Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Na zimnym cykają zawory. Co to moze byc??


PAULO

Rekomendowane odpowiedzi

PAULO, zapraszam do zapoznania sie z regulaminem i przywitania.

Dwa to nazywaj tak tematy zeby wiadomo bylo o co biega.

Ja bym stawial na klawiature, wymien moze na jkis lepszy olej albo co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, że sie nie przywitałem, ale nie miałem zbyt wiele czasu - a chciałem sie spytać co to może być ? :wink:

Jeżdże na castrolu 10w40 magnatec, mam zamiar przejsc na castrola 10w60 bo silniczek ma przejechane 130 tyś. i mysle, że sie nie rozszczelni poniewaz nie bieze ani grama oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze to bym wylal tego castrola i zalal mobilem, castrol sie nadaje do traktora albo i nawet do pieca na stary olej. jesli troche sie orientujesz na silnikach to dostan sie do zaworow i sprawdz na ktorym zaworze-rach jest luz, wtedy pewnie do wymiany popychacz bo sie zuzyl

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze teraz nie wiem kogo słuchać :neutral: poniewaz słyszałem duzo dobrego o castrolu ale i również spotkałem złe opinie :sad: i ty nastepny negujesz ten olej - serio castrol jest taką tandetą ?

Jeśli ktoś jeszcze ma swoje zdanie na ten temat to prosze o opinie :smile:

Kożystając z okazji spytam odrazu - czy moge przejsc na mobil syntetyk z castrola połsyntetyka, ale na nim gosc przejechał tylko kilka tysiecy, a szkoda mi troche bo syntetyk to syntetyk :wink: silnik to 1,6 i ma przejechane 130 tys.

Nie wiem czy zaryzykować, czy zostac juz przy tym połsyntetyku ? Ale chyba przejde na mobila :???:

pozdrawiam :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gadanie ze castrol to szajs jest co najmniej śmieszne :shock:

tak samo mobil czy cała masa innych jest szajsem jak jest rozlewany w naszym kraju

osobiscie latalem , latam i bede latal na castrolu

fakt jest tylko taki ze zawsze kupuje go u sąsiadow z zachodu :mrgreen:

co do zmiany z 10w na 5w to zakladając że przebieg jest autentyczny (wychodzi ze auto robilo nie cały 1000km miesięcznie, chyba mało realne :?: ) to mozna lecz zbytnio nie widze sensu :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt to jest bardzo duza roznica jesli kupisz na zachodzie a w polsce, a co do przebiegu to sadze ze przy tym roczniku co ty masz to realny przebieg jest raczej 230 tys.

dla naszych warunkow pogodowych panujacych w ciagu roku to bardziej pasowal by 10W40

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg mam oryginalny, autkiem jezdził dziadek w Niemczech i mam całą dokumentacje :wink:

A co myślicie o castrolu 10w60 to w sumie fulsyntetyk ale słyszałem same superlatywy... :???:

A tak ogólnie to jaki jest zalecany olej do 1,6 silnika, wiem,że zalezy od warunków klimatycznych, ale tak ogólnie co najlepsze jest ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atak ogólnie to jaki jest zalecany olej do 1,6 silnika, wiem,że zalezy od warunków klimatycznych, ale tak ogólnie co najlepsze jest ??

Ja mam mobil polsyntetyk i jest ok !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne stukają chłopakowi Popychacze a dokładniej regulatory. Zdejmij pokrywe wybadaj luzy i zobacz czy da się coś z tam jeszcze wyregulowac czy bedziesz musiał za jakiś czas wymienić. Silnik nie cierpi przez to za bardzo tylko jak stuka to go nie katuj tylko niech chodzi na wolnych obrotach aż przestanie stukać.

Jesli myślicie inaczej to jestem ciekaw waszych opinii ponieważ specem nie jestem ale znam już taki jeden przypadek i koles tak jeździ z tym. Najbardziej stuka zimą wiadomo gęstszy olej po nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stukają regulatory popychaczy więc takiej typowej regulacji nie można dokonać bo nie ma czego. Z ta regulacją chodziło mi o to żeby to rozkręcić i zobaczyć jak to wygląda,obiło o uszy że próbuja je jakoś zelwać olejem czyścić osadzać na nowo ale to ponoć może pomóc a nie musi i jak pomoże to na chwile. Ze stukania nic więcej z silnikiem nie powinno sie stać jezeli nie bedziesz go od razu katował jak bedzie stukał. Koszt wymainy tego podejrzewam że może być duży więc najlepiej podjedź gdzieś do kogoś kto się konkretnie na tym zna i niech ci doradzi czy to wymieniać. Ja jestem tego zdania że to może stukać pod warunkiem że stuka to chwile i przestaje i nic powazniejszego sie z tego nie zrobi ale tak jak wspomniałem podjedź do specjalistów zapytać chocby do ASO.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja polecałbym mobil 5W50 i powinno być cicho ten silnik ma hydrauliczne sterowanie zaworów więc jak olej jest za gęsty może klepać na zimnym z klawiaturą raczej jest ok gdyby było coś nie tak to klepałby cały czas :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Mario za wyczerpującą wypowiedź :wink:

Adam może i masz racje z tym olejem, zaczne od wymiany i zobaczymy co bedzie z tym stukaniem :???:

Z tego co wiem to gość pierwszy raz zalał teraz polsyntetyk, wczesniej był fulsyntetyk, wiec moze go jak najszybciej wymienie !

jeszcze raz dzieki za info :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tesz mam ten problem i wiem że to niezalerzy zabardzo od przebiegu motoru mój ma jak ściągnełem go z niemiec 101 000 tyś km i tesz stuka przez 2 - 3 sek rano jak jest zimny ale jak zmieniam olej na nowy to jakieś 2 miesiące mam spokuj z tym klekotaniem ale pużniej powraca i znowu klekocze przez chwile . Po dłurzszej jeżdzie nieklekocze nz drugi dzień rano odppalam i nic niesłychać .............. będę musiał chyba sprubowac z tym gęściejszym olejem mobil .. a propo tego castrola to prawda jest szajs znajomy ma kontakt z formą a raczej z ludzmi ktuży są blisko produkcji i oni sami mówią tagrze nieprzychylnie o tej cieczy nara.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...