Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błędy silników klap nagrzewnicy, Rozmieszczenie, Opis, Nastawy Podstawowe


olo-sline28

Rekomendowane odpowiedzi

Silniczki z B6 i B7 maja takie same numery. Ale juz potencjometry sa inne. Starszego typu sa niebieskie. Nowsze sa bialo-przezroczyste. W wolnej chwili postaram sie zrobic foto bo mam gdzies kilka sztuk silniczkow. Dodatkowo bodajze od 2008r sa jeszcze nowsze silniczki z nowymi literkami na koncu, ale co w nich zmieniono nie wiem.

Silniczki z anglika maja inne numery. Wiec pewnie ramiona sa inne. Mozna natomiast z nich wyciagac potencjometry na podmianke, na pewno sa takie same.

Edytowane przez biggman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli silniczek angielski. Potencjometr skoro bialy to poprawiony. Ale moze tez juz jego zywot sie zakonczyl ;)

Moze tez tak byc ze potencjometr jest ok a sam silnik padl. Najlatwiej wykrec inny silniczek podmien silnik, pozniej potencometr i sprawdz czy wszystko jest ok. Bedziesz wiedzial co padlo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełożyłem potencjometr z innego silniczka i zaskoczył. Wygląda, że potencjometr padł. Znalazłem używany silniczek z B7 ale B nie J, za 20 funtów.

Zdecyduję się raczej na niego. Jeszcze jedno co do numeracji.

8E2 820 511B rhd

8E1 820 511B lhd

8E0 820 511B ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8E0 820 511B nie ma takich numerków według ETKI

Jak chcesz to mogę Ci sprzedać taki potencjometr sporo taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ale już zamówiłem silniczek. Co do numeracji to widziałem na allegro z tymi numerkami.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na takie cos:

Wsiadam do auta oczywiscie szyby zaparowane i niema nadmuchu na przednia szybe i na boczne wlacze spryskiwacz i wszystko zaczyna dzialac. Po paru minutach przestaje dzialac znowu wlaczam spryskiwacz i wszystko chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ale już zamówiłem silniczek. Co do numeracji to widziałem na allegro z tymi numerkami.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Ok. Ktos blednie spisal numer zapewne.

A co powiecie na takie cos:

Wsiadam do auta oczywiscie szyby zaparowane i niema nadmuchu na przednia szybe i na boczne wlacze spryskiwacz i wszystko zaczyna dzialac. Po paru minutach przestaje dzialac znowu wlaczam spryskiwacz i wszystko chodzi.

To normalne, jak wlacza sie spryskiwacze szyby klimatronik zwieksza na chwile nawiew na szybe, taka opcja klimatronika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bledy moje podal wrclaguna pare postow temu. Biggman a u mnie jest na odwrot dziala bo jak nie psikne spryskiwaczami to nie bedzie chodzic a jak psikne to chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak się włącza spryskiwacz to klimatronik z automatu włącza obieg zamknięty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak się włącza spryskiwacz to klimatronik z automatu włącza obieg zamknięty

Bo masz czujnik jakości powietrza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak się włącza spryskiwacz to klimatronik z automatu włącza obieg zamknięty

Bo masz czujnik jakości powietrza :)
Na klimatronik nie mam funkcji Auto obieg zamknięty więc chyba raczej czujnika też nie ma. Myślałem że wszystkie tak działają...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak się włącza spryskiwacz to klimatronik z automatu włącza obieg zamknięty

Bo masz czujnik jakości powietrza :)
Na klimatronik nie mam funkcji Auto obieg zamknięty więc chyba raczej czujnika też nie ma. Myślałem że wszystkie tak działają...

A widzisz a ja myślałem, że tylko te z czujnikiem tak mają :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka panowie...

wymieniłem dwa silniczki na te z b7. Chodzić - chodzą ale błędy są. Są to błędy typu 09-00 - Wartość skrajna adaptacji przekroczona... I teraz, czy nie jest tak, że w środku, te potencjometry jednak różnią się czymś? Nie wkładałem silniczków o tych samych numerach co ori, tylko podmienialem ramiona.

Edytowane przez barrowiec1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego miernik w łapkę Sprawdzić potencjometr i ustaw pozycje żeby na skalę nie wychodzil

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oznacza to, że pomimo, że kręci się on 360 to i tak można go ustawić na jednej granicy albo drugiej? u mnie jest temat, ż obojetnie jak go włoże to i tak mam przekroczenie granicy.. .czy ustawienie ślimaków ma wpływ na określenie min max?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli rozebral bys potencjometr to zobaczyl bys ze nie ma on zakresu 360 tylko ok 170. Na pierscieniu potencjometru jest taka strzalka i ona ma wakazywac ramie silniczka. Jesli zle ustawiles potencjometr to wylamal sie ogranicznik w potencjometrze i taczej nadaje sie na smietnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź! tego nie wiedziałem. Przy pozostałych chyba mi się fuksło bo wszystko pięknie działa. Przetestuje może jeszcze coś z niego będzie. Są jakieś wzorcowe wartości przy mierzeniu miernikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...