Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Na jakim oleju silnikowym jeździcie ?


Bladyrs

Jakiej marki Waszym zdaniem olej najlepszy ?  

179 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej marki Waszym zdaniem olej najlepszy ?



Rekomendowane odpowiedzi

Ja wymienilem na shella polsyntetyk i to byl mega blad. Mimo ze mam 190 000 to wracam do pelnego syntetyka (wiem ze sie tak nie powinno ale...

a co sie takiego stało że to był błąd ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1 zaczał klekotac. Jak zawsze był cichszy niz 90/110 to teraz jest zdecydowanie glosniejszy (na jalowym biegu 900 o/min)

2turbinka tez inaczej reaguje na "buta w podlodze" tak jakby z opoznieniem na poczatq

Rozmawialem z dobrymi mechanikami i twierdza ze jak diesel to tylko pelny syntetyk!!

Ktos na forum audiklubu umiescil 10 przykazan uzywania diesla (sorki ale nie moglem tego teraz odszukac) i tez pisal ze lac tylko syntetyk.

Mialem go teraz zalac valvoline lub shellem, ale jak tak zachwalacie MOTULA to chyba dam sie namowic :D

wg mnie prawda jest taka ze jak sie zaleje pelnym syntetykiem to marka juz ma mniejsze znaczenie. Róznice moga byc subtelne. Kazdy sie spisze odpowiednio na dystansie 15k km

No i jeszcze pytanko do posiadaczy diesla - bierze Wam cokolwiek oleju??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1 zaczał klekotac. Jak zawsze był cichszy niz 90/110 to teraz jest zdecydowanie glosniejszy (na jalowym biegu 900 o/min)

2turbinka tez inaczej reaguje na "buta w podlodze" tak jakby z opoznieniem na poczatq

Rozmawialem z dobrymi mechanikami i twierdza ze jak diesel to tylko pelny syntetyk!!

Ktos na forum audiklubu umiescil 10 przykazan uzywania diesla (sorki ale nie moglem tego teraz odszukac) i tez pisal ze lac tylko syntetyk.

Mialem go teraz zalac valvoline lub shellem, ale jak tak zachwalacie MOTULA to chyba dam sie namowic :D

wg mnie prawda jest taka ze jak sie zaleje pelnym syntetykiem to marka juz ma mniejsze znaczenie. Róznice moga byc subtelne. Kazdy sie spisze odpowiednio na dystansie 15k km

No i jeszcze pytanko do posiadaczy diesla - bierze Wam cokolwiek oleju??

10 przykazań masz tu :arrow: http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopic.php?t=27498

Mi nie bierze oleju.A jak bierze to minimalne ilości , praktycznie niezauważalne :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HUGO jestes niezastapiony!! :grin: No u mnie na 15k km tak 0,2 litra. Jak bym nie sprawdzil (akurat milem na dolewke) to bym nie wiedzial

norma, mi też podobnie wciąga na 10tkm :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przejście z półsyntetyka na syntetyk może wywołać jakieś niekorzystne skutki???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem teraz valvoline max life do swojej co drodzy użytkownicy na to?

[ Komentarz dodany przez: zdeniu: 2006-08-13, 12:48 ]

witam Cię kolego i zapraszam do działu Newbie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczesniej lałem castrola 10w40 i od zmiany niekiedy dolewałem troszke, przesiadlem się na mobila 1 tez 10w40, wymiane robilem na koniec wrzesnia i po przejecahniu 7000km zapalila się kontrolka OEL.. Nie wiem czym to jest spowodowane ;/ ?? Stan jest caly czas taki jak wlano mi podczas wymiany..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napis OEL, kontrolka ani razu mi sie nie zapaliła, stan sprawdzam czesto. moglby stracić swoje "parametry" po takim przebiegu? Auto nie bylo żyłowane, normalna jazda głownie dłuższe trasy, wiecej stało w garażu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7000km zapalila się kontrolka OEL..

zapalila sie bo trzeba bylo zrobic reset w kompie a nie zrobiles tego wiec sie zapalil OEL :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli podpiąc vaga, wykasować błąd i zrobić kilometry jakie przyslugują do nastepnej wymiany :D ? Ok dzieki za wyjasnienie sprawy :) Głos oddany :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...