ma wystawione...a co do Q to nie orientuje się, też słyszałem że pasuje ale co i jak to Ci nie powiem no i napewno również ma czujnik zmierzchu ale czy podejdzie pod Twoje MCE to nie wiem:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co mi z kompasem?? No cóż podobno laski krzyczą wooow i chcę tego doświadczyć :decayed::grin:

---------- Post dopisany at 10:14 ---------- Poprzedni post napisany at 10:09 ----------

a lubię bajery więc jak już zmieniać lusterko to na nowy bajer :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co mi z kompasem?? No cóż podobno laski krzyczą wooow i chcę tego doświadczyć :decayed::grin:

---------- Post dopisany at 10:14 ---------- Poprzedni post napisany at 10:09 ----------

a lubię bajery więc jak już zmieniać lusterko to na nowy bajer :decayed:

Za dużo czytasz wątków Siemiana:polew::polew::polew: kup sobie normalne lustro bo i to jest trudno zdobyć a jak chcesz z kompasem to powodzienia może za pół roku gdzieś wyhaczysz:decayed:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co mi z kompasem?? No cóż podobno laski krzyczą wooow i chcę tego doświadczyć :decayed::grin:

---------- Post dopisany at 10:14 ---------- Poprzedni post napisany at 10:09 ----------

a lubię bajery więc jak już zmieniać lusterko to na nowy bajer :decayed:

Za dużo czytasz wątków Siemiana:polew::polew::polew: kup sobie normalne lustro bo i to jest trudno zdobyć a jak chcesz z kompasem to powodzienia może za pół roku gdzieś wyhaczysz:decayed:

Chyba na razie przelakieruje sobie to moje szare na czarne pod kolor podsufitki i będę cierpliwie szukał tego czarnego z kompasem. Szukałem jakiś czas temu gałki od RS4 B7- ledwo co kupiłem to za chwile wysyp u nas na forum gałek od RSy

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zmieniam lusterko w B7 ze zwykłego na fotochrom. Prosiłem na aukcji drezdenko żeby przysłali fotochrom na małe mocowanie. Ale przyszło na duże. I teraz czeka mnie riezanie mocowania. Moje pytanie - czy przykręcenie małego uchwytu nie spowoduje zwiększenia dystansu czyli będzie szpara pomiędzy plastikową obudową lustra a szybą? Patrząc na zdjęcie z pierwszej strony wydaje się, że płaszczyzna przykręconego małego uchwytu jest powyżej plastikowej osłony o jakieś 2 mm. Czym najlepiej zamaskować kabelki i tą różnicę w średnicy od strony szyby, aby z zewnątrz było OK?


czaki22 napisał

odcinamy, kawałek czesci mocującej starego lusterka dokladnie na wysokości nitowania elementów, i przykrecamy tą cześć do nowego lusterka,

Jak odciąłem wg opisu to zostało mi bardzo mało mięsa z tej odcinki. I to ma się trzymać? Wg mnie za bardzo ażurowa konstrukcja. Jutro to wzmocnię distalem i klejem zywicznym w plastelinie.

Edytowane przez Januszek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

A czy lusterko z B6 z czujnikiem zmierzchu będzie pracowało z MCE z B7 w wersji HIGH. Ktoś to ćwiczył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zwykłe lusterko bez fotochromu w a4 b7. Chciałbym założyć z fotochromem ale bez  czujników deszczu czy zmierzchu. 

Czyli ten stary uchwyt muszę odkleić? 

Jakiego lusterka muszę szukać od B6 czy B7? 

Takie lusterko podpina się tylko pod lampke podsufitki ? Czy jeszcze coś trzeba rezać?

 

Dobra już nie mam pytań. Wszystko już wiem :)

Edytowane przez HouseNight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Mógłby ktoś wstawić zdjęcia jak zamontować lusterko na "duży" uchwyt do małego?
Zdjęcia z pierwszego postu wygasły..

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...