Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Szyna CAN BUS ?


Rekomendowane odpowiedzi

hejka, obecnie w autku posiadam radyjko oryginalne Audi Concert I na kasetki, podłączone 4 głosniki przód i 2 w tylnej półce, chciałbym zamienić to radio na Concerta II na CD, i tu moje pytanie który model Concerta II bedzie pasował do mojego auta, mogłby mi ktos z Etki spisać nr modeli odpowiednich , od ktorego roku wprowadzono szyne CAN BUS ?

rok prod. mojego auta to 02.99 ( juz po lifcie )

pomozcie chlopaki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! moje auto to a4_1996 na pokładzie oryg. Audi BETA - kupiłem CHORUSA z a6_2001 i musiałem usunąć pin "+" z wtyczki nr II (czarnej) bo podałbym +12 na szynę K-Bus radia. Magik od tego sprzętu powiedział mi że zmiana nastąpiła w 1998. Od tego roku "podobno" zaczęli montować radioodbiorniki z szyną K-Bus. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim, to moj debiut w klubie ;o))

Ja mam A4 z kwietnia 2000 i jeszcze nie ma CAN'a.

Wydaje mi sie ze dopiero od 2001 w A4 montowali CAN'a.

A tak na marginesie, wie kots jakie sygnaly sa doprowadzone do ktorych PIN'ow wtyczki ISO w tym walsnie roczniku.

Wlasnie walcze z radyjkiem Concert II i adapterem do CAN'a, jak na razie nie dziala ;o((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim, to moj debiut w klubie ;o))

jako debiut powinieneś wybrać dział NEWBIE :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! moje auto to a4_1996 na pokładzie oryg. Audi BETA - kupiłem CHORUSA z a6_2001 i musiałem usunąć pin "+" z wtyczki nr II (czarnej) bo podałbym +12 na szynę K-Bus radia. Magik od tego sprzętu powiedział mi że zmiana nastąpiła w 1998. Od tego roku "podobno" zaczęli montować radioodbiorniki z szyną K-Bus. Pozdrawiam

czesc, sluchaj a tego Chorusa masz na CD czy na kasety ? dziala Ci normalnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! moje auto to a4_1996 na pokładzie oryg. Audi BETA - kupiłem CHORUSA z a6_2001 i musiałem usunąć pin "+" z wtyczki nr II (czarnej) bo podałbym +12 na szynę K-Bus radia. Magik od tego sprzętu powiedział mi że zmiana nastąpiła w 1998. Od tego roku "podobno" zaczęli montować radioodbiorniki z szyną K-Bus. Pozdrawiam

czesc, sluchaj a tego Chorusa masz na CD czy na kasety ? dziala Ci normalnie ?

Cześć! tylko na kasety, :sad: niestety na CD trzeba wydac kilka setek. Jak pisałem wcześniej po wyjęciu pinu-a "+" z wtyczki nr II radyjko zamocowałem, wpisałem kod i GRA, jakość dziwięku o wiele lepsza od BETY - no i działają wszystkie funkcje. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja mam Concerta na kasety, i chcialbym zmienic na CD, bo juz era kasetek przeminela ;) tylko ze z tego co sie dowiedzialem rocznik 99 nie posiada jeszcze Can Busa, i pozostaje zakup jedynie zmieniarki, ewentualnie konwertera do szyny , jednak jego cena mnie przeraza ok 300 zl

ps. wiem ze zmieniarka w sedanie w B5 mocowana jest pod tylna polke w bagazniku, tylko zastanawia mnie ktoredy poprowadzony jest kabel od niej do radia, jak ktos ma fabrycznie zmontowana zmieniarke u siebie to niech zobaczy ktoredy idzie kabelek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja mam Concerta na kasety, i chcialbym zmienic na CD, bo juz era kasetek przeminela ;) tylko ze z tego co sie dowiedzialem rocznik 99 nie posiada jeszcze Can Busa, i pozostaje zakup jedynie zmieniarki, ewentualnie konwertera do szyny , jednak jego cena mnie przeraza ok 300 zl

ps. wiem ze zmieniarka w sedanie w B5 mocowana jest pod tylna polke w bagazniku, tylko zastanawia mnie ktoredy poprowadzony jest kabel od niej do radia, jak ktos ma fabrycznie zmontowana zmieniarke u siebie to niech zobaczy ktoredy idzie kabelek :)

Mam ten sam problem a nawet gorszy bo ja mam Chorusa i niema możliwości podłączenia zmieniarki ,a strasznie niepodoba mi się w A4 nieoryginalne radio i wymyśliłem sobie że zostawie ten oryginał który mam w aucie odepne wtyki i zamontuje sobie odtwarzacz CD w schowku i będzie i taniej i ładnie i nie będzie kusić , taki mam plan :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem a nawet gorszy bo ja mam Chorusa i niema możliwości podłączenia zmieniarki ,a strasznie niepodoba mi się w A4 nieoryginalne radio i wymyśliłem sobie że zostawie ten oryginał który mam w aucie odepne wtyki i zamontuje sobie odtwarzacz CD w schowku i będzie i taniej i ładnie i nie będzie kusić , taki mam plan :wink:

zgadzam sie z Toba, jak radyjko to tylko oryginal fabryczny :)

zawsze mozesz kupic Concerta na kasety za 200 zl ;) tylko ze cena zmieniarki troche wysoko 450 zl :neutral:

ps. myslisz o odtwarzaczu przenosnym CD player ? jak podepniesz u siebie, to daj znac, moze i ja pokombinuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. myslisz o odtwarzaczu przenosnym CD player ? jak podepniesz u siebie, to daj znac, moze i ja pokombinuje :)

Ja myśle żeby zainstalować normalne radyjko samochodowe CD/Mp3 powinien wleźć do schowka ,a tego chorusa zostawić na swoim miejscu.

Ale powiem szczerze że pomysł wyprowadzenia wejścia audio jeżeli by była taka możliwość by była lepszym rozwiązaniem i wtedy wyprowadził bym sobie wejścia do schowka i podpiął odtwarzacz MP3 i by było prościej i lepiej. Czekam też na jakieś info jeżeli ktoś jest obeznany z elektroniką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozejrzalem sie troche i sprawdzilem , i koles na allegro oferuje adapter ktory umozliwia podlaczenie playera mp3 do radyjek z wyjsciem na zmieniarke, tak sie zastanawiam czy to naprawde dziala, gdyz alternatywa wydaje sie dobra

adapter 150 zl + jakis playerek do 250 zl i wychodzi taniej niz zmieniarka,

pozostaje tylko wyprowadzenie kabla w odpowiednie miejsce do podlaczenia playera , gdzies w okolice kierowcy pod pulke zeby nie trzeba bylo otwierac schowka zeby zmienic utwor lub przelaczyc

podaje linka do allegro : http://www.allegro.pl/item101834496_aux_in_vw_gamma_5_beta_5_audi_skoda_mini_jack.html

jak ktos juz takie cos stosowal, to prosze o opinie :)

jestem ciekaw tylko jak z jakoscia odbioru, wydaje mi sie napewno bedzie lepsza jak juz z wysluzonych kasetek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: Zakłucenia w radiu po włączeniu xenon Hid :wallbash: . CB bez zakłuceń :good:, a mam podłączone zasilanie bezpośrednio do radia. Oco chodzi, co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: Zakłucenia w radiu po włączeniu xenon Hid :wallbash: . CB bez zakłuceń :good:, a mam podłączone zasilanie bezpośrednio do radia. Oco chodzi, co robić?

Ale wygrzebałeś skamielinę.

z tego co się orientuje to pozostaje ci zmiana przetwornic, ale większość dostępnych ma ten sam problem. Ja próbowałem 3 komplety i odpuściłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...