Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż układu spryskiwaczy reflektorów


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

przyjacielu a nie masz moze zdjecia jak polaczyles te dwa zbiorniczki ? - bo rozumiem ze w tym duzym trzeba jakis jeszcze jeden otwor zrobic na wezyk do tego drugiego tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz zaznaczony otwor z biala zaslepka , musisz ja wyciagnac wlozyc trojik (kup w motoryzacyjnym ) z przewodem i polaczyc z malym zbiornikiem

img5575f.jpg

Z tylu na dole zbiorniczka masz krotki krociec ktory laczysz wezykiem z duzym zbiornikiem plynu . Nie zapomnij o uszczelce pod pomke :wink4:

img5572ev.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra a kto powie jaki jest numer wtyczki do pompki no i piny przy okazji?

Mniemam że te wtyczki sa takie same jak przy pompce sprysków wycieraczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowalem na ALLEGRO nowa pompke z linku DIY-a dostalem przewody i piny :) Przy podlaczaniu nie moglem znalezc wtyki i zalalem to silikonem.Nie wiem czy ta wtyka przypasi w ETCE znalazlem cos takiego 1J0 973 722

wtyka_sp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już Grześ napisał mamy dwa rodzaje zbiorniczków pod spryski

jeden jest na zdjęciu powyżej

drugi

1382566681.jpg

trzeba by było ułatwić poszukiwania zborniczka pod dany model silnika :mysli:

ja mam motor AVF i mam zbirniczek taki jak pokazał Grześ wyżej , czyli ten z doczepianym dodatkowym małym zbirniczkiem (inny za cholere nie pasuje)

czy ktoś mógłby podejrzeć zbirniczek pod xeny w AWX???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten z fotki nie pasuje ci ? bo miałem zamiar właśnie taki kupić :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten z fotki nie pasuje ci ? bo miałem zamiar właśnie taki kupić :gwizdanie:

tak jak pisałem mam AVF i ten z foty nie chciał tam wejść za nic, dlatego trzeba to jakoś obcykać pod które motory psuje taki zbiorniczek z doczepianym malutkim zbirniczkiem(napewno pasi do AVF), a pod który taki jak na focie :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...do B6 pod spryski w etce widać tylko dwa rodzaje te które na początku zapodał Grześ, w B7 zdaje sie są 3 ,2 powtórzone z B6 i jakiś jeszcze jeden zdaje sie że ten z Twojego zdjęcia nr5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też sprawdzałem w etce ale na allegro jest jak by więcej jak 2 rodzaje :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrclaguna orientujesz się czy da radę wyjąć spryskiwacz bez ruszania zderzaka?? :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego że uruchomiłem spryski to napiszę jak ja to zrobiłem bez wymiany zbiorniczka

Wywierciłem dziurę w zbiorniku wkręciłem w niego nypel z oringiem, zbiorniczek z silniczkiem spryskiwaczy połączyłem wężem 10mm i przymocowałem do zbiorniczka. Dalej już od silniczka do sprysków jak w opisie WrcLaguny :wink4:

Jest na pewno 3 rodzaje zbiorniczków w b6, ja miałem taki w którym da się tylko zamontować silniczek poprzez połączenie wężykiem. Ale jeśli macie zbiornik jak na foto to wystarczy wywiercić dziurę jak na foto i kupić oryginalną uszczelkę

03_HLHole.jpg

Ja zrobiłem coś takiego

imag0007qo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrclaguna orientujesz się czy da radę wyjąć spryskiwacz bez ruszania zderzaka?? :cool1:

od strony pasazera da sie :) sciagasz lampe imasz dojscie od spodu do dwoch srub ...ale raczki musis miec trzynastolatka :wink4: a od strony kierowcy musisz zdjac zderzak aby go odkrecic :confused4:

Strona pasazera :

spryskia4.png

Strona kierowcy :

spryskia43.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję trochę kotleta.Między pompką,a wężem do sprysków lamp jest u mnie jeszcze taki plastikowy przewód w kształcie litery "U"(ori xenon).Może ktoś sprawdzić w ETCE jak on ma być zamontowany? Po co to jest potrzebne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na rysunek i napisz ktory to numerek albo zaznacz :)

spryski.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o ten odcinek między nr31i34.Ta rurka jest taka sztywna ,że przy podpięciu jej do pompki i wsunięciu małego zbiorniczka w prowadnice,ułamało mi króciec od pompki :wallbash: .Może można to wywalić i połączyć normalnym wężem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne że można połączyć innym wężem zbrojonym :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co widzę na rysunku łączy on pompkę z spryskiwaczami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...