Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Narty i wszystko co z tym związane.


Koczis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie znalazłem takiego tematu, a może nie tylko ja szukam info w tym temacie.

Zastanawiam się nad zakupem butów do nart zjazdowych, bo planuję powrót do jeżdżenia. Co polecacie, ale w rozsądnych granicach(do 500-700zł).

Narty będę wypożyczał, ale buty wolę mieć swoje. Co do ceny, to się nie orientuję, ale jeśli np. dołożenie 100zł coś zmieni to też rozważę.

Dzięki za porody

Do Moderatora: jeśli jest taki temat to proszę o usunięcie mojego, ale wpisując: "narty" wyskakują tylko pokrowce, oparcia tył i miejsca do jazdy, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie kupiłem takie:

http://www.skiteam.pl/buty-narciarskie/Rossignol/Exalt-X-70-2/

To jest taki kompromis cena-jakość. Wygodne, dość twarde, można też regulować sztywność skorupy między 70, a 80, więc mają pewien zakres regulacji w zależności jak szybko jeździsz i jak potrzebujesz czuć narty. Co do ceny to ja za te buty dałem 528zł i uważam że ten przedział co podałeś jest naprawdę rozsądny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Tak jak kolega napisal w powyzszej odpowiedzi czyli 500 - 600 zl za buty o flexie od 70 do 90 mozna dac i takie ja kupilem. Uwazam, ze twardszych butów nie ma sensu kupowac niz 90 do takiego turystycznego zjezdzania(nie jestem zawodnikiem sportowym).

Do zakupu nart rowniez sie przymierzysz w przyszlym roku jesli jazda ma przynosic frajde(moje doswiadczenie).

Ja kupilem narty bo te z wypozyczalni w PL i CZ byly tepe.

Sokram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie kupiłem takie:

http://www.skiteam.pl/buty-narciarskie/Rossignol/Exalt-X-70-2/

To jest taki kompromis cena-jakość. Wygodne, dość twarde, można też regulować sztywność skorupy między 70, a 80, więc mają pewien zakres regulacji w zależności jak szybko jeździsz i jak potrzebujesz czuć narty. Co do ceny to ja za te buty dałem 528zł i uważam że ten przedział co podałeś jest naprawdę rozsądny.

Do tej wypowiedzi należy jeszcze dodać że klamry powinny być metalowe (aluminium) i najlepiej z mikroregulacją, niestety nie wszystkie buty to posiadają.[br]Dopisany: 10 Styczeń 2011, 13:09_________________________________________________PS Nie wiem czy zakup butów Ci coś pomoże zaoszczędzić, bo ja jak zaczynałem to też zrobiłem taki myk ale z 5 wypożyczalni tylko jedna wypożyczyła mi same narty. W większości przypadków musiałem brać komplet czyli buty+narty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie znalazłem takiego tematu, a może nie tylko ja szukam info w tym temacie.

Zastanawiam się nad zakupem butów do nart zjazdowych, bo planuję powrót do jeżdżenia. Co polecacie, ale w rozsądnych granicach(do 500-700zł).

Narty będę wypożyczał, ale buty wolę mieć swoje. Co do ceny, to się nie orientuję, ale jeśli np. dołożenie 100zł coś zmieni to też rozważę.

Dzięki za porody

Do Moderatora: jeśli jest taki temat to proszę o usunięcie mojego, ale wpisując: "narty" wyskakują tylko pokrowce, oparcia tył i miejsca do jazdy, itp.

w wyborze sprzętu staraj się kierować nie tylko ceną, ale też umiejętnościami :wink4:

wszystko zależy od tego jakie posiadasz umiejetności

Jezeli nie masz kasy na tegoroczny sprzęt, możesz kupić nowy, ale zeszłoroczny :wink4:

Jeżeli jeżdzisz rekraacyjnie flex buta na poziomie 50 spokojnie wystarczy, takie buty (nowe) kosztują ok 500zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego michal_g84 a gdzie kupiłeś te buty w takiej cenie bo sam się przymierzam do zakupu ale jak patrze to ich cena to tak od 650zł w górę? :confused4:

sory że tak późno odpowiadam ale po swojej odpowiedzi jakoś do tego wątku nie zaglądałem, ja swoje buty jeśli Ci to się jeszcze przyda kupiłem w Decathlonie w przecenie bo zwyczajna ich cena była jakoś tak właśnie powyżej 650zł (chyba 680zł o ile się nie mylę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździł ktoś kiedykolwiek w Szczyrku? Mam zamiar się tam wybrać. Co poza stokiem można tam w okolicy poszaleć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Buttero napisał:

Jeździł ktoś kiedykolwiek w Szczyrku? Mam zamiar się tam wybrać. Co poza stokiem można tam w okolicy poszaleć?

Zależy czego oczekujesz i jakie masz doświadczenie, jeśli jesteś dobrym narciarzem będziesz miał sporo radości na trasie FISowskiej czy tez słynnej golgocie, jednak dla mnie osobiście sam ośrodek a raczej ilość tras w stosunku do ilości osób jest zbyt mała. Poza stokiem też masz do wyboru do koloru jeśli chodzi o rozrywki od knajp/imprez po inne aktywności jak skutery śnieżne itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na co się musisz nastawić jadąc do Szczyrku to zdecydowanie ilość ludzi w tym miejscu. Niestety drogi dojazdowe  są trochę kiepskie i rodzi to niezłe korki. W okolicy jak chce Ci się podjechać masz Wisłę i skocznie im. Adama Małysza. Zaraz obok masz największe miasto w tym regionie, Bielsko-Biała. Tylko jeśli chodzi o bielsko to szykuj się, że możesz zobaczyć coś takiego jak na tej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie... Rok się do tego zbierałem. Poprzednia zima, bezśnieżna na nizinach, nie motywowała. W tym sezonie obfitość śniegu i niedostępność wyciągów w górach powodowały, że ciśnienie rosło z każdym dniem. Po roku myślenia o snowkite, kupiłem latawiec i spróbowałem na okolicznych polach. Wystarczy wiatr i śnieg, aby mieć mnóstwo zabawy. Polecam każdemu spróbować z nartami lub z dechą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...