Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błędy silników klap nagrzewnicy, Rozmieszczenie, Opis, Nastawy Podstawowe


olo-sline28

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy zabrudzone klapki mogą być przyczyną ich głośniejszego ustawiania się???Gdzieś wyczytałem że może być to spowodowane zabrudzonym potencjometrem od klapek!?

---------- Post dopisany at 19:51 ---------- Poprzedni post napisany at 18:06 ----------

aha komputer nie pokazuje mi żadnych błędów,tylko odgłosy przy zmianie ustawienia nadmuchu.Czym ewentualnie to przedmuchać,wyczyścić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy zabrudzone klapki mogą być przyczyną ich głośniejszego ustawiania się???Gdzieś wyczytałem że może być to spowodowane zabrudzonym potencjometrem od klapek!?

---------- Post dopisany at 19:51 ---------- Poprzedni post napisany at 18:06 ----------

aha komputer nie pokazuje mi żadnych błędów,tylko odgłosy przy zmianie ustawienia nadmuchu.Czym ewentualnie to przedmuchać,wyczyścić?

Sprawdzales w innej B7 dla porównania? Bo mi się wydaje że one tak głośno chodzą (nie potencjometry tylko klapy). Jak nie masz błędów i wszystko jest ok to po co grzebać... może być jeszcze gorzej ;) ale to jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli odgłos jest "skrzypiących starych drzwi szafy" to można nasmarować połączenia ruchome.

Jak dźwięk jest takiego "pykania" - to raczej normalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli odgłos jest "skrzypiących starych drzwi szafy" to można nasmarować połączenia ruchome.

Jak dźwięk jest takiego "pykania" - to raczej normalne

Normalne o ile występują gdy coś się ustawia. U mnie jest tak że po wyłączeniu zapłonu jeszcze z dobrych parę minut chodzą i szukają pozycji spoczynkowej. Błędy też mam ale narazie nie widać innych negatywnych aspektów działania więc ich nie ruszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U ciebie trzeba wyczyścić potęcjometry w silnikach z błędami i zrobić nastawy podstawowe.

Miałem tak u siebie teraz zero błędów i cisza

Tapatalk4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie poratujcie rada, czy potencjometry w kazdym silniczku sa takie same?

Tj. jak bym kupil jakis inny z b6 (bo potrzebuje V107) i przelozyl tylko sam potencjometr to zgralo by sie?

Po pierwszym braku nawiewu na szybe wystarczyly sane nastawy ale teraz juz nie pomaga chyba poszlo sie je**c.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupuj z B7 są nowsze, a potencjometry chyba są takie same ale niech jeszcze ktoś potwierdzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupuj z B7 są nowsze, a potencjometry chyba są takie same ale niech jeszcze ktoś potwierdzi

Rozbieralem silniczki i potencjometry i moge potwierdzic ze sa takie same. One roznia sie tylko mocowaniami klapi kolorami, reszta jest identyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam pytanie bo się nie znam, więc wolę zasięgnąć opinii fachowców. Jakiś czas temu sprawdzałem błędy w komputerze swojego samochodu audi a4 b6 1,8t 163k. W pozycji od klimatyzacji pojawił się taki oto błąd:

,,ponetncjometr silnika wykonywawczgo klapy regulacji temperatury strona lewa (g220) 30-10 przerwa/zwracie z plusem - sporadyczny"

czy ktoś mi może przybliżyć o co tu chodzi i czy to coś poważnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam pytanie bo się nie znam, więc wolę zasięgnąć opinii fachowców. Jakiś czas temu sprawdzałem błędy w komputerze swojego samochodu audi a4 b6 1,8t 163k. W pozycji od klimatyzacji pojawił się taki oto błąd:

,,ponetncjometr silnika wykonywawczgo klapy regulacji temperatury strona lewa (g220) 30-10 przerwa/zwracie z plusem - sporadyczny"

czy ktoś mi może przybliżyć o co tu chodzi i czy to coś poważnego?

Masz błąd potencjometra od reg. temperatury strony lewej. Może ci lecieć zimne powietrze jak masz ustawione na ciepłe lub odwrotnie. Najpierw zrób nastawy podstawowe,jeżeli nie pomoze to spróbuj popsiukac sprayem od potencjometrow (ten potencjometr) a jak nie pomoże to do wymiany potencjometr.

Jeżeli leci ci normalnie powietrze ( ciepłe kiedy ma lecieć ciepłe a zimne kiedy zimne) to wykasuj błąd i nic nie kombinuj.

Wszystko jest dokładnie opisane w tym wątku, wiec tylko trzeba przeczytać a nie zadawać te same pytania.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czlowiek jak duzo pracuje to nie ma na to czasu by czytac kazda poddstrone i kazdy temat opisywany na forum... tak czy siak dzieki za porade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czlowiek jak duzo pracuje to nie ma na to czasu by czytac kazda poddstrone i kazdy temat opisywany na forum... tak czy siak dzieki za porade.

Ale jak się dużo pracuję (jest kaska) to później jest chwila na cieszenie się Audi...co raz to nowszym modelem ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety pracuje w panstwowej instytucji, ktora nie dazy sie sympatia a kasy dobrej nam tez nie placa wiec szalu nie ma :P U nas za nadgodziny nie placa niestety :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Mam A4 B7 2006r. Problem jest taki, że często w samochodzie robi się gorąco mimo nastawienia 20 stopni i włączenia trybu auto. W obecnej chwili jeżdżę z temperaturą 18 stopni ustawioną po obu stronach i nadal momentami muszę albo uchylić okno albo zrobić na LOW.

Podłączyłem pod VAG-a w nadziei, że pokaże się jakiś błąd silniczka nawiewu - niestety brak jakichkolwiek błędów.

Pare miesięcy temu słyszałem po przekręceniu zapłonu odgłos "otwierających się drzwi", jednak nie zwracałem na to uwagi bo wszystko działało. Obecnie słychać tylko takie ciche "pykanie".

Na początek chciałbym wiedzieć jakie obroty utrzymuje u Was dmuchawa, tzn. ile kresek na wyświetlaczu się wyświetla. Załóżmy sytuację, że jadę już około 30 minut z nagrzanym silnikiem do 90 st, temperatura wewnątrz po obu stronach ustawiona na 18 stopni, na zewnątrz 0.

Dmuchawa cały czas działa w mojej opinii za szybko - na 4 kreski ;-) Jak to jest u Was?

Sądze, że dmuchawa próbuję błędnie "dobić" temperaturę z jakiegoś powodu. Macie jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Mam A4 B7 2006r. Problem jest taki, że często w samochodzie robi się gorąco mimo nastawienia 20 stopni i włączenia trybu auto. W obecnej chwili jeżdżę z temperaturą 18 stopni ustawioną po obu stronach i nadal momentami muszę albo uchylić okno albo zrobić na LOW.

Podłączyłem pod VAG-a w nadziei, że pokaże się jakiś błąd silniczka nawiewu - niestety brak jakichkolwiek błędów.

Pare miesięcy temu słyszałem po przekręceniu zapłonu odgłos "otwierających się drzwi", jednak nie zwracałem na to uwagi bo wszystko działało. Obecnie słychać tylko takie ciche "pykanie".

Na początek chciałbym wiedzieć jakie obroty utrzymuje u Was dmuchawa, tzn. ile kresek na wyświetlaczu się wyświetla. Załóżmy sytuację, że jadę już około 30 minut z nagrzanym silnikiem do 90 st, temperatura wewnątrz po obu stronach ustawiona na 18 stopni, na zewnątrz 0.

Dmuchawa cały czas działa w mojej opinii za szybko - na 4 kreski ;-) Jak to jest u Was?

Sądze, że dmuchawa próbuję błędnie "dobić" temperaturę z jakiegoś powodu. Macie jakieś sugestie?

Kolego ten typ tak ma, skoro nie masz błędów to masz wszystko Ok. Dopiero po jakimś czasie jak nagrzeje auto do 18 stopni dmuchane chłodne powietrze ( ok godz jazdy) to jakaś jest pomyłka konstruktorów. Ja tak samo robie, biorę na Low i jedna kreska dmuchawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, co prawda rzadko jeżdżę na auto ale mimo nawet błędów silniczków nie mam takiej sytuacji żeby leciało gorące jak nie jest ustawione na HI. Zwykle leci w miarę takie jak ustawiam na klimatroniku a szybkość dogrzewania reguluje automatycznie nawiew nawet na wyłączonej funkcji AUTO. Ja bym sprawdził czy czujnik temp wewnętrznej jest w porządku bo może tam coś nie styka albo daje błędne odczyty bo np jest zakurzony lub coś takiego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mojego problemu - Dzisiaj zdjąłem schowek pasażera oraz kierowcy i przeanalizowałem działanie silniczków i klap. Według mnie wszystko jest sprawne od strony mechanicznej. Dodatkowo na koniec przeprowadziłem od nowa adaptację VCDS'em - sterowanie klapami według mnie odbyło się prawidłowo.

Ma ktoś może jakieś zdjęcie/schemat z położeniem wszystkich czujników temperatury w kabinie? Chyba tylko to mi pozostało..Jak mogę je sprawdzić? Da się jakoś pod VCDSem porównać ich wartości mierzone?

Dzisiaj było ciepło (ok. 17 stopni na dworze) i auto nagrzało się na słońcu dość konkretnie. Co ciekawe, gdy załączyłem klimę to z kratki nie dmuchało zimnym powietrzem... (nastawy 18st). Dmuchało nawet cieplejszym niż powietrze na dworze.

Awarię klimy raczej wykluczam.

Pomóżcie bo jak będzie cieplej to się chyba usmażę ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś zastanawiał się skąd biorą się awarie tych siłowniczków? Dlaczego potencjometr w radiu też nie pracuje poprawnie? Wiem że w większości aut tak jest. Dlaczego? Powodem jest ozon, niemcy odgrzybiają kiimatyzacię ozonem my zresztą też, ozonu dezynfekuje bardzo skutecznie jest mocno trujący. Ale nikt już nie pisze o skutkach ubocznych. Ozon bardzo mocno pstarza wszelkie przedmioty w tym przypadku powieszchnie potencjometrów....

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam podobny problem, poniewaz jak wlaczam climatronic i ustawiam na LO to leci tylko cieple powietrze i zmienic sposobu ustawienia nawiewu tez nie moge. Ma ktos rozwiazanie na taki problem lub mial podobnie??

Pozdrawiam i gory dzieki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...