Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż układu spryskiwaczy reflektorów


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Jak sie wysuwaja to znaczy ze cisnienie jest i silniczek tez pracuje.a moze dysze zapchane

Dysze czyściłem, węże nowe, opaski też - poza tym jak daje napięcie na krótko pompce to jest ok :kwasny: coś elektrycznie jakby za mało prądu dochodziło do pompki albo zbyt krótki czas podania napięcia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wybebeszyłem instalację do sprysków i o dziwo nie ma pinu tylko taka kostka. Jak to podłączyć ? Wyciągnąłem z B6, będzie pasowało do B7 ?

f6d5e6252897.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to wlasnie odpowiedziales sam na swoje pytanie czyli kupic drugi musisz i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogrzebałem dziś trochę i wywaliłem z auta MCE poczyściłem wszystkie styki co można było i te bezpieczniki 40 i 50A bo mega syf był :facepalm:

Wszystko wsadziłem i sprawdzam spryski i o dziwo działają tylko jakoś mało psikają

Tak to wygląda:

https://www.youtube.com/watch?v=Et2bSPGwC3Y&list=UUETms7ccCbsfHH75tn5XWKQ

Druga sprawa jak odpalę je z Vaga to leja jak głupie przytrzymałem je z 30sek było ok, potem było wyraźnie słychać ze pompka słabnie wiec dałem spokój, ponownie spróbowałem z manetki i to samo aby się podnoszą i nie psiaka lub raz psikną lub nie:facepalm:. Nastepny test z VAGa i działa jak wcześniej czyli leja jak głupie

czyli można z tego wywnioskować ze sam MCE jest ok? Tylko raczej same spryski do wymiany bo prawy leje na bok, potem wcale potem nie ma mgiełki tylko strumień lewy w sumie nawet ok. I ten strumień wydaje mi się za krótki jak na filmie wyżej. W MCE błedów brak

Dobrze kminię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze tez jestes w trakcie rezania :) w b7 masz zbiorniczek juz przystosowany, wyciagasz pompke i wkladasz z uszczelka dodatkowa pompke do spryskiwaczy lamp. a spryskiwacze powinny byc te same, ale nie jestem pewiem, niech ktos z etka sie wypowie.

Nic za darmo. Audi takie hojne nie jest za wszystko trzeba zapłacić. Zbiorniczek i owszem jest przystosowany ale otwór trzeba wywiercić. Uszczelka ma o20 średnicy zewnętrznej.

Czy ktoś może podać numer kostki tak aby zrobić na ori i wpiąć się z kablem w słupku a nie w MCE?

---------- Post dopisany 28-02-2014 at 13:54 ---------- Poprzedni post napisany 25-02-2014 at 22:41 ----------

Założyłem już wszystko i ostatni krok to ustalić do której kostki w słupku z MCE wchodzi ten słynny przewód czerwono-biały. Na forum ktoś opisał ze jest to osobna mała kostka ale u mnie jej nie ma.

http://a4-klub.pl/blogs/u1363-attachments598d1393591166t-img_0954.jpg

Kabel z MCE oczywiście wychodzi i wchodzi do zielonej kostki.

http://a4-klub.pl/blogs/u1363-attachments600d1393591257t-img_0956.jpg

Z drugiej strony brak kabla sugerowałby ze to może być właśnie to.

http://a4-klub.pl/blogs/u1363-attachments599d1393591222t-img_0957.jpg

I ostatnie pytanie: Jaki rodzaj pinu wchodzi do tej kostki?

Poszło Tobie ?

Mam tak samo, nie wiem czy potrzeba dodatkowego kodowania przy zwykłych lampach, ale u mnie po podpięciu do zielonej kostki na szybko, pompka nie działa :kwasny:

Jeszcze spróbuje wpiąć się do MCE:

f03d78e9d11d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby w B7 trzeba kodować. Sprawdzę bez kodowania jeszcze.

Przed kodowaniem wygląda u mnie to tak:

fc5ed66de312.jpg

---------- Post dopisany 19-03-2014 at 22:20 ---------- Poprzedni post napisany 18-03-2014 at 18:33 ----------

A więc wróciłem do starego kodowania i pompka się załącza :banan:

Czyli w B7 NIE TRZEBA nic kodować (przynajmniej u mnie).

Łatwo to sprawdzić wchodząc w Centr Elec 09 > Means Block > grupa 14 = drugie okienko jest od sprysków reflektorów OFF/ON

Czy ktoś może wie jaki PIN potrzebny by wpiąć się w zieloną kostkę ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie kabelek od uziemienia pompki spryskiwaczy reflektorow do czego najlepiej podlaczyc? Ciagnac kabel az do MCE czy wystarczy przykrecic w komorze silnika do jakies sruby w karoserii auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym przeciągnął do kabiny, tam jest takie miejsce gdzie kilka już jest uziemionych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszło Tobie ?

Mam tak samo, nie wiem czy potrzeba dodatkowego kodowania przy zwykłych lampach, ale u mnie po podpięciu do zielonej kostki na szybko, pompka nie działa :kwasny:

Jeszcze spróbuje wpiąć się do MCE:

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/f03d78e9d11d.jpg

Ne mam komputera do zakodowania :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby w B7 trzeba kodować. Sprawdzę bez kodowania jeszcze.

...

Czyli w B7 NIE TRZEBA nic kodować (przynajmniej u mnie).

Łatwo to sprawdzić wchodząc w Centr Elec 09 > Means Block > grupa 14 = drugie okienko jest od sprysków reflektorów OFF/ON

Czy ktoś może wie jaki PIN potrzebny by wpiąć się w zieloną kostkę ???

Mogę potwierdzić: Przy ustawieniu wartości na 114 nie trzeba kodować sprysków. Po ok 3 sekundach działają i działają i ... i nie wiem jak długo bo po kolejnych 5 sekundach cały przód jest mokry (mało powiedziane) a w zbiorniczku wir :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, czy czas działania sprysków jakoś się gdzieś ustawia czy to jest niezmienialne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie przewód którym podawany jest płyn do spryskiwaczów na reflektory był zaślepiony, podobno układ ten był nieszczelny i poprzedni właściciel to odłączył, ale dziś przy wymianie czujnika parkowania z przodu, podłączyłem spryski, ale działa mi to tylko tak jak u kolegi na tym filmiku. Co może być tego powodem?

A4 skpryski - YouTube

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...