Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Renowacja dekielków do alusów...


sajmon80

Rekomendowane odpowiedzi

poszukuje takich dekielków jak coś,a propo tematu to ja bym kapsle obkleił folią,widziałem u kumpla i wygladało to lux tylko że na innych kapslach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle to ja zapłaciłem za felgi,nie mam zamiaru drugie tyle wyłożyć za dekielki,to już wolę bez nich jeździć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle to ja zapłaciłem za felgi,nie mam zamiaru drugie tyle wyłożyć za dekielki,to już wolę bez nich jeździć

Damian po co ci te dekle :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, czemu malujecie te zewnętrzne pierścienie, przecież one są z aluminium i da się je wyjąć :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja przy okazji wstawię zdjęcia swoich (muszę zrobić). Ja swoje pozbawiłem tych przegnitych pierścieni ulu i szczelinę zaszpachlowałem. całość wyszlifowałem papierem, podkład do plastiku, baza pod kolor felg (5-6 warstw), na koniec klar (5-6 warstw).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja przy okazji wstawię zdjęcia swoich (muszę zrobić). Ja swoje pozbawiłem tych przegnitych pierścieni ulu i szczelinę zaszpachlowałem. całość wyszlifowałem papierem, podkład do plastiku, baza pod kolor felg (5-6 warstw), na koniec klar (5-6 warstw).

Chętnie zobaczę efekt bo też o tym myślałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy zabieram sie do renowacji swoich dekielkow wygladają tak samo jak kolegi z pierwszego posta i tu mam pytanie czy po wyszlifowaniu odrazu wyczyścić odtłuścić i po tym malowac kolorem i później bezbarwnym czy jeszcze cos trzeba zrobić.

jaki lakier najlepiej wybrac zeby mniej wiecej pasowal do felgi ktura jest w kolorze fabrycznym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiam swoje efekty pracy z deklami.

Czas: 4h

Koszt: 14zł

Papier ścierny, mycie cifem, odtłuszczenie płynem do naczyń, sprejowanie

Przed:

5e01b79860efef89.jpg

52881e23353b136f.jpg

50fe4dede14a1234.jpg

012d35ca6a9fa4ab.jpg

Po:

1e9712c2d2a0b032.jpg

Zdjęcie na feldze dodam jak uporam sie z ich czyszczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swoje również od świeżyłem troszkę tylko że dałem je całe w jednym koloże tylko znaczek audi został w chromie a takto to juz wyglada w całości na felgach tak jak na foto

75aeubym.jpg

ju7watmd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki a macie jakiś pomysł jak odnowić te dekielki?

oryginalne-dekielki-audi-s-line-8d060116

ten ciemny środek ze znaczkiem są bardzo ładne u mnie ale ten zewnętrzny pierścień jest mocno styrany bo ktoś go podważał. Nie bardzo widze możliwość żeby go zdjąć, bo na zewnątrz jest tak jakby zawinięty na plastik... Walczyć ze szpachlą czy jak? :eusathink:

najłtawiej pewnie by było kupić nowe ale cena zabija na miejscu :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobny problem, z tym ze jak mi ukradli to okazyjnie kupiłem całe czarne. najlepiej wyjmij emblemat OOOO oklej srodek taśmą, przeszpachluj ubytki i malnij w srebrny. Jedyna wada to ze nie ma tych ciemniejszych kółek ( ja mam w kolorze srebra) wyszło spoko i tanim kosztem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem myślałem i wymyślilem nawet jak kółeczka uratowac. Wrzucił byś jakieś foto jak Ci to wyszło? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie mało wyraźne bo na szybko zrobione... coś takiego wg mnie efekt jak na szybka i tanią prace zadowalający, środek w czarnym metalicu dlatego tak wygląda :)

4Pd1CO.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie mało wyraźne bo na szybko zrobione... coś takiego wg mnie efekt jak na szybka i tanią prace zadowalający, środek w czarnym metalicu dlatego tak wygląda :)

4Pd1CO.jpg

oo, całkiem fajnie :) dzisiaj poszpachlowałem ubytki i okleiłem środek więc na dniach bedzie wiadomo czy coś z tego wyjdzie

dzięki za foto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może macie jakiś patent jak pozbyć się farby ze znaczków ccco dekielka ? Drapanie nożem słabo idzie, a papierem słabe dojście i strach,że się posypią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie czy mogę dekielki plastikowe pomalować zestawem do malowania felg aluminiowych z firmy boll? Czyli 1. podkład, 2. srebny i 3. lakier bezbarwny? Będzie się to trzymało na plastiku? Chciałbym je pomalować bo trochę się różnią kolorem do felg teraz. W załączniku dodaję zdjęcia.

3.jpg

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...