Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż układu spryskiwaczy reflektorów


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie próbuje u siebie i mi nie idzie . modół mam z koncówka E – HIGH (spryskiwacze reflektorów, kontrola żarówek)
niestety jak chce kodowac to wyskakuje error na kanale 13. pokazuje w tych 4 okienkach po kliknieciu szytaj wyskakuje
1. błąd
2. kanał 13
3. nic
4 dostepny

Co jest nie tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam avf z koncówki 2004r. Modelowo 2005 po VIN, i próbowałem założyć taki zbiorniczek

e3c82a189653b22ebd1c6fadfb41977c.jpg

Jednak nie pasuje.

Na obecnym nie ma możliwości zamontowania dodatkowego.

Czy w zastępstwie za ten z dodatkowym zbiorniczkiem mogę zamontować taki ?

38aaa3a8e81d68da017621a934b4bb71.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi podać wymiary węża łączącego spryskiwacz reflektorów w B6 zwykly zderzak? Wewnętrza średnica to 8, 10 czy 12mm?

Cieknie mi opasce bo wężyk pekł wzdłuż.

Chce to mieć kupione zanim zaczne rozkrecac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was próbował montować spryski ale nieoryginalne ?

Kilka bloków ode mnie widziałem w B5 zamontowane jak się nie mylę spryski od BMW E39. Muszę przyznać, że nie wygląda to najgorzej. Z budowy dysz wynika, że montaż będzie łatwy i przede wszystkim sporo tańszy niż ORI B6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema,

Wiem, że trochę inny temat tu rozwijacie, ale nie chcę otwierać nowego i zaśmiecać forum. Mam zamiar zmienić moją b6 na kombi, bo mi się rodzina powiększyła, no i większy kufer się przyda. Niestety, do sedana przy dwójce dzieci zmieścić cokolwiek obok wózka graniczy z cudem a dosyć często wyjeżdżamy z rodziną na weekend. Postanowiłem, że od razu przesiądziemy się do b7 (niestety, na b8 mnie nie stać).

Otóż, już kilka razy natrafiłem na ogłoszenie, gdzie samochód ma standardowe lampy halogenowe, ale ze zdjęć wynika, że ma również spryskiwacze reflektorów.

Pytanko: czy takie spryskiwacze były też fabrycznie montowane do samochodów bez xenonów (ze zwykłymi halogenami)? Czy może oznacza to, że był dzwon i wymienili w nim zderzak i zamontowali jaki mieli pod ręką, myśląc, że potencjalny klient się nie zoriętuje, albo może sami nie mieli pojęcia zakładając taki?

Obecnie mam moją czwóreczkę z ori samopoziomującymi reflektorami z xenonami, i myślałem, że spryskiwacze tylko do xenonów się instaluje, a tu widzę już któreś z kolei ogłoszenie gdzie są spryskiwacze a xenonów brak. Przykład: http://otomoto.pl/oferta/audi-a4-pelen-s-line-4x4-quattro-1-8turbo-tempomat-komputer-czujniki-ID6yfCPJ.html#7cc33a7b20

Jeśli ktoś z Was się oriętuje i mi potwierdzi, że musiało być coś majstrowane przy nich, to przynajmniej nie będę już sobie gitary zawracał takimi ogłoszeniami, no bo strata czasu. Albo może tak ma być. Handlarza pytać nie ma sensu, bo wiadomo...

Z góry dzięki za odpowiedź i sorrki za zmianę tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko,

Drodzy klubowicze, poszukuję w całym necie jaki nr ma dysza spryskiwacza do A4b7 z 2005r. z silnikiem 3.0 tdi jak by to miało znaczenie. Niestety nigdzie nie mogę znaleźć jaki to numer. Czy ktoś z was się orientuje w temacie??

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was próbował montować spryski ale nieoryginalne ?

Kilka bloków ode mnie widziałem w B5 zamontowane jak się nie mylę spryski od BMW E39. Muszę przyznać, że nie wygląda to najgorzej. Z budowy dysz wynika, że montaż będzie łatwy i przede wszystkim sporo tańszy niż ORI B6.

Szkoda zabawy i psucia wygladu... mozna troche pomodzic i bedzie prawie jak oryginal w przystepnych pieniadzach ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko,

Drodzy klubowicze, poszukuję w całym necie jaki nr ma dysza spryskiwacza do A4b7 z 2005r. z silnikiem 3.0 tdi jak by to miało znaczenie. Niestety nigdzie nie mogę znaleźć jaki to numer. Czy ktoś z was się orientuje w temacie??

Proszę o pomoc.

silnik nie ma znaczenia. znaczenia ma czy zderzak s-line czy zwykły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam pytanie, mam AWX 2001 roku, jestem w trakcie zakładania bixenonu, mam zbiorniczek płynu spryskiwaczy bez ślizgów na dodatkowy, piszecie że zbiorniczek powinien mieć numer: 8E0 955 453 AH,

znalazłem na allegro zbiorniczek o numerach:

8E9955451AH - proszę o informację czy będzie on pasował do mojego Avanta ?

jaki jest numer pinu do kostki 10 pinowej w MCE? u mnie w tej kostce jest puste miejsce, moj modół ma oznaczenie: 8E0907279 E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . U mnie coś padło z pompka od spryskow. Wiec zderzak w dól i pompka na krótko działa . W pinie 2 miałem podpiety plus MCE a teraz jak sprawdzam to nie tam zasilania . Miał ktoś podobny przypadek ? Wszystko inne działa zadnych błedów?!

Edytowane przez Vassyli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czyli podsumowujac dla ver. w B7 tak samo dla pompki spryskow wpinamy sie w PIN 2 w kostce 10 PINowej w MCE + w niektorych przypadkach kodowanie jw.?

Mam pytanie odnosnie czujnika poziomu plynu spryskiwaczy w B7, czy moze mi ktos podpowiedziec gdzie to wpiete i na jakiej zasadzie? znalazlem info odnosnie pelnego FISu dla B6 i podobno w 1 PIN w jednej z kostek licznika ale nie znalazlem potwierdzenia ze w B7 jest tak samo... czy ktos poratuje ta informacja?

Dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jak "wysunąć" spryskiwacze bez uruchamiania spryskiwacza?

Pytam ponieważ ponieważ przy próbie spryskania leflektorów spryskiwacze wychodzą tylko kawałek i się chowają a na lampy nic nie leci.

Ponoć pomaga popsikać tam WD40 ale trzeba się najpierw do nich dostać - stąd moje pytanie.

 

Ewentualnie może ktoś wie co jest przyczyną że nie chcą się należycie otworzyć i jak to naprawić?

 

Z góry dzieki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompka może już nie domagać. Delikatnie podważasz klapkę spryskiwacza i wysuwasz

Edytowane przez biggman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki biggman, dzisiaj spróbuje.

Tam jest jakiś silniczek czy one są napędzane ciśnieniem płynu do spryskiwaczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spryskiwacze są napędzane ciśnieniem płynu. Przy zbiorniczku są 2 pompki jedna od sprysków lamp, druga od sprysków szyb

Edytowane przez biggman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy taki zbiornik da radę przypasować do 1.9 AWX ?

http://allegro.pl/zbiornik-plynu-spryskiwaczy-xenon-audi-a4-b6-i6357986024.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu miałby nie przypasować ???

Przecież jest z B6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co naliczyłem to co najmniej 3 różne wychodziły do B6 i na pewno coś jest na rzeczy bo kazdy ma inny kształt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...