Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błędy silników klap nagrzewnicy, Rozmieszczenie, Opis, Nastawy Podstawowe


olo-sline28

Rekomendowane odpowiedzi

Miernikiem nigdy ich nie sprawdzalem, troche tego przeszlo przez moje rece i jesli wywala blad to potencjometr czyszcze benzyna ekstrakcyjna potem kontaktem jesli mimo to wywala blad to sie z nimi nie bawie bo nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie czy silniczek od zamkniętego obiegu to ten biały z tego zdjęcia http://s19.postimg.org/6kd8lh6oz/silniczki.jpg

Czy taki czarny http://i.imged.pl/audi-a4-b6-silniczek-regulacji-nawiewu-8e2820511c-760146.jpg

Tego białego nie mogę znaleźć a mam taki czarny który nie pasuje. Zastanawiam się czy podczas prób naprawy gdzieś go nei zgubiłem. Może ktoś by miał do sprzedania/oddania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ogranicznik włamales w potencjometre jeszcze tragedii nie ma, prawidłowo zamontować potencjometr i będzie dzialac same końcówki ( niebieska, biała, Zielona itd) porusza się w ustalonym zakresie

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamknięty obieg powietrza jest niebieski. Przecież w pierwszym poście masz rozpiskę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli rozebral bys potencjometr to zobaczyl bys ze nie ma on zakresu 360 tylko ok 170. Na pierscieniu potencjometru jest taka strzalka i ona ma wakazywac ramie silniczka. Jesli zle ustawiles potencjometr to wylamal sie ogranicznik w potencjometrze i taczej nadaje sie na smietnik.

W silniczku v158 (ten z czerwona łapka) nie idzie fizycznie ustawić strzałki, żeby wskazywała łapkę, po prostu zębatka na to nie pozwala. Może w innych tak jest nie zauważyłem. W każdym razie pomogło sprawdzenie potencjometru miernikiem i ustawienie go w "skali". Dzięki wielkie wszystkim za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy izopropanol, kontakt S lub kontakt U nadają się do wyczyszczenia tego potencjometru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa dni temu mnie też to dopadło a konkretnie wg vcdsa te dwa padły:

1.silnik nastawczy możliwości zamkniętego obiegu powietrza - niebieski [V113] - D (L)
2.silnik nastawczy klapy regulacji temperatury lewy - czerwony [V158] - G

Dziś się zabrałem za to i jako że w schowku dużo pierdół zabrałem się za tego od nóg. Zresztą ten nie działał na pewno, bo przy temp 16stopni waliło ciepłym powietrzem że aż parzyło.

Przeczyściłem potencjometr kontaktem S następnie kontaktem U, a na sam koniec izopropanolem (gdyż to miałem akurat w domu) gdzieś na necie wyczytałem że wd-40 ponoć jest świetny do potencjometrów, ale sam nie testowałem.

Po naprawie skasowałem błędy i okazało się że zniknęły obydwa błędy (pomimo naprawy jednego silniczka - a wcześniej żaden nie chciał się skasować)-no więc nasuwa mi się taki pomysł, że są jakoś ze sobą połączone i nie konieczne błąd kilku silniczków oznacza awarię kilku, a być może tylko jednego silniczka tak jak w moim przypadku. Także powodzenia z naprawami :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby Ci posłużyły, bo w moim przypadku czyszczenie tylko chwilowo załatwiło problem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitac


Panowie w trybie ECON klapy recyrkulacji powietrza sa otwarte (chodzi mi o te 2 klapki ktore widac po wyjeciu filtra przeciwpyłkowego), a gdy tylko włacze klime klapy sie zamykaja i klima słabo chłodzi gdy tylko reka odchyle jedna ta klape dmucha az głowe urywa po sprawdzeniu VCDS takie błedy:


00604 - Potentiometer Positioning Motor for Air Flow Flap (G113)


30-10 - Open or Short to Plus - Intermittent


00716 - Air recirculation Flap Positioning Motor (V113)


41-10 - Blocked or No Voltage - Intermittent


Dodam ze robiłem adaptacje wszystkim silniczków i dalej te same błedy


Czy mam zrypany juz potencjometr czy szukac gdzies dalej problemu???

Edytowane przez Marecki1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Silniczki powiedziały "papa".

Bardziej potencjometry wydaje mi sie..... zaryzykujemy i rozbierzemy.... nie pomoze to wymienimy i damy znac czy pomogło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To skoro wiesz lepiej, po co pytasz... Potencjometr to główny element silniczka, więc jak on pada, to cały silniczek do zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


wydaje mi sie.....

Czytaj, a nie udajesz....

To ze masz 2900<< postów, ja 30< nie licza daty dołaczenia do forum nie znaczy ze bedziesz sie wyrywał do mnie bo grzecznie zapytałem i tak samo stwierdziłem prawdopodobienstwo przyczyny jako by ktos potwierdził kto miał ten sam problem, a nie z góry sie unosił jak małotat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie potencjometry są takie same a4 b6 b7 i jesli nawet kupisz z innym numerm silniczek to przekładasz potencjometr robisz nastawy podstawowe i ma byc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Wszystkie potencjometry są takie same a4 b6 b7

Dzieki za info


jesli nawet kupisz z innym numerm silniczek to przekładasz potencjometr

to bedziemy szukac uzywki sprawnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...