Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż układu spryskiwaczy reflektorów


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

koledzy, czy po podpieciu pompki plynu pod mce (pin 2 kostka A)obslugujacy spryskiwacze bedzie dzialalo to od razu w ten sposob ze po kilku sek przytrzymania spryskow beda pryskac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś moze na sprzedaz uszkodzony spryskiwacz? podcisnienie wywalilo mi gdzies zaslepke za glowka, w sumie potrzebuje ta zaslepke tylko, na zdjeciu zaznaczylem o co mi chodzi.

 

post-2412-0-28153100-1382828857.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.03.2017 o 22:28, rawber93 napisał:

koledzy, czy po podpieciu pompki plynu pod mce (pin 2 kostka A)obslugujacy spryskiwacze bedzie dzialalo to od razu w ten sposob ze po kilku sek przytrzymania spryskow beda pryskac?

nikt nie pomoze w tej kwestii?
 

chodzi mi o to czy na MCE (jest w nim obsluga spryskiwaczy reflektorow) pojawia sie w pinie 2 kostka A napiecie po przytrzymaniu manetki dluzej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, potwierdzam to co pisali koledzy wcześniej, w B7 nie trzeba nic kodować, kodowanie zostawiamy wartość 114, zasilanie do kostki 10 pinowej, pin nr 2, masa w słupku A, moduł centralnej elektryki z litera N. Spryski działają tylko przy włączonych światłach mijania i ze zgaszona lampka od poziomu płynu w zbiorniczku spryskiwaczy, trzeba przytrzymać manetkę spryskiwaczy szyb, po dwóch sekundach się załączają i po trzech wyłączają nawet jak manetkę trzyma się dłużej. Sprawdzone u mnie w audi a4 b7 s-line , dodam ze fabrycznie nie było spryskiwaczy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak to jest z tymi zbiorniczkami na plyn pod instalacje Xenon'owa.  Mam B7ke i zakupiłem zbiorniczek jak w tym wątku + dołączany zbiorniczek z pomką sprysków lamp. Ale to sie nie mieści pod błotnik.  Nie ma możliwości by wcisnac ten dodatkowy zbiorniczek ktory sie zahacza o gowny zbiornik. O co chodzi?

Przejrzalem ten watek i sa zbiorniczki ktore tworza jedna calosc wraz z miejscem na pomke spryskow. Jak dobrac do swojego auta prawidlowy zbiorniczek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B7 jest ten sam zbiornik, jest przewidziane miejsce w nim na dodatkowa pompkę do spryskiwaczy reflektorów. Trzeba wywiercić otwór i zamocować pompkę. Albo kupić taki sam zbiorniczek juz z fabrycznymi otworami pod dwie pompki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie naliczyłem 3 zbiorniki - pierwszy nie pasuje na bank do B7, drugi nie jestem pewny, a trzeci podobno pasuje - kolega Mat1000 taki instalował u siebie.

zbiornik 1.jpeg

zbiornik 2.jpeg

zbiornik 3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten na trzecim zdjęciu, składa sie z dwóch zbiorników. Górny mały i dolny z dwiema pompkami. Górny nie trzeba wymieniać, wystarczy dolny wymienić z otworami na dwie pompki albo wywiercić otwór na druga pompkę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam uklad spryskiwaczy zamontowany i teraz tak prawy spryskiwacz od pasazera śmiga i pryska ładnie na lampe lewy od kierowcy unosi sie do góry i ale płyn  nie dosięga do lampy poprostu leci plyn w dół ktos coś co jest zepsute ?

 

696cf6cef5c0d9483ff068f702aa91a0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam avf z 2004r. Zamontowałem zbiornik od b7 i nie mogłem zamontować ślizgowe zderzaka. Czy jak kupie zbiornik 8E0 955 453 AH to będzie mi pasował? I czy do niego podejdzie mi ta pompka z b7? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z rozpędu kupiłem kompletny zderzak pod spryski wraz z zbiornikiem spryskiwaczy z ASN-a. Oczywiście wiedziałem, że do AVF nie bedzie pasował bo dolna jego część wadzi o IC. wziąłem chociażby ze względu że miał pompki, czujnik poziomu płynu. Poniżej przedstawiam jak w miarę prosty sposób można taki zbiornik przerobić, żeby pasował do AVF.

Potrzebna będzie:

- Fleksa

- przycięte cienkie paski z polipropylenu (PP). Można kupić drut spawalniczy. Ja miałem pod ręką płytę PP o grubości 5mm. Z niej zrobiłem sobie drut do spawania

- spawarka do plastiku (taka zwykła z allegro), ewentualnie opalarka

- otwornica-wiertło stopniowe, choinkowe. Pod wywiercenie otworu pod czujnik poziomu

- 2 godziny wolnego czasu;)

poniżej fotostory

Po tym zabiegu zbiorniczek ładnie wchodzi. Minus może taki, że pozbywamy się jednego ucha montażowego ale zbiornik na tyle szytywno siedzi że jest to zupełnie zbędne.

 

 

 

20181026_082945.jpg

20181026_104136.jpg

20181101_090305.jpg

20181101_090319.jpg

20181101_090334.jpg

Edytowane przez jaras99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.12.2017 o 08:00, oloxx napisał:

Mam avf z 2004r. Zamontowałem zbiornik od b7 i nie mogłem zamontować ślizgowe zderzaka. Czy jak kupie zbiornik 8E0 955 453 AH to będzie mi pasował? I czy do niego podejdzie mi ta pompka z b7? 

Tak . Kupiłem ah i mi weszło do awx.  Co do pompki nie wiem jaka jest ale powinna wszystkie są raczej pionowe do włożenia w zbiornik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, black_edition napisał:

Tak . Kupiłem ah i mi weszło do awx.  Co do pompki nie wiem jaka jest ale powinna wszystkie są raczej pionowe do włożenia w zbiornik.

Dzięki. To już mam ogarnięte. Teraz czeka mnie montaż ujęcia paliwa w pompie i poprowadzenie rurki paliwowej. Ktoś nie chciałby pomoc w tym?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podrzuci ktoś jaki nr części ma pozycja nr 3? U mnie nie trzyma. Po założeniu i odpaleniu spryskow wybija mi tą końcówkę. Zabezpieczenie luźno wchodzi. Chyba sie wyrobilo

21080091714_6d34a2338a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem w trakcie zakładania bixenona do B6. Na początek chcę uruchomić tylko spryski.

Instalacja zrobiona, kodowanie MCE zmieniłem z 102 na 112. Spryskiwacze niestety nie działają. Włączam je na około 5sek przy załączonych światłach i sprawdzam napięcie pomiędzy pin2 czarnej kostki MCE, a masą. Mam ciągle 0V.

Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.09.2017 o 16:47, black_edition napisał:

Rezal ktos może spryski do zwyklego zderzaka? Czy sa jakieś mocowania ,krzyżyki gdzie wiercic lub coś podobnego? 

Kolego znalazłeś odpowiedz na pytanie :) ? Szukam zderzaka s line z spryskami ale to raczej nie możliwe swój niestety rozwaliłem także całe zaślepki i spryski mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ma bo patrzyłem. Ja zwykły szukalem że spryskami w ly9b i po 1.5roku udało się znaleźć i jeszcze za 500zl

Edytowane przez black_edition
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...