Montaż układu spryskiwaczy reflektorów *
14 14

395 odpowiedzi w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Rezal ktos może spryski do zwyklego zderzaka? Czy sa jakieś mocowania ,krzyżyki gdzie wiercic lub coś podobnego? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam avf z 2004r. Zamontowałem zbiornik od b7 i nie mogłem zamontować ślizgowe zderzaka. Czy jak kupie zbiornik 8E0 955 453 AH to będzie mi pasował? I czy do niego podejdzie mi ta pompka z b7? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

z rozpędu kupiłem kompletny zderzak pod spryski wraz z zbiornikiem spryskiwaczy z ASN-a. Oczywiście wiedziałem, że do AVF nie bedzie pasował bo dolna jego część wadzi o IC. wziąłem chociażby ze względu że miał pompki, czujnik poziomu płynu. Poniżej przedstawiam jak w miarę prosty sposób można taki zbiornik przerobić, żeby pasował do AVF.

Potrzebna będzie:

- Fleksa

- przycięte cienkie paski z polipropylenu (PP). Można kupić drut spawalniczy. Ja miałem pod ręką płytę PP o grubości 5mm. Z niej zrobiłem sobie drut do spawania

- spawarka do plastiku (taka zwykła z allegro), ewentualnie opalarka

- otwornica-wiertło stopniowe, choinkowe. Pod wywiercenie otworu pod czujnik poziomu

- 2 godziny wolnego czasu;)

poniżej fotostory

Po tym zabiegu zbiorniczek ładnie wchodzi. Minus może taki, że pozbywamy się jednego ucha montażowego ale zbiornik na tyle szytywno siedzi że jest to zupełnie zbędne.

20181026_082945.jpg

20181026_104136.jpg

20181101_090305.jpg

20181101_090319.jpg

20181101_090334.jpg

Edytowane przez jaras99

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 10.12.2017 o 08:00, oloxx napisał:

Mam avf z 2004r. Zamontowałem zbiornik od b7 i nie mogłem zamontować ślizgowe zderzaka. Czy jak kupie zbiornik 8E0 955 453 AH to będzie mi pasował? I czy do niego podejdzie mi ta pompka z b7? 

Tak . Kupiłem ah i mi weszło do awx.  Co do pompki nie wiem jaka jest ale powinna wszystkie są raczej pionowe do włożenia w zbiornik.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    10 godzin temu, black_edition napisał:

Tak . Kupiłem ah i mi weszło do awx.  Co do pompki nie wiem jaka jest ale powinna wszystkie są raczej pionowe do włożenia w zbiornik.

Dzięki. To już mam ogarnięte. Teraz czeka mnie montaż ujęcia paliwa w pompie i poprowadzenie rurki paliwowej. Ktoś nie chciałby pomoc w tym?? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi