Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Nie odpala po długim postoju


jakub298

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z Audi4 B5 z 1996roku z silnikiem 1,6 benzyna i nie wiem jak go rozwiązać, a mianowicie musiałem wyjechać na jakiś czas i zostawiłem moje Audi w garażu stało one tam około 2 tygodni no i teraz nie mogę go zapalić. Temperatura w garażu nie była za wysoka gdzieś około -2stopnie i jak chłodniej było na dworze to i więcej. Kręciłem go dziś wiele razy i nic, rozrusznik pracuje ładnie ale samochód nie odpala. Zapaliła mi się nawet kontrolka od smarowania podczas kręcenia, więc boję się że go zatrę, olej w silniku jest (jesienią wymieniany). Może zna ktoś odpowiedz na mój problem gdyż nie mam pojęcia co robić. Pozdrawiam jakub298

Dodam jeszcze, że jeszcze przed wyjazdem od pewnego czasu działy się pewne problemy z odpalaniem a mianowicie po nocnym postoju nie palił mi za pierwszym razem tylko zawsze za drugim. Wszystkie filtry tez zawsze były wymieniane na czas. Nom właśnie i jeszcze dodam ze jak przekręcę kluczyk do poziomu zapalenia wszystkich kontrolek to cały czas coś piszczy z pod maski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to tak mogło s ie zrobić ale może pompka ci paliwa nie podaje i proponował bym ci ja sprawdzić czy s ie nie spaliła albo czy bezpieczniki sie nie zruszyły to tylko moja sugestia bo skoro dobrze kreci to moze byc przyczyna pompka ale co mi jeszcze wpadło na myśl to sprawdź czy masz iskrę na świecach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłacz czujnik temp do ECU i spróbuj odpalic, przydałoby sie podpiąc Vag-a i sprawdzic czy nie ma jakis błedów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód postał przez noc w garażu o temperaturze ponad plusem i odpalił bez problemu, więc myślę że powinienem wymienić świece żeby nie było problemów w przyszłości. NGK będą odpowiednie czy są może lepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie czy nie masz wody w paliwie i moze ona ci zamarzła w przewodzie bo jak w cieple zapalił to daje to do myślenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kolega ma podobny problem, po postoju nocnym przy minusowych temp silnik nie chce zaskoczyc, wszytko kreci ale nie odpala. jak probuje go odpalic za pare godzin znowu to odpali mimo tego ze nadal jest niska temperatura. ma wymienione wszystko od swiec do akumulatora, czujnik temp tez wymienil, pompa sprawna. I o co to chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...