Skocz do zawartości
IGNOROWANY

PS3 vs XBOX360


Rekomendowane odpowiedzi

A grałes na PSP ze tak uważasz???? mam ja i nie uwazam ze jest "zabawka na krótki czas". to miała byc przenosna konsola i taką jest. za***iście sprawdza sie w pociągu, w długich podrózach. do tego miała służyc i do tego służy, np mnie.. oczywiscie mozna ja podłączyc do TV i grac jak na zwykłym pleju

a co do PS3 i X360, to konkrety leża we własciwosciach technicznych tych konsol i zdecydowanie szala przechyla sie na korzysc PS3. juz sa gry których X360 za zadne skarby by nie pociągnął bo jest za słaby vide Heavenly Sword, GT HD.. Mnie do kupna PS3 przekonał juz sam B-ray który za kilka lat bedzie tak samo popularny jak format DVD. zreszta gdy DVD wchodziło na rynek tez przez bardzo długi czas wszyscy mówili ze nie da radyi nie bedzie zbyt popularny.. nie mam nic do X360, powiem szczerze ze sam miałem kiedys Xboxa i PS2 i bardziej wolałem grac na PS2 chociaz grafika przemawiala za x-em. Nie wiem, dla mnie konsole PS miały i maja powera i klimat ale to jest moje zdanie, ty mozesz oczywiscie miec inne. Ja akurat grałem i to duzo na kazdej z tych konsol o których pisze i gdybym mial wybierac jak SPANKY, to wybrałbym PS3, zwłaszcza ze teraz tak ostro opuścili cene, az sam z podziwu wyjsc nie mogłem z ich było na to stac :)

Pozdrawiam cie Flyer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gralem na PSP :) Tak jak pisalem wyzej - z PSP wiazalem wieksze nadzieje sluchajac wywodow ludzi z Sony. Zabawka jest fajna, ale mialo byc duzo lepiej :)

Co do PS3 - tak jak napisalem wyzej, przyszlosc nalezy do tej konsoli. Ciezko jednak na 100% stwierdzic, czy faktycznie tak bedzie, bo Sony mialo juz niejedna wpadke. Co do faktycznych mozliwosci konsol bedzie mozna sie wypowiedziec za rok lub dwa, kiedy developerzy ostatecznie wykorzystaja pelnie ich mozliwosci.

Na razie do oceny pozostaje glownie gameplay, ktory jest po stronie XBOXa - wiecej gier, szybciej wychodza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to odgrzewam kotlecika :naughty:

Ciekaw jestem jakie są teraz Wasze opinie po takim czasie :)

Chciałbym Sobie coś kupić do grania, ale kompletnie nie wiem co - moja wiedza w temacie konsol zamyka się na Pegasusie i na Mario :decayed:

Co wybrać :?: A może poczekać bo coś nowego zapowiadają :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobnie jak większość użytkowników piszących w tym temacie polecam PS3 bo grywalnosc i grafika jest naprawde lux :good:

nie będe sie rozpisywal----> poprostu PS3 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarko juz kiedys pisalem elaboraty na temat konsol... :tongue4:

Ja mam juz prawie 3 lata xboxa i sobie chwale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarko juz kiedys pisalem elaboraty na temat konsol... :tongue4:

Ja mam juz prawie 3 lata xboxa i sobie chwale...

czytałem te Twoje elaboraty :naughty:

Ciekaw byłem właśnie Twojej opini na ten temat, czy po prawie dwóch latach dalej tak bardzo będziesz bronił xbox'a :)

Bo chyba coś w temacie sie mogło zmienić :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to odgrzewam kotlecika :naughty:

Ciekaw jestem jakie są teraz Wasze opinie po takim czasie :)

Chciałbym Sobie coś kupić do grania, ale kompletnie nie wiem co - moja wiedza w temacie konsol zamyka się na Pegasusie i na Mario :decayed:

Co wybrać :?: A może poczekać bo coś nowego zapowiadają :mysli:

na PS3 niema piratów i prawdopodobnie nigdy,bądź jeszcze bardzo długo nie będzie,

a niestety,mało kogo stać na kupowanie gier po ~200zł.

to był główny powód dla którego wybrałem Xboxa

drugim były pozytywne opinie znajomych

i jestem bardzo zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale podobno w PS3 można Sobie ściągnąć demo gry zanim ją kupisz.

Do tego jak masz Wi-Fi w domu to nawet kabelka z netem nie trzeba podpinać :)

I to też jest chyba spory plus, pomimo braku piratów - co akurat jak dla mnie nie jest jakimś wielkim minusem.

Znalazłem jeszcze coś takiego:

1) Gry: obie platformy dają radę, ale Playstation posiada jednak lepsze i liczniejsze gry ekskluzywne i zdecydowanie lepszych, zdolniejszych programistów (serie Gran Turismo, Metal Gear Solid, God of War, Killzone i tak dalej);

2) Xbox nie ma przeglądarki internetowej, PS3 ma

3) granie online na PS3 jest za darmo (i rzecz jasna działa OK), a na Xbox jest płatne (ok. 150 zł za 1 rok tzw. "zdrapki konta Gold");

4) jeżeli idzie o muzykę, obie platformy dają radę z tym że PS3 oferuje nowsze i lepszej jakości dekodery DTS i Dolby oraz zdolności bezprzewodowego odtwarzacza sieciowego DLNA; nie bez znaczenia jest też cichsza praca PS3 niż Xbox'a (szumy przszkadzają w odsłuchu);

5) Xbox 360 rzecz jasna nie ma Bluray i nie jest w stanie odtworzyć filmów HD z tego dominującego formatu; PS3 tak i świetnie sobie radzi jako player DVD i Bluray

6) Xbox nie ma HDMi 1.3, PS3 ma HDMI 1.3 (jakość Deep Color);

7) obie konsole oferują dysk twardy (w PS3 jest to standard, tymczasem w Xbox trzeba kupić droższy zestaw, kosztujący nie wiele mniej niż PS3 z Bluray);

do PS3 możemy wszadzić oficjalnie - dowolny, jakikolwiek wiekszy dysk 2.5" SATA, a do Xbox'a trzeba montować oryginalny i droższy dysk Microsoftu;

9) praca PS3 jest zdecydowanie cichsza niż Xbox 360 (ważne przy słuchaniu muzy i oglądaniu filmów) i to pomimo że PS3 ma zasilacz wbudowany w korpus a Xbox nie (!!!);

10) PS3 odtwarza AVCHD i daję radę z pirackimi filmami HD w kontenerze matroska (MKV) muksowanymi w 20 minut do AVCHD lub m2ts; Xbox 360 nie daje rady i wymaga bardzo czasochlonnego encodowania do mp4 ze znaczną stratą jakości

11) Xbox 360 umozliwia grę w pirackie gry, a PS3 nie; Przeróbka Xboxa oznacza jednak utratę gwarancji oraz wystawia na ryzyko zbanowania konsoli przy grze online;

12) ceny oryginalnych gier na obie konsole są podobne (nowości maks. ok. 150-200 zł, klasyki ponizej 100 zł);

13) Sony Polska wydaje w pełni spolszczone edycje największych gier eksluzywnych dla PS3 (np. Killzone 2, Heavy Rain, Singstar, Buzz i inne nadchodzace tytuły); Microsoft tego nie robi, brakuje polskich edycji gier dla X'a, brakuje nawet polskiego sklepu Live Marketplace dla Xbox'a;

14) obie konsole oferują rozmowy glosowe w grach

15) pad do PS3 oferuję wibrację i czujniki ruchu, pad do Xbox'a pomimo wysokiej ceny oferuje tylko wibrację

16) obie konsole objete są 12 miesięczna gwarancją producentów; 36 miesięczna gwarancja Xbox'a obejmuję tylko i wyłącznie słynne już problemy tej konsoli z przegrzaniem i odkształceniem płyty głównej (tzw. "RROD" "czerwony pierścień śmierci").

Werdykt:

1) jeżeli tylko grasz i do tego grasz dużo, nie masz pieniedzy na kupowanie oryginalnych gier - KUP Xbox 360

2) w każdym innym przypadku - KUP Playstation 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze ze Xklocek to nieudana konstrukcja jak 2.5tdi czy 2.0 BLB porostu sie sypie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam zdecydowanie PS3, oprócz tego co z hdtv, dla mnie osoboście mega + to, że jest blu ryj, cichutko chodzi, dysk 80GB, ekskluziwy takie jak Gran Tourismo, Kill Zone itp i Guitar Hero Metallica tańszy ok 50 zł niż na xboxa :tongue4:

dema można sciągać z PS Store za free :good:

a ceny gier na PS3 hmm... wcale nie takie mega duże, jak sie wie gdzie i kiedy kupować :wink4: mam na myśli, że nowości są zawsze i wszedzie drogie.

Za granicą można gry w dobrych cenach wyrwać np kupiłem nowy Call of Duty 4 za ok 100 zł w UK - funt nisko stał :decayed: a w Empiku kosztował 269 zł :wallbash: GH Metallica w UK tańszy o 100 pln niż u nas. Analogiczna sytuacja do filmów na blu ryju

no i nie rozumiem, co to za atrakcja, że na xboxa można piraty zapodać, jak sie traci przez to gwarancje.

...a później tylko płacz będzie..

wrogiem xboxa nie jestem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie ja już się przekonałem - szukam PS3 :rolleyes:

Tylko niech mi ktoś jeszcze wytłumaczy, czy są jakieś wersje tej konsoli :?:

Widzę dwie z różnymi dyskami: 40GB i 80GB - czy to jedyna różnica między nimi :?:

Czy są jeszcze jakieś inne :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dzięki Hugon :notworthy:

Z tego co widzę najlepsza wersja z sierpnia 2007 nie jest już w produkcji... Ciekawe dlaczego zastąpili ją uboższymi modelami :mysli:

Czy możliwość obsługi zarówno PAL jak i NTSC ma zrekompensować mniejszą liczbę portów USB, brak czytnika kart pamięci :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem PS3, mam Xboxa... ps3 wygrywa jesli chodzi o "poziom halasu" ktorego nie ma, a moj x chodzi przy niej jak maly odkurzacz, konsoli od Sony nie bylo slychac wcale,a to to jakas porazka.

poza tym to juz kwestia gustu.

no i niektorzy lubia sie bawic w "kopie zapasowe", ktorych na PS3 nie ma.

a co do wersji PS3- wersje 60 gb przestali produkowac, bo byla za droga i im sie nie oplacalo,a byla chyba najlepsza,bo najwiecej oferowala.

dysk zawsze mozna wymienic, choc te 40 gb to troche malo.

tutaj tez x ma troche gorzej, dysku tak latwo sie nie zmieni,a te co mozna kupic sa drogie w hu :kwasny:

ja majac "20" GB tak naprawde mam 13 :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze ze Xklocek to nieudana konstrukcja jak 2.5tdi czy 2.0 BLB porostu sie sypie.

Nic sie nie sypie... Konsole na poczatku mialy swoje awarie. Za to serwis MS jest swietny.

Ja po ponad 2 latach zalapalem 3 czerwone diody, wyslalem do serwisu w DE i po 10 dniach przyjechal do mnie fabrycznie nowy XBOX (!).

Jarko, ja nadal wybralbym XBOXA - ma swietne opcje rozgrywki online i MS o nie dba [rozwija]. Ponizej moje odpowiedzi:

1) Gry: obie platformy dają radę, ale Playstation posiada jednak lepsze i liczniejsze gry ekskluzywne i zdecydowanie lepszych, zdolniejszych programistów (serie Gran Turismo, Metal Gear Solid, God of War, Killzone i tak dalej);

To jest tendencyjna wypowiedz... Na X360 jest o wiele wiecej gier, tez ma swoje Exclusive'y, a programisci maja duzo latwiej w pracy z X niz z PS3.

2) Xbox nie ma przeglądarki internetowej, PS3 ma

No bez jaj, chcialoby sie komus padem latac po necie? Bzdura.

3) granie online na PS3 jest za darmo (i rzecz jasna działa OK), a na Xbox jest płatne (ok. 150 zł za 1 rok tzw. "zdrapki konta Gold");

No jest... ale dzieki temu, ze trzeba placic MS - sa ponoc wydajniejsze serwery i ogolnie srodowisko online XBOX ma atrakcyjniejsze...

4) jeżeli idzie o muzykę, obie platformy dają radę z tym że PS3 oferuje nowsze i lepszej jakości dekodery DTS i Dolby oraz zdolności bezprzewodowego odtwarzacza sieciowego DLNA; nie bez znaczenia jest też cichsza praca PS3 niż Xbox'a (szumy przszkadzają w odsłuchu);

W sytuacji, gdy instalujesz gre na dysku [xbox360] konsoli praktycznie nie slychac. Glosna jest tylko wtedy gdy gra sie z plyty i naped szumi.

5) Xbox 360 rzecz jasna nie ma Bluray i nie jest w stanie odtworzyć filmów HD z tego dominującego formatu; PS3 tak i świetnie sobie radzi jako player DVD i Bluray

No nie ma :evil: Tylko czy to wada? Poki co nie widac tego po rynku, czy grach... do filmow to sie kupuje porzadne kino :gwizdanie:

6) Xbox nie ma HDMi 1.3, PS3 ma HDMI 1.3 (jakość Deep Color);

Nooo... kolejna niezla uwaga. Jest wiele porownan w sieci jakosci grafiki pomiedzy tymi konsolami i roznice sa totalnie znikome.

7) obie konsole oferują dysk twardy (w PS3 jest to standard, tymczasem w Xbox trzeba kupić droższy zestaw, kosztujący nie wiele mniej niż PS3 z Bluray);

do PS3 możemy wszadzić oficjalnie - dowolny, jakikolwiek wiekszy dysk 2.5" SATA, a do Xbox'a trzeba montować oryginalny i droższy dysk Microsoftu;

Dyski MS sa w tej chwili bardzo tanie. Kiedys fakt - byl to "luksus".

9) praca PS3 jest zdecydowanie cichsza niż Xbox 360 (ważne przy słuchaniu muzy i oglądaniu filmów) i to pomimo że PS3 ma zasilacz wbudowany w korpus a Xbox nie (!!!);

Konsola nie jest raczej sprzetem przenosnym jak laptop. U mnie zasilacz lezy schowany za sprzetem i jakos nikomu nie przeszkadza. Tez taka uwaga na sile :wink4:

10) PS3 odtwarza AVCHD i daję radę z pirackimi filmami HD w kontenerze matroska (MKV) muksowanymi w 20 minut do AVCHD lub m2ts; Xbox 360 nie daje rady i wymaga bardzo czasochlonnego encodowania do mp4 ze znaczną stratą jakości

A w praktyce co to za roznica? :decayed:

11) Xbox 360 umozliwia grę w pirackie gry, a PS3 nie; Przeróbka Xboxa oznacza jednak utratę gwarancji oraz wystawia na ryzyko zbanowania konsoli przy grze online;

Podobno juz hakerzy obeszli mozliwosc zbanowania konsoli... ja osobiscie kupuje tylko oryginaly.

13) Sony Polska wydaje w pełni spolszczone edycje największych gier eksluzywnych dla PS3 (np. Killzone 2, Heavy Rain, Singstar, Buzz i inne nadchodzace tytuły); Microsoft tego nie robi, brakuje polskich edycji gier dla X'a, brakuje nawet polskiego sklepu Live Marketplace dla Xbox'a;

Jak wszyscy wiemy - z reguly spolszczenia sa slabe, ja wole angielskie wersje.

15) pad do PS3 oferuję wibrację i czujniki ruchu, pad do Xbox'a pomimo wysokiej ceny oferuje tylko wibrację

Czujniki ruchu sa malo praktyczne [ale wszystko wymaga wprawy]. Autor zapomnial wspomniec, ze pady od XBOXa sa o niebo wygodniejsze :decayed:

Generalnie obie konsole sa swietne. Ja jestem przywiazany do XBOXa z roznych wzgledow.

Jesli jestes niedzielnym graczem, to moze faktycznie wystarczy Ci PS3 i niektore bajery z nim zwiazane [jak bluray].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2) Xbox nie ma przeglądarki internetowej, PS3 ma[/i]

No bez jaj, chcialoby sie komus padem latac po necie? Bzdura.

Musisz sprobowac, moze docenisz :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sprobowac, moze docenisz :gwizdanie:

Masz? :)

Moze i bym docenil, aaaaleee korzystanie z komputera jest znacznie prostsze i o wiele wygodniejsze. Wybaczcie.

No i daje o wiele wiecej mozliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie obie konsole sa swietne. Ja jestem przywiazany do XBOXa z roznych wzgledow.

Jesli jestes niedzielnym graczem, to moze faktycznie wystarczy Ci PS3 i niektore bajery z nim zwiazane [jak bluray].

Ja kiedyś byłem zapalonym fanbojem marki Playstation , nawet swego czasu (dawno) kłóciłem sie bodajże z Flyerem co jest lepsze :tongue4:

Ale nadszedł czas zmian , i ze względu na to że PS3 była diabelnie droga wybór padł na X360 i musze powiedzieć że byłem mile zaskoczony.

W tej chwili mam PS2 PS3 i X360

PS2 trzymam ze względu na sentyment , mase gier bo trzeba przyznać ze biblioteka tytułów na PS2 jest strasznie wielkai nieraz "cofam sie w rozwoju" i młóce w NFS Most Wanted itp.

X360 od razu poszedł do przerobienia i tez jest masa tytułów :polew: :polew: :polew:

PS3 dostałem od brata bo poleciał do Libanu i chciał oddać swoją kochanke w dobre ręce , a jak wiadomo tylko brat równie dobrze się nią zajmie :>

Ogólnie w moim przypadku z wojny X360 vs. PS3 zwycięsko wychodzi ten pierwszy ale tylko dlatego że wyszedł na rynek wcześniej i jest na niego wiecej ciekawych tytułów. PS3 dopiero się rozkręca i nikt na razie nie wyciągnął z jej potężnej mocy maximum ,a co można wycisnąć z X-a juz wszyscy wiedzą i w tej kwestii nic sie nie zmieni (a można wycisnąć niemało)

No i na koniec : ja tylko czekam na killera pod tytułem FINAL FANTASY XIII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9) praca PS3 jest zdecydowanie cichsza niż Xbox 360 (ważne przy słuchaniu muzy i oglądaniu filmów) i to pomimo że PS3 ma zasilacz wbudowany w korpus a Xbox nie (!!!);[/i]

Konsola nie jest raczej sprzetem przenosnym jak laptop. U mnie zasilacz lezy schowany za sprzetem i jakos nikomu nie przeszkadza. Tez taka uwaga na sile

Sory Flyer ale trzeba być na prawdę lekko przygłuchym albo grać na mocno podkręconym dzwięku żeby nie zauważyć hałasu generowanego przez Xboxa. Po włączeniu hałasuje jak suszarka do włosów. U mnie to był jeden z głównych czynników, które skreśliły tą konsolę. PS3 jest tutaj nieporównywalnie lepsza.

Przed zdecydowaniem sie na którąkolwiek z konsol radziłbym wypożyczyć obydwie na weekend do domu. Albo od kumpla albo ze sklepów z grami. Nic nie zastąpi badania organoleptycznego. Nawet najlepsze wywody ziomów z forum :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zastąpi badania organoleptycznego. Nawet najlepsze wywody ziomów z forum

Doprawdy ?? :baseball:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...