Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż lusterka wewnetrznego fotochrom do zwykłego uchwytu


czaki22

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz działa, chodzi o element z lewej strony znaczka "X". Nie wiem też czy do założenia lusterka do B6 nie będzie potrzebne to co X oznaczyłeś :eusathink: Bo reszta to już chyba zbędna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli chodzi Ci o 4F0 857 593 F, natomiast ta czarna rynienka mieści się pod tym właśnie elementem i łączy się jak by przy samej szybie z mocowaniem lusterka idąc do tapicerki sufitki i na to nakładasz część zewn. podaną na początku i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc! Zastanawiam się czy ta "rynienka" 4F0 857 593 D też jest niezbędna, może się wypowie ktoś kto do B6 zakładał już lustro z B7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc! Zastanawiam się czy ta "rynienka" 4F0 857 593 D też jest niezbędna, może się wypowie ktoś kto do B6 zakładał już lustro z B7
Ostatnio mi rezał fotochrom Dominik a mam lustro z B6. Lustro kupiłem bez obudowy na przewody i udałem się do Aso zamiarem kupna tych plastyków. Co się okazało to obudowa od strony szyby nie występowała w B6 natomiast obudowa od strony lusterka kosztowała chyba jak dobrze pamiętam coś około 20 paru złotych. Najlepszym rozwiązaniem jest chyba naklejenie folii do przyciemniania szyb od strony szyby:wink: ja tak bynajmniej mam zamiar zrobić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli ja mam lustro o nr 4F0 857 511E z wlacznikiem bedzie jakis problem jesli podlacze sie pod te lampki co oswietlaja tunel czy lepiej odrazu isc do wlacznika swiatel?

takie cos posiadam

img8813oy.th.jpg

i jeszcze pytanie jakiego kleju lub czegosc podobnego uzyc aby je dobrze przykleic do szyby i mialeo to jakis sensowny wyglad

czujnik deszczu raczej omine przy instalacji no chyba ze ktos ma tanio na zbyciu to wezme

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc! Zastanawiam się czy ta "rynienka" 4F0 857 593 D też jest niezbędna, może się wypowie ktoś kto do B6 zakładał już lustro z B7
Ostatnio mi rezał fotochrom Dominik a mam lustro z B6. Lustro kupiłem bez obudowy na przewody i udałem się do Aso zamiarem kupna tych plastyków. Co się okazało to obudowa od strony szyby nie występowała w B6 natomiast obudowa od strony lusterka kosztowała chyba jak dobrze pamiętam coś około 20 paru złotych. Najlepszym rozwiązaniem jest chyba naklejenie folii do przyciemniania szyb od strony szyby:wink: ja tak bynajmniej mam zamiar zrobić...
Małe sprostowanie: plastyk od strony szyby w lusterku do B6 występował ale tylko z lusterkiem więc jak będziecie takie kupowali to zwróćcie na to uwagę bo w Aso mają tylko plastyk widoczny z wewnątrz auta:hi:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odcinamy, kawałek czesci mocującej starego lusterka dokladnie na wysokości nitowania elementów, i przykrecamy tą cześć do nowego lusterka,

Im więcej przeczytałem w sprawie wymiany lusterka w B6 z B7, montażu sensora deszczu to mam większe wątpliwości co należy zrobić.

W innych wątkach pisze się, że czujnik zmierzchu w B7 nie jest zintegrowany jak w B7 z lusterkiem i nie działa jeżeli nie ma się MCE z B7.

W tym wątku jest pokazane jak odciąć mocowanie lusterka z B6 i przykręcić do lusterka z B7. Nie lepiej po prostu zajechać do warsztatu, gdzie zmieniają szyby i poprosić o przyklejenie mocowania na szybę z B7?

Wpadł mi do głowy jeszcze jeden pomysł, żeby rozłączyć mocowanie lusterka z lusterkiem na kulce, która umożliwia ustawienie lusterka. Jest tam widoczne zabezpieczenie, które można zdjąć po czym kulka powinna wyjść z lusterka. W tym wypadku należy jakoś przeciągnąć kable przez kulke itp.

U siebie mam lusterko fotochrom i muszę go wymienić bo się rozlało. Przed tym chciałbym ocenić, czy warto bawić się w zakładanie lusterka z B7 i ew. instalację sensora deszczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wątku jest pokazane jak odciąć mocowanie lusterka z B6 i przykręcić do lusterka z B7. Nie lepiej po prostu zajechać do warsztatu, gdzie zmieniają szyby i poprosić o przyklejenie mocowania na szybę z B7?

Może i prościej, tym bardziej że MZ wcale tak jasno tu nie jest opisane jak to zrobić :tongue4:

Wpadł mi do głowy jeszcze jeden pomysł, żeby rozłączyć mocowanie lusterka z lusterkiem na kulce, która umożliwia ustawienie lusterka. Jest tam widoczne zabezpieczenie, które można zdjąć po czym kulka powinna wyjść z lusterka. W tym wypadku należy jakoś przeciągnąć kable przez kulke itp.

Nie do zrobienia, inna wielkość kulki :thumbdown:

U siebie mam lusterko fotochrom i muszę go wymienić bo się rozlało. Przed tym chciałbym ocenić, czy warto bawić się w zakładanie lusterka z B7 i ew. instalację sensora deszczu.

Sam o tym myślę ale raczej sporo będzie dłubania więc narazie tylko myślę. Z tego co czytałem to MCE do wymiany i chyba jeszcze dźwigienka wycieraczek też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam o tym myślę ale raczej sporo będzie dłubania więc narazie tylko myślę. Z tego co czytałem to MCE do wymiany i chyba jeszcze dźwigienka wycieraczek też.

Nie no manetki nie trzeba zmieniać, ale MCE na wersję HIGH, jeżeli ma się LOW. Tego aż tak się nie boję, ale piszą jeszcze o konieczności wymiany szyby, ale nie chce mi się w to wierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie chce Ci się wierzyć, w B7 jest inne mocowanie pod lustro fotochrom chyba że przerobisz tak jak czaki22 napisał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie chce Ci się wierzyć, w B7 jest inne mocowanie pod lustro fotochrom chyba że przerobisz tak jak czaki22 napisał

Myślisz, że nie da się zmienić samego mocowania, które jest przyklejone na szybie? To jest moment dla firmy zmieniającej szyby, więc po co zmieniać całą szybę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się da ale nie wiem czy szybiarze się podejmą tego:whistling: kilku chłopaków z forum próbowało i skończyło się pękniętą szybą i wymianą:facepalm: rób jak uważasz ale napisz do Bart-s on to robił to Ci powie co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no manetki nie trzeba zmieniać, ale MCE na wersję HIGH, jeżeli ma się LOW. Tego aż tak się nie boję, ale piszą jeszcze o konieczności wymiany szyby, ale nie chce mi się w to wierzyć.

A manetka dla czujnika deszczu nie ma czasem jeszcze jednej pozycji wycieraczek "AUTO"? W niektórych autach tak jest, nie wiem jak w CCCO.

MCE z tego co przeczytać można tu: http://a4-klub.pl/uklad-elektryczny-16/all-b6-b7-modul-centralnej-elektryki-wlacznik-swiatel-czujnik-swiatla-clh-138327/ musi być oczywiście od B7, natomiast gdzieś czytałem że czujnik deszczu znajduje się w stopce lusterka (dlatego w B7 jest ona taka gruba i ma inne mocowanie) stąd jego montaż wymaga uchwytu i lusterka z B7 (to co opisał czaki chyba tu nie zda egzaminu - czujnik się nie zmieści)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo... widze wkoncu ktos poruszyl temat tabu - lusterko fotochrom z kompasem.

Bardzo trudno zdobyc cos takiego...

krokodyl1, czy takie lusterko wymaga elektrycznie jakiegos nowego polaczenia czy pasuje 1:1 w miejsce lusterka fotochrom bez kompasu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pasuje bez problemu, takie lustra najczęściej były montowane w Q7, numerek lusterka powinien być z literką F. Na allegro często sprzedający nawet nie wiedzą, że sprzedają lusterko z kompasem, trzeba sprawdzać numer.

Po montażu takiego lusterka należy je skalibrować aby dobrze wskazywało kierunki stron świata.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj widziałem A4 B6 na mobile z 2004 roku i miało lusterko fotochromatyczne z wyłącznikiem. Czy w B6 na przełomie lat produkcji też się zmieniało mocowanie?

Może inaczej zadam pytanie: Czy jest lusterko z wyłącznikiem, które pasuje do każdej A4 B6 z wersją LOW modułu komfortu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B6 pod koniec produkcji były lusterka na mały uchwyt z wyłącznikiem (bardzo rzadko się zdarzają)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie to podłączyłeś, że współpracuje razem ze wstecznym??

tu znajdziesz cala rozpiske dla B6 i B7 http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=157734.0

np. dla B6:

pin 3 = rozłączenie fotochromu po wybraniu biegu wstecznego (z MCE, kostka 32-pin/30 – w drodze do MCE kabel przechodzi przez pomarańczowy 17-pinowy konektor – pin 9 – w lewym dolnym słupku A) [niebiesko/czerwony]

Czy mozna tak zainstalowac do dowolnego modulu mce rowniez w wersji low?

---------- Post dopisany 29-08-2012 at 14:35 ---------- Poprzedni post napisany 27-08-2012 at 10:37 ----------

Panowie dzisiaj doszlo do mnie lusterko z b7 pod czujnik deszcu wiec czeka mnie przerobka uchwytu. Czy mozecie mi powiedziec czy moge to podlaczyc pod mce w wersji low od b6 tak zeby nie przygaszalo sie przy wlaczeniu lampek i biegu wstecznego?

---------- Post dopisany at 17:45 ---------- Poprzedni post napisany at 14:35 ----------

Panowie,

Jeszcze jedno pytanko. Czy według obrazka muszę nawiercić otwór na środku i nagwintować żeby przykręcić stary uchwyt?

---------- Post dopisany at 17:48 ---------- Poprzedni post napisany at 17:45 ----------

IMG_0785.jpg

<br /><br />

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...