Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż układu spryskiwaczy reflektorów


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

teraz tak , zaczolem rozbieranie azeby wyciagnac zbiorniczek , kupilem pompke i te wszystkie duperele potrzebne do montazu ...... a tu natknolem sie na takie cos ...zbiorniczek z miejscem na druga pompke juz z uszczelka tylko ze zaslepiona i kabelkownia ori juz podciagnieta tylko ze wtyczka byla gdzies tam upchana , dziwi mnie to troche poniewaz myslalem ze bedzie troche roboty a tu dostalem gotowca spotkal sie ktos z takim czyms? zalozylem tylko pompke w miejsce i po robocie :eusathink:

sfr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ramki są potrzebne. Co do zaślepek nie mam pojęcia, w sumie to pierwsze zamienniki jakie kupiłem, tak wszystko staram się ori. Ori zaślepki w aso coś okolo 35zl

W ASO powiedzieli mi za jedna zaślepke 57zł (na getem po 47 chyba) a za ramke 17zł.. Ramki może kupie bo gdzie indziej nie dostane ale zaślepki to troche przegięcie. Skoro spryski nie ori są bardzo dobre to może zaślepki też :wink: muszę się zastanowić jeszcze. Dzięki za pomoc :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto miało przygode z przodu i pewnie ktoś nie podłączył sprysków później. Nie ma możliwości że tak wyjechało z fabryki ( chyba że sie myle)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto miało przygode z przodu i pewnie ktoś nie podłączył sprysków później. Nie ma możliwości że tak wyjechało z fabryki ( chyba że sie myle)

oki ale samopoziomu nie ma...to mnie zastanawia .... przygode mialo z przodu ale nie az taka , zreszta nie znam dokladnej historii auta co tam i jak bylo kiedys , troche mnie to zdziwilo wszystko gotowe a samopoziomu nie ma , nie zagladalem jeszcze do mce czy jeszt wpiete ale raczej jak kable sa to tak

---------- Post dopisany at 18:58 ---------- Poprzedni post napisany at 18:57 ----------

nawet jakby kiedys ktos zbiorniczek wymienial to raczej przewodow by nie podprowadzal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mogły być soczewki z systemem mycia reflektorów [ chyba tak to się nazywało]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dziwna sprawa bo zderzak z przodu na pewno byl wymieniany nie przezemnie no ale byl , tak czy inaczej zaoszczedzilo mi to troche roboty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka! Mam pytanko, spotkaliście się z problemem ,że nie działa system czyszczenia tzn spryski. Próbowałem to sprawdzić ,bo w czasie jazdy to ciężko zobaczyc. W instrukcji pisze, że trzeba przytrzymać włacznik spryskiwaczy dłużej niz 4 sek i spryski wyjada a u mnie nic :facepalm: . Może sie zdarzyc ze zamarzly? Czy trzeba wymieniac jakies czesci, lecz z tego co widzialem to płynu mi nie ubywalo a system ze spryskami jest przeciez połaczony . Plis o pomoc :dontknow: :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz pompke od spryskiwacza , pewnie padła :wink:

Temat wielokrotnie był poruszany na FORUM .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam i szukam.... Jak wyglada wymiana tej pompki? Poza tym jest możliwość ich zamarzniecia przy -5 stopniach? Sorry, ale jestem słaby w tym temacie :/

---------- Post dopisany at 19:32 ---------- Poprzedni post napisany at 19:25 ----------

Szukam i szukam.... Jak wyglada wymiana tej pompki? Poza tym jest możliwość ich zamarzniecia przy -5 stopniach? Sorry, ale jestem słaby w tym temacie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadam głupie pytanie. Miałeś włączone światła jak sprawdzałeś na postoju? Przy zgaszonych spryski się nie wysuną.

http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all-b6-wymiana-pompki-spryskiwaczy-104845/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wlaczone bixy, robione jak w instrukcji . Bo ogolnie tym narazie sie nie zajmowalem, ale dzis jechalem na trasie i jakos mnie tak natchnelo hehe. Droga jest zabawa z taka wymiana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wlaczone bixy, robione jak w instrukcji . Bo ogolnie tym narazie sie nie zajmowalem, ale dzis jechalem na trasie i jakos mnie tak natchnelo hehe. Droga jest zabawa z taka wymiana?

jezeli chodzi ci o wymiane pompki to nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sprawdz na wlaczonych swiatlach czy dziala,jesli nie to wtedy mozesz sciagac nadkole i wymieniac pompke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem troche w kropce. Bo czytam sobie pościki na forum, i podobno trzeba zderzak sciagac i troszke rzezby z tym jest, a niestety nie jestem utalentowany w tych sprawach. Poza tym niby maly problem a tu spryski ,teraz po zmianie czasu zegar atomowy chyba tez sie na atomy rozlazyl . Przynajmniej silnik hula. Czy moze miec to cos wspolnego z plynem do spryskow , mialem letni dolalem zimowego , spryski szyby dzialaja a moze ten system doprowadzajacy zamarzl? Czy powinienem slyszec cos , jakby silniczka? Dzieki za pomoc :facepalm:

---------- Post dopisany at 21:00 ---------- Poprzedni post napisany at 20:59 ----------

Najpierw sprawdz na wlaczonych swiatlach czy dziala,jesli nie to wtedy mozesz sciagac nadkole i wymieniac pompke.

Czyli nadkole lewe powinno zostac sciagniete? Czy gdzie znajde to pompke :naughty:

Chlopaki dzieki za pomoc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw sprawdz silniczek od spryskow czy chula

---------- Post dopisany at 21:01 ---------- Poprzedni post napisany at 21:00 ----------

sciagasz kolo i nadkole i zobaczysz zborniczek a przy nim dwie pompki jedna od spryskow na szyby a druga od reflektorow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw sprawdz silniczek od spryskow czy chula

---------- Post dopisany at 21:01 ---------- Poprzedni post napisany at 21:00 ----------

sciagasz kolo i nadkole i zobaczysz zborniczek a przy nim dwie pompki jedna od spryskow na szyby a druga od reflektorow

Czyli naciskam przycisk przy kierownicy od spryskiwaczy , i jak uslysze to czy silniczek dziala czy jak sprawdzic? Żenujące pytanko , ale przeciez do ASO nie pojade ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wez kolege ktory nadstawi ucho przy kole przednim lewym a ty pociagniesz przelacznik do siebie i bedziesz wiedzial czy to silniczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez tak zrobie, dzieki za pomoc. Jutro sie pobawię, bo dzis juz mam wystarczajaco . Napisze co i jak jutro . Pozdro :wink:

---------- Post dopisany 15-12-2013 at 11:58 ---------- Poprzedni post napisany 14-12-2013 at 21:15 ----------

Hejka! Sytuacja wygląda tak... Uruchomiłem procedure startowa :grin: czyt. Bixy nie na auto , przełączone na światła mijania, bezpieczniki (nr.37) sprawdzone, płyn dolany. Po próbach , słychać silniczek po lewej jak i prawej stronie , czyli funkcjonuje?! Prąd przechodzi. Może naprawdę się system od zbiorniczka do sprysków zamarzł bo w przewodach doprowadzających sucho ! Jakieś pomysły :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo sprawddz czy ktos nie odłaczył węża zasilającego pod lmpą tak jak to było u mnie (oczywiście zaśpelpiony)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...