Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż układu spryskiwaczy reflektorów


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

chciałem sam zdemontować lampy żeby zobaczyć co jest grane, ale skoro 4 dni temu odebrałem samochód to nie będę sam grzebał tylko pojadę do nich niech poprawią - łaski nie robią jak schrzanili, a po drugie przez spryski nie wyjmę lampy

A jak w koncu wyszla Ci ta szkoda ?

tak wyszła, że wstawiłem do ASO na bezgotówkową bo za to co zaproponowali to bym tylko zderzak kupił i pomalował i nic więcej :facepalm: porażka, do wyciągania kasy są pierwsi a do wypłaty już niekoniecznie :doh:

a po naprawię już myślałem że wszystko ok a tu znowu niespodzianka ze spryskami :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze szkoda ze ja mam daleko do ASO jakies 150km, jakby doszlo do kolizji -odpukac- to nie wiem jakbym auto tam odstawil, chyba tylko na wlasny koszt co? Bo tez wolalbym aby mi audice bezgotowkowo w aso poskladali, mam dolozonego zewnetrznego kompletnego sline a czesci te kosztuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze szkoda ze ja mam daleko do ASO jakies 150km, jakby doszlo do kolizji -odpukac- to nie wiem jakbym auto tam odstawil, chyba tylko na wlasny koszt co? Bo tez wolalbym aby mi audice bezgotowkowo w aso poskladali, mam dolozonego zewnetrznego kompletnego sline a czesci te kosztuja.

wykup polisę z holowaniem bez ograniczeń i samochód zastępczy na czas naprawy :decayed:

a co do sprysków to zrobione - podobno do wymiany był krótki wężyk pomiędzy zbiorniczkami :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W b6 napewno nie - przynajmniej ja nie robiłem jak zakładałem warunek żeby działało to przełącznik na lampy włączone i ponad minimum płynu w zbiorniku - u mnie ruszyło od strzała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Posiadam oryginalną instalację i problem polega na tym że w jednym ze spryskiwaczy brakuje takiej zaślepki od góry i cały płyn ucieka przez ten otwór, zamiast przez dyszę . Jest wogóle takie coś do kupienia ?? czy trzeba cały spryskiwacz ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wymieniał ktoś prawy sprysk bez demontażu zderzaka?? jak tak to ciężko było ?? :decayed:

No właśnie może ktoś wymieniał spryski bez demontażu zderzaka, bo też mnie to czeka?

---------- Post dopisany 24-11-2013 at 08:30 ---------- Poprzedni post napisany 22-11-2013 at 12:36 ----------

Jestem już po wymianie sprysków. Bez problemu da się je wymienić bez zdejmowania zderzaka. Należy tylko zdemontować lampy i jest dość miejsca na odkręcenie śrub. Dodam że łatwiej idzie prawa strona bo tam jest dużo luźniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wymieniał ktoś prawy sprysk bez demontażu zderzaka?? jak tak to ciężko było ?? :decayed:

No właśnie może ktoś wymieniał spryski bez demontażu zderzaka, bo też mnie to czeka?

---------- Post dopisany 24-11-2013 at 08:30 ---------- Poprzedni post napisany 22-11-2013 at 12:36 ----------

Jestem już po wymianie sprysków. Bez problemu da się je wymienić bez zdejmowania zderzaka. Należy tylko zdemontować lampy i jest dość miejsca na odkręcenie śrub. Dodam że łatwiej idzie prawa strona bo tam jest dużo luźniej

o i to jest fajne info :banan:

---------- Post dopisany 26-11-2013 at 23:41 ---------- Poprzedni post napisany 24-11-2013 at 11:13 ----------

kurcze ja sie nameczylem z prawa to o lewej moge zapomniec pewnie :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur dasz radę, jak coś wymienię Ci :wink: z czym miałeś problem, ze śrubami?

Problem może się pojawić jak ktoś ma spryski na nie ori wężu i nie ma ori złączek tylko zaciski. U mnie był ori wąż i poszło gładko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur dasz radę, jak coś wymienię Ci :wink: z czym miałeś problem, ze śrubami?

Problem może się pojawić jak ktoś ma spryski na nie ori wężu i nie ma ori złączek tylko zaciski. U mnie był ori wąż i poszło gładko

tak problem jest ze srubami pomimo klucxa który poleciłeś :wink:

a najgorsze jest to ze i ten wymieniony i ten z lewej jedna cieknie :doh::kwasny:

powiedz jakei kupiłeś do siebie i dlaczego wymieniałeś??

no i zastanawiuam sie dlaczego one cikną skoro nie ma w nich ciśnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w wątku Divisionu odpisałem, ale napiszę jeszcze tutaj dla potomnych :)

Rączki 12 latka jak najbardziej przydatne aby odkręcić te śrubki, ale nie ma tragedii. W porównaniu z odkręceniem silniczka klap klimatronika kierowcy to jest mega dużo miejsca :grin:

Prawa strona idzie łatwiej, lewa strona po zdjęciu lampy wygląda tak:

zwdr.jpg

Kupiłem komplet zamienników z allegro, miałem już dość zabawy z używkami, okazywały się cieknące, bądź miały inne uszkodzenia (nie ma się co dziwić, najnowsze są z 2004 roku).

Nowy sprysk w ASO to koszt około 340zł, zamiennik 149zł. Jakość zamiennika pozytywnie mnie zaskoczyła, wszystko wygląda bardzo solidnie, w ogóle sprysk wygląda jak ori, ma nawet nabite numery Audi :wink:

Moje kupione używki ciekły przy złączkach, oring na pewno był już do wymiany (do kupienia). Oprócz tego strasznie ciekły ze środka jak się zaczynały unosić do góry i tutaj nie mam pojęcia jak to rozebrać i co wymienić. Do tego wypadły mi 2 kulki (dysze) :facepalm: i tutaj już ciężko byłoby to naprawić...

Małe ciśnienie jest w tym wężu cały czas, płyn jest po prostu wyżej i grawitacja robi swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie z innej beczki powiedzcie gdzie sie zaopatrujecie w piny ? chce kupic do mce do tej wtyki i do wtyki od pompki spryskiwaczy teraz tak w aso zestaw dwoch pinow licza sobie prawie 19 zeta :facepalm: tylko ze no sa juz zaprasowane i jest tak kawalek kabelka mi chodzi o same piny ? ktos wie ? ma jakies zrodlo czy zostaje tylko aso

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie z innej beczki powiedzcie gdzie sie zaopatrujecie w piny ? chce kupic do mce do tej wtyki i do wtyki od pompki spryskiwaczy teraz tak w aso zestaw dwoch pinow licza sobie prawie 19 zeta :facepalm: tylko ze no sa juz zaprasowane i jest tak kawalek kabelka mi chodzi o same piny ? ktos wie ? ma jakies zrodlo czy zostaje tylko aso

pisz mi na PW co chcesz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w wątku Divisionu odpisałem, ale napiszę jeszcze tutaj dla potomnych :)

Rączki 12 latka jak najbardziej przydatne aby odkręcić te śrubki, ale nie ma tragedii. W porównaniu z odkręceniem silniczka klap klimatronika kierowcy to jest mega dużo miejsca :grin:

Prawa strona idzie łatwiej, lewa strona po zdjęciu lampy wygląda tak:

http://imageshack.us/a/img571/9825/zwdr.jpg

Kupiłem komplet zamienników z allegro, miałem już dość zabawy z używkami, okazywały się cieknące, bądź miały inne uszkodzenia (nie ma się co dziwić, najnowsze są z 2004 roku).

Nowy sprysk w ASO to koszt około 340zł, zamiennik 149zł. Jakość zamiennika pozytywnie mnie zaskoczyła, wszystko wygląda bardzo solidnie, w ogóle sprysk wygląda jak ori, ma nawet nabite numery Audi :wink:

Moje kupione używki ciekły przy złączkach, oring na pewno był już do wymiany (do kupienia). Oprócz tego strasznie ciekły ze środka jak się zaczynały unosić do góry i tutaj nie mam pojęcia jak to rozebrać i co wymienić. Do tego wypadły mi 2 kulki (dysze) :facepalm: i tutaj już ciężko byłoby to naprawić...

Małe ciśnienie jest w tym wężu cały czas, płyn jest po prostu wyżej i grawitacja robi swoje.

no ja dzis wyjalem ponownie lampe i nie zostało mi nic tyko wymianiac oba od nowa.

niby jest sucho ale spryski gdzies w połowie są jednak mokre :kwasny:

k...wa tylko skąd wziąć te ręce 12-latka :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w wątku Divisionu odpisałem, ale napiszę jeszcze tutaj dla potomnych :)

Rączki 12 latka jak najbardziej przydatne aby odkręcić te śrubki, ale nie ma tragedii. W porównaniu z odkręceniem silniczka klap klimatronika kierowcy to jest mega dużo miejsca :grin:

Prawa strona idzie łatwiej, lewa strona po zdjęciu lampy wygląda tak:

http://imageshack.us/a/img571/9825/zwdr.jpg

Kupiłem komplet zamienników z allegro, miałem już dość zabawy z używkami, okazywały się cieknące, bądź miały inne uszkodzenia (nie ma się co dziwić, najnowsze są z 2004 roku).

Nowy sprysk w ASO to koszt około 340zł, zamiennik 149zł. Jakość zamiennika pozytywnie mnie zaskoczyła, wszystko wygląda bardzo solidnie, w ogóle sprysk wygląda jak ori, ma nawet nabite numery Audi :wink:

Moje kupione używki ciekły przy złączkach, oring na pewno był już do wymiany (do kupienia). Oprócz tego strasznie ciekły ze środka jak się zaczynały unosić do góry i tutaj nie mam pojęcia jak to rozebrać i co wymienić. Do tego wypadły mi 2 kulki (dysze) :facepalm: i tutaj już ciężko byłoby to naprawić...

Małe ciśnienie jest w tym wężu cały czas, płyn jest po prostu wyżej i grawitacja robi swoje.

Do tych zamienników potrzebne są jeszcze ramki prowadzące, prawda? Skoro same spryski są w porządku to zaślepki pewnie też bd jak ori?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ramki są potrzebne. Co do zaślepek nie mam pojęcia, w sumie to pierwsze zamienniki jakie kupiłem, tak wszystko staram się ori. Ori zaślepki w aso coś okolo 35zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...