Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Złącze diagnostyczne


Radek321

Rekomendowane odpowiedzi

Audi A4 Avant r.2000. Również bez linii L.

DSCF5175_Audi_A4_z_cze.jpg

Piny: 1 (permanentne +12V), 4 (masa nadwozia), 5 (minus dla sygnału), 7 (sygnał linia K), 16 (+12V po stacyjce)

W/g stron:

OBDII - On-Board Diagnostic's System - Does My Car Have OBD-II? The Connector and Communications.

http://www.auterraweb.com/obdiipinout.html

OnBoardDiagnostics.com - OBD-II Network Standards

wynika że jest to protokół komunikacji ISO 9141-2/KWP2000.

Do czego jest przewód na 1 pinie (czarny z niebieskim paskiem)?

Po sprawdzeniu miernikiem na Pinie 1 mam +12V DC z akumulatora zawsze. Na Pinie 16 jest +12V DC które pojawia się po przekręceniu stacyjki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, potrzebna pomoc.... Podlaczam sie pod zlacze diagnostyczne i laczy mi sie tylko z hamulcami, klima i czyms jeszcze, a nie moge sie podlaczyc pod silnik. Gdzie szukac przyczyny ? za co sie zabrac zeby nie rozbierac pol auta :) Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki kabel używasz kolego (RS232, USB, od Viaken, itp)? Jakie oprogramowanie? Jaki system w laptopie? W swoim aucie nie mogłeś się połączyć czy innym?

Czy konfiguracja sprzętowa (to o co pytam) wcześniej w przeszłości działała a teraz przestała działać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy sie podlaczal takim sprzetem - Memo scan / vag 5053. Nie mial problemu z laczeniem sie w innych autkach, u mnie niewiem jak bylo wczesniej gdyz niedawno kupilem auto.

U mnie w zlaczu sa 3 piny tylko ( niewiem dokladnie jakie kolory kabelków bo nierozbieralem wtyczki) ale mam foto ( troche zasyfione czyms dziwnym )

2013_07_24_09_10_26.jpg

Jakie i ile kabelków powinno byc w zlaczu ? Gdzie idzie wiazka od zlacza zeby luknac czy moze gdzies cos sie rozlaczylo itp.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz piny jak zaznaczyłeś:

4 (masa nadwozia) - dolny prawy

7 (sygnał linia K) - dolny lewy

16 (+12V po stacyjce) - górny lewy

Czyli komunikacja w/g protokołu ISO 9141-2 i/lub ISO 14230 KWP2000. Przy trzech przewodach już powinno działać.

Ten "Memo scan / vag 5053" to takie samodzielne (pomarańczowe?) urządzenie z wyświetlaczem? W instrukcji tego urządzenia (jaką znalazłem) brak informacji o typach obsługiwanych protokołów.

Sprawdź miernikiem czy jest przejście z pinu 4 gniazda do metalowych szyn fotela (powinno być) oraz po załączeniu stacyjki czy jest +12V na pinie 16. Jak nie to sprawdź bezpieczniki. Ja żadnych schematów do B5 nie mam.

Nic więcej nie jestem w stanie doradzić. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ten memoscan to taki pomaranczowy...

Dzieki za info , bede dzialal - dam znac czy sie udalo :)

Pozdro

---------- Post dopisany 31-07-2013 at 17:54 ---------- Poprzedni post napisany 26-07-2013 at 10:11 ----------

No niestety...w pinach jest napiecie...wsio niby gra...probowalem polaczyc sie VAGiem i z silnikien nie idzie sie polaczyc , z immo tez ... i teraz pytanko czy cos moze byc z immo ? moze jakis Zenek tam cos na*ebal i immo niby jest niby nie...dajcie jakies wskazowki zeby udalo sie podlaczyc. Pozdro

---------- Post dopisany 05-08-2013 at 15:06 ---------- Poprzedni post napisany 31-07-2013 at 17:54 ----------

HELP ! :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam interfejs ELM 327 BT sparuje się, ale nie może się połączyć z ECU i w ten sposób nie mam Live Data.

W czym może być problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałem poprosic o podpowiedz w tym temacie. Nie mogę połaczyć się z samochodem. Moje auto a4 b5, na kablu swieci sie kontrolka więc chyba napięcie dociera. Interfejs dziala poprawnie u kumpla w skodzie octavi a u mnie nie chce. W lipcu podłączyli mi auto na warsztacie i wszystko działało. Sprawdzałem bezpieczniki nr 12 i 31, są dobre. Może ktoś spotkał sie z podobnym przypadkiem i nakieruje mnie gdzie szukac. Z góry dziękuję za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogarnąłem problem, winny był sterownik ABS. Po odpieciu kostki łączę sie z autem bez problemu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki  że wetne ale może ktoś mi powiedzieć co u mnie jest, otóż mam problem z podłączeniem komputera w mojej A4B5 99r. Wcześniej podłączałem i wszystko działało normalnie połączył mi się i było ok. Ostatnio wywaliło mi kontrolkę ABS i chciałem zobaczyć która to strona i tu się zaczyna jest napisane status port ok interface not found czy jakoś tak myślałem że może coś w ustawieniach panelu ale nie wszystko jest ok z programem bo podłączałem audi a3 teścia i passata b5 braciaka i działa łączy co może być nie tak u mnie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.01.2018 o 19:15, arek2735 napisał:

Ogarnąłem problem, winny był sterownik ABS. Po odpieciu kostki łączę sie z autem bez problemu.

 

Witam, u Cibie przy podłączeniu też była tak informacja port ok interface not found? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kolejne pytanko jak wyjąć wejście do kompa w aucie? Autko to A4b5 99 r polift 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...