Skocz do zawartości
IGNOROWANY

PS3 vs XBOX360


Rekomendowane odpowiedzi

Jako ze czasami mam chec spedzic godzinke albo dwie [w celach relaksacyjnych] sciagajac sie super furka albo pozbawic zycia kilkaset wirtualnych osob [niestety moj pecet nie nadaje sie do gry tym bardziej lapiszon] zastanawiam sie nad kupnem domowego centrum rozrywki... :kox:

Biore pod uwage tylko dwie mozliwosci PS3 i Xbox'a 360 i tutaj pytanie

Która konsola jest lepsza ?.

Moza ktos z Was ma,cos słyszał i moze polecic.

Czekam na opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xbox'a 360 jak do gier wydaje mi się ciekawsza propozycją ale jako "centum medialne PS3 jest chyba lepsze - ma odtwarzacz BlueRay co nie jest bez znaczenia ... choć może za jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie bierzesz pod uwagę Wii? grałem już na wielu konsolach w życiu (m.in. na PS3) i tyle FUN-u co na tej nie miałem na żadnej...

nie brałem bo nie wiedzialem ze takie cos istnieje ... :embarrassed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy opinie, które piszecie o Xboxie wynikaja z Waszej autopsji? Czy macie Xboxa 360 u siebie w domu?

Jeśli tak, to czemu nie napiszecie o tym jak głośne jest to urządzenie? A głośne jest jak dużej mocy suszarka!!!

Hałas zdyskwalifikował tą konsolę u mnie zupełnie. O ile w dzień, kiedy dzwięk z głośników jest w stanie w miare zagłuszyć szum wiatraków da sie jeszcze w miarę grać o tyle w nocy hałas jest nie do wytrzymania.

Całe szczęscie mogłem konsolę wypróbować przed kupnem przez pare dni. Jeśli masz możliwość pożyczenia konsoli do domu (np. od kolegi) to zrób to koniecznie! Dodatkowo radzę poczytać na forach na temat awaryjności tego sprzętu. Dopiero ostatnie wersje (tzw. elite) w miarę trzymają jakość.

Większa baza dostępnych tytułow na xboxa wynika z tego, że konsola miała premierę rok wcześniej niż PS3. Myślę, że w przeciągu kilku miesięcy szala przechyli się jednak na korzyść Sony.

To tylko moja subiektywna opinia. Na dniach mam nadzieję dostac do testów PS3. Podzielę się wrażeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez się zastanawiam nad zakupem jednego lub drugiego sprzętu i niedawno testowałem w domy X360. Nie wiem czym było to spowodowane ale Pro Evolution Soccer 8 sie cięło przy powtórkach. Widziałem tez HALO 3 ale nie wiem jak można grac w FPS'y na konsolach. Ja sie chyba zdecyduję na PS3 bo jest bardziej przyszłościowa chociaż rzeczywiście na chwile obecną więcej tytułów znajdziesz na X360. Na X360 wychodzą podobne gry co na PC bo to przecież maszynka Microsoftu, a na PS3 będą zupełnie inne smaczki po zatym grafika jest lepsza na PS3, ale to będzie dopiero widać za jakies pół roku jak wyjda na nia wcześniej zapowiadane gry.

pozdro

p.s. Wii tez jest za***iste ale moim zdaniem jako druga konsola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem okazje testować PS3, Xbox'a no i Nintendo Wii. Dla mnie najbardziej przypadło do gustu PS3, Xbox też całkiem spoko natomiast Nintendo czegoś brakowało wg. mnie. Natomiast odnośnie ceny to najdroższe było PS3 449euro ( o ile pamięć mnie nie myli to było 40gb dodawali do tego jeszcze jakiś film, gre i pada) Xbox kosztował 339e natomiast Nintendo tylko 249e. Koszty gier są porównywalne, natomiast na Wii jest ich trochę mało. Jakbym miał osobiście kupować to wybrałbym PS3 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS3 o ile sie orientuje jest bardziej zaawansowany technicznie,za X360 przemawia fakt ze jest wiecej gier,ale mial premiere jakis rok przed PS3.Ja wybralbym PS3,wczesniej mialem PSX i PS2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hałas zdyskwalifikował tą konsolę u mnie zupełnie. O ile w dzień, kiedy dzwięk z głośników jest w stanie w miare zagłuszyć szum wiatraków da sie jeszcze w miarę grać o tyle w nocy hałas jest nie do wytrzymania.

To tylko moja subiektywna opinia.

No wlasnie :) - subiektywna.

Mam X360 juz od ponad roku i nigdy mi to nie przeszkadzalo. Jest lekki szum, ale zeby porownywac go do suszarki do naprawde gruba przesada :). Jest cichszy od przecietnego PC'ta. Moge polecic, duzy wybor gier, sporo fajnych tytulow, napewno konsola jest lepsza inwestycja niz rozbudowa PC pod katem grania - starczy na pare lat spokojnie.

Dodam, ze testowana w roznych warunkach, podczas imprez tez :P, mam 4 pady, zabawa momentami jest przednia... Musze w koncu wziac sie za granie online.

Widziałem tez HALO 3 ale nie wiem jak można grac w FPS'y na konsolach.

Powiem szczerze, ze jak wlaczylem pierwszy raz Call Of Duty 3, to pomyslalem: "czemu tu fajans nie ma klawiatury" - ale po mniej wiecej godzinie grania czlowiek przyzwyczaja sie i zapomina o PC :)

--

Smigam sobie czasem RSem w Test Drive Unlimited :decayed:

http://pl.youtube.com/watch?v=_YTdpRcpHyM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hałas zdyskwalifikował tą konsolę u mnie zupełnie. O ile w dzień, kiedy dzwięk z głośników jest w stanie w miare zagłuszyć szum wiatraków da sie jeszcze w miarę grać o tyle w nocy hałas jest nie do wytrzymania.

To tylko moja subiektywna opinia.

No wlasnie :) - subiektywna.

Mam X360 juz od ponad roku i nigdy mi to nie przeszkadzalo. Jest lekki szum, ale zeby porownywac go do suszarki do naprawde gruba przesada :).

Flyer, podobno przy wyostrzaniu określonego zmysłu, przytępiają się inne. Skup się na grafice i zostaw doznania dzwiękowe innym do oceny ;) Nadal polecam wszystkim wcześniejsze przetestowanie konsoli w cichych warunkach domowych a nie w głośnym empiku czy media markcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xbox 360 jest na rynku o cały rok dłuzej niz PS3, i dlatego na razie wiecej jest gier na tego pierwszego. PS3 bedzie miało wiecej exclusivów, które nie ukaza sie na inne platformy, ma bluraya i chciałbym zauważyc ze wersja PS3 z 40GB dyskiem juz kosztuje 1599 pln wiec prawie tyle co Xbox360.jest okrojona ba sa tylko 2 wejscia HDMI , dysk 40GB i nie jest wstecznie kompatybilna , czyli nie odpalisz gier z PSOne i PS2 ale i tak sie opłaca i to bardzo, własnie sie przymierzam. Obejrzyjcie sobie na youtube jakis urywek gry Hevenly Sword to zobaczycie jaki tam jest POWER.

Wii nie licze bo to jest konsola na imprezy a nie do grania po 4-5 godzin, czyli stania pod TV i machaniem Padem, graniem lubie sie relaksowac a nie meczyc.

POLECAM PS3, kosztuje 1599 pln !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko moja subiektywna opinia. Na dniach mam nadzieję dostac do testów PS3. Podzielę się wrażeniami.

czekam z niecierpliwoscia .... :evil:

Mam X360 juz od ponad roku i nigdy mi to nie przeszkadzalo. Jest lekki szum, ale zeby porownywac go do

i dopiero teraz o tym mowisz .... :naughty:

a tak powaznie to widze ze dosyc trudny wybor i chyba bede musial skombinowac po sztuce na testy we wlasnym zakresie ....

ale opinie dosyc ciekawe .. prosze o wiecej ... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smigam sobie czasem RSem w Test Drive Unlimited :decayed:

http://pl.youtube.com/watch?v=_YTdpRcpHyM

zastanawia mnie tylko ten dym i pisk z opon czy ten RS to niejest Quattro ? :polew:

A co do konsoli zdecydowanie PS3 - sprzęcik nowy , odtwarzacz bluray , gry się napewno pojawią a przedewszystkim GT5. Xbox 360 może i fajny ale poza tym że robi hałas to jeszcze do tego się przegrzewa , a niejednokrotnie przez to uszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te sytuacje z przegrzewaniem byly na poczatku tak samo sporadyczne, jak i padanie pierwszych egzemplarzy PS3... Prawda jest taka, ze na dzien dzisiejszy lepszy jest X360, przyszlosc nalezy jednak do PS3 z uwagi na to, ze ma "rok przewagi". Jak ktos jest zapalonym graczem, to najlepiej jest miec 2 konsole (znam takich i nawet jednego co ma wszystkie 3 :) ) - nie wszystkie fajne tytuly wychodza na obie platformy.

Xbox 360 vs. PS3 Which is stronger?

http://thefloaterblog.blogspot.com/2006/11/xbox-360-vs-ps3-which-is-stronger.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spanky, nie czekaj. kupuj PS3, ta konsola ma korzenie i zaden producent blaszaków jej nie podskoczy :) wyobraz sobie MGS 4 lub Gran Turismo 5 HD. w to nie pograsz mając xboxa..

POLECAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pare slow odnosnie samego PS3...

Inwestycja w tej chwili w PS'a jest nieco ryzykowna. Developerzy gier burcza i narzekaja, ze jest to ciezka platforma do pisania (opinie sprzed 2 tygodni, nie sprzed pol roku) i moze byc tak, ze nigdy nie wykorzysta sie pelnych mozliwosci przy tworzeniu gier. Efekt jest taki, ze na razie nie ma fajnych gier na ta platforma poza 2-3 tytulami - i nie chodzi tu wcale o to, ze X jest dluzej na rynku, bo developerzy dostali konsole przed ich premierami mniej wiecej w tym samym czasie...

Inna sprawa to "slownosc" Sony (zupelnie jak nasi politycy). Japonczycy roztaczaja niesamowite wizje, ale juz je slyszelismy nie raz (PSP mialo byc hitem i rewolucja, a okazalo sie niewypalem [tak jak kiedys ngage nokii]). W efekcie kilkakrotnie przekladana premiera PS3 z powodu roznych "smiesznych" powodow. Gry, ktore wychodza na obie platformy - kilka tygodni wczesniej pojawiaja sie na X'a niz na PS'a. Graficznie nie roznia sie, gameplay tez ten sam - ale X oferuje fajny system "live" z anchievementami (gratisami za gre krotko mowiac).

Blu-ray jest fajny, ale na dobra sprawe na razie zupelnie niewykorzystywany - wiecej filmow jest w hd-dvd i pewnie niepredko sie to zmieni...

Reasumujac: jesli ktos szuka fajnej rozrywki z duza paleta gier, to na razie jedynym slusznym rozwiazaniem jest XBOX. PS3 albo potrzebuje czasu (okolo roku), albo zawsze bedzie te pare kroczkow za X'em.

ps. Moja opinie podzielaja ludzie, ktorzy maja w domu obie konsole lub mieli dluzsza stycznosc z nimi, wiec nie jest to efekt posiadania przeze mnie iksa :)

msc79, naprawde... podales argumenty, ktore mnie zabily.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flyer, twoim zdaniem PSP to niewypał????? , teraz to ty mnie zabiłes, naprawde... :polew:[br]Dopisany: 06 Listopad 2007, 10:39 _________________________________________________no i jeszcze to ze graficznie wersje gier na PS3 i X360 sie nie różnią,- to też jest zabijające

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywisce, ze PSP to niewypal jesli mam brac pod uwage slowa, wypowiedzi i informacje/konferencje prasowe, ktore Sony serwowalo przed premiera tej zabawki. Miala bys jakas rewolucja, a skonczylo sie na fajnej zabawce na krotki czas... Hitem moge nazwac Wii, ktore mimo grafiki na poziomie PS2 przez dlugi czas znajdowalo sie na 1 miejscu sprzedazy wsrod konsol.

Na chwile obecna roznice w grafice pomiedzy PS3 i XBOXem nie istnieja (na tyle wyrazne by w ogole warto brac je pod uwage). Najprawdopodobniej sie to zmieni, bo PS3 ma teoretycznie wieksze mozliwosci, jest o rok mlodsza.

Poza tym jesli juz bardzo chcesz ze mna dyskutowac to porposze o jakies konkrety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...