Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Na jakim oleju silnikowym jeździcie ?


Bladyrs

Jakiej marki Waszym zdaniem olej najlepszy ?  

179 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej marki Waszym zdaniem olej najlepszy ?



Rekomendowane odpowiedzi

Myśle ze temat dobry. Na jakim oleju silnikowym smigaja wasze A4 i nie tylko.

Prosze o uwagi i spostrzezenia jak sie sprawuja wasze samochody na róznych olejach.

U mnie obecnie wlasnie zbliza się wymiana, teraz mam zalany Mobil 1 5w-50 full syntetyk, wczesniej mialem Castrola Slx'a 0w-30 i nie wiem czy do takiego nie powrocic, gdyz temperaturka oleju w lato na Castrolu byla troche nizsza niz na Mobilu, choc ostatnie lato bylo dosc gorące... znowu z drugiej strony na Mobilu silnik pracuje lzej i ciszej,choc moze mi sie wydaje. :)

zapraszam do dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz śmigam na tym co fabryka dała i w serwisie lali czyli Shell Helix , ale zostało mi 800km do przeglądu i przesiadam się na Motula :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał mniejszy przebieg (obecnie 140 kkm) wlałbym na 100% Motula, a tak leję Valvoline do PD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdze na mobilu polsyntetycznym. Kolega ostatnio wlal sobie motula, wczesniej wyplukal silnik jakims specyfikiem motula, ale powiedzial ze 0 roznicy na +, nawet silnik zaczol troche gorzej chodzic i ze nie zalal by go drugi raz. U niego w klubie citroena wszycy mu go polecali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz śmigam na tym co fabryka dała i w serwisie lali czyli Shell Helix , ale zostało mi 800km do przeglądu i przesiadam się na Motula

Dobry wybór motul jest bardzo dobrym olejem ja jeżdze na shellu bo mam do niego nieograniczony dostęp po co przepłacać jeżeli nie widać różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO ja też jezdze na shellu tylko ten moj to 15W40 taki ciezarowkowy ale to diesel i to to diesel no i przebieg juz mam nie maly to co mu bede załował a moze i to lepiej ze jest troche gestszy (oprocz rozruchu w zimie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jężdżę od roku na Castrolu GTD Magnatec 10W40-jest OK. Przy okazji pytanie:przywożę ten olej z Niemiec /wychodzi taniej 5l za około 100 zł/, ale na ichnich komponentach jest lepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przegląd zbliża sie wielkimi krokami:) a ja wciąż się zastanawiam co wlać??:) Wszyscy zachwalają Motul ale czytałem też, że co niektórym silnik zaczął głośniej pracować. Swoją drogą to audi fani mają wyjątkowe wyczulenie słuchu w tej materi:D

teraz mam do Was pytanko, czy słyszeliście lub czy stosujecie dodatki do oleju typu Motor Life (Hołka) czy ceramizery takie jakie są na allegro??

przykład http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=85146126

nie zaprzeczam, że lubie takie gadzety tylko czy ona faktycznie cos dają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do Was pytanko, czy słyszeliście lub czy stosujecie dodatki do oleju typu Motor Life (Hołka) czy ceramizery takie jakie są na allegro??

przykład http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=85146126

nie zaprzeczam, że lubie takie gadzety tylko czy ona faktycznie cos dają?

Ja osobiście nie używam żadnych dodatków do olejów , nawet zimą nieużywam żadnych dodatków do ropy i nigdy jeszcze niemiałem żadnych problemów z uruchomieniem silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO ja do oleju nic nie lałem ale do ropki w te mrozy poszedl xeramit bo paliwko po czesci z zagranicy tej gorszej :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja was zastrzele, śmigam na Lotosie :mrgreen: ale z tego powodu ze cieknie mi po silniku aż miło no i turbo ma mały luzik osiowy wiec tam też ucieka, na wiosne bede wymieniał wiekszość uszczelek i jak sie okarze ze jest sucho to pewenie coś lepszego wleje a narazie co 8 tyś zmaina i jest git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO ja do oleju nic nie lałem ale do ropki w te mrozy poszedl xeramit bo paliwko po czesci z zagranicy tej gorszej :mrgreen:

No w takiej sytuacji to musowo musi byc wlany uzdatniacz , ja tankuje tylko na Shellu także nieuzywam żadnych specyfików :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...