Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Na jakim oleju silnikowym jeździcie ?


Bladyrs

Jakiej marki Waszym zdaniem olej najlepszy ?  

179 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej marki Waszym zdaniem olej najlepszy ?



Rekomendowane odpowiedzi

nie kupujcie olejow z allegro, chytry zawsze 2 razy traci, tak jak Hugo pisze, ze sprawdzonych zrodel kupować :) do mnie tez wchodzi 3.8 litra oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki najlepszy ale ostatnio gosc polecil mi nowy produkt Texaco.

Spelnia norme 505.01 dla pompowtryskiwaczy i kosztowal nicale 40 PLN za litr.

Ponoc jako jeden z niewielu olei nie jest rozlewany w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to troche zaszokuję zwolenników reklamy :lol: , mój olej to "Platinum Rally Sport SL/CF 10W / 60" 8)

Jestem w pełni z niego zadowolony a do tego czytam wnikliwie Aprobaty,Gwarancje a zwłaszcza SPECYFIKACJę.

Samochód ma juz przejechane 250tys ,a na tym oleju ok 120tys - nie zamienię na żaden inny :mrgreen: ./poprzednie audi też chodziło na takim - i jeżdzi nadal na taksówce.../

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki olej polecacie do A4 1.8Turbo z 95 roku (przebieg: 197 tyś), obecnie jest Mobil 1 Syntetyk, ale czas zmienić, PZDR

dlaczego chcesz zmieniac ? jezeli silnik pracuje dobrze, nie ma wyciekow to pozostan na syntetyku Mobil1 5w-50 , ewentualnie mozesz zalac 10w-60 i tez bedzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki "Bladyrs" ale musze zmienić nie że cieknie czy coś, ale po prostu termin wymiany mi się zbliża i dlatego wymienić... źle może napisałem, zamiast "zmienić" lepiej byłoby "wymienic" :)

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, no faktycznie zle napisales ;) w taki ukladzie lej tylko i wylacznie pelny syntetyk jak pisalem, pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czeka mnie teraz wymiana oleju i w zwiazku z tym rozmawialem z wlascicielem jedengo z lepszych serwisow u mnie w miescie. Powiedzial ze olej na ktorym teraz jezdze (Liqui Moly 5w40) jest dosc slabym olejem, powiedzial ze to taki hipermarketowy olej sprzedawany na zachodzie. O Motulu wyrazil sie ze byl popularny 10 lat temu, a teraz uzywany w glownej mierze w motocyklach. Zdziwilo mnie to bo na forum AKP w wiekszosci zachwalali sobie ten olej :? Polecil mi olej Castrola i dodal ze w porownaniu do tych 2 pozostalych firm jest o klase lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czeka mnie teraz wymiana oleju i w zwiazku z tym rozmawialem z wlascicielem jedengo z lepszych serwisow u mnie w miescie. Powiedzial ze olej na ktorym teraz jezdze (Liqui Moly 5w40) jest dosc slabym olejem, powiedzial ze to taki hipermarketowy olej sprzedawany na zachodzie. O Motulu wyrazil sie ze byl popularny 10 lat temu, a teraz uzywany w glownej mierze w motocyklach. Zdziwilo mnie to bo na forum AKP w wiekszosci zachwalali sobie ten olej :? Polecil mi olej Castrola i dodal ze w porownaniu do tych 2 pozostalych firm jest o klase lepszy.

Jakieś banialuki koleś opowiada.

Na Motulu śmiga prawie cała czołówka 1/4mili w PL.Prawie wszyscy znajomi którzy mają Tdi leją Motula.Ludzie chwalą też Mobila.Co do Castrola jest to najbardziej podrabiany olej w PL i dużo osób na niego narzeka.Ja bym nie lał Castrola bo największe prawdopodobieństwo , że trafisz na podróbe.No chyba , że z zachodu to inna sprawa.Ja śmigałem na Shellu Helixie bo taki miałem zalany fabrycznie jak kupiłem auto i jest to bardzo dobry olej i słyszałem dużo poztywnych opinii o nim.Teraz natomiast przesiadłem się na Motula :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wspominali o Mobilu albo Shellu ??

PZDR

O tych olejach sie nie wypowiadal. To byla krotka rozmowa bo mi sie spieszylo.

Jakieś banialuki koleś opowiada.

Na Motulu śmiga prawie cała czołówka 1/4mili w PL.Prawie wszyscy znajomi którzy mają Tdi leją Motula.Ludzie chwalą też Mobila.Co do Castrola jest to najbardziej podrabiany olej w PL i dużo osób na niego narzeka.Ja bym nie lał Castrola bo największe prawdopodobieństwo , że trafisz na podróbe.No chyba , że z zachodu to inna sprawa.Ja śmigałem na Shellu Helixie bo taki miałem zalany fabrycznie jak kupiłem auto i jest to bardzo dobry olej i słyszałem dużo poztywnych opinii o nim.Teraz natomiast przesiadłem się na Motula :mrgreen:

Kurcze juz sam nie wiem co o tym myslec. Tez sie zdziwilem bardzo jak wypowiadal sie o Motulu :? Wydaje mi sie ze nie sciaga Castrola specjalnie zza granicy bo nie opalacaloby mu sie to. No to teraz mam dylemat :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego na liscie nie ma elfa??? :razz:

Jak nie ma , jak jest :lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak chyba za duzo wczoraj wypilem :lol:

Z Tobą wzystko OK.Zadziałała moc admina i Elf się znalazł w expresowym tempie na liście :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie złe jaja robicie sobie z pracujacego człowieka.A juz uwierzyłem w to ze coś przeoczłem :razz:

[ Dodano: 2006-04-14, 10:55 ]

chcialbym kupic motula ale bedac w kilku hiperach nie maja tam takowego :arrow: gdzie mozna kupic pewny i oryginalny??? :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha odnośnie olejów mam pyt bo jak kupilem to po znajomosci zalałem BP VISCO 7000 0w40 czy to dobry olej uzywał lub slyszal ktos cos? i czy zmienić firma i gęstośc mam 106 tyś przebiegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...