Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Montaż oryginalnych chromowanych obwódek szyb.


Vandit

Rekomendowane odpowiedzi

dokladnie nawet zwykly nozyk do tapet da rade :naughty: , tylko troche gorzej sie tnie ten klej przy brzegach :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja sie wkoncu za to wziolem powiem szczerze ze kupilem specjalnie drut do wycinania szyb a wogole go nie uzylem, zalatwilem sprawe zwyklym nozem do tapet :) chlopaki dzieki za porady

dokladnie nawet zwykly nozyk do tapet da rade :naughty: , tylko troche gorzej sie tnie ten klej przy brzegach :disgust:

ale drut do wycinania to jednak chwila moment i szybki nie ma mi szybko szło tym drutem ale najważniejsze, żeby lakieru nie porysować...

no to gratulacje :good: i zapodawaj foto :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się za to zabierałem że do tej pory nie założyłem :decayed: Panowie jakich nitów użyliście? rozmiarowo ma ktoś pojęcie chociaż mniej więcej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, mam boczek ściągnięty niestety gdzieś posiałem TORXy do ramki szyby a dziś już mi się nie chciało do sklepu gonić jutro walczę dalej :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie mogę znaleźć nikogo kto by mi wyciął te szybki w normalnych pieniądzach, większość mówi że nie da się tego zrobić bez zniszczenia uszczelki, sam za to nie chciałem się brać ale chyba będę musiał, lecz skoro w zakładach tak mówią to zaczynam wątpić w swoje siły :confused4: z wklejeniem nie będzie problemu zrobią to ale wycięcia nikt się nie chce podjąć albo w jakiś chorych pieniądzach, czy to rzeczywiście taki problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz ile osob juz zalozylo te ramki, prawie kazdy sam wycinal i jakos nikt jeszcze nienapisal ze uszkodzil uszczelke.... a tak na marginesie ile chcieli za wyciecie dwóch szyb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie widzę że wam to idzie sprawnie, ja się na tym nie znam nigdy czegoś takiego nie robiłem i chciałem żeby ktoś to zrobił fachowo żeby potem mi się do środka nic nie lało ani nie świszczało, najbardziej sensowne zabrzmiało 150 za wycięcie i wklejenie ale nie biorą na siebie jak uszkodzą uszczelkę no to bez sensu jak dla mnie tak to i ja sobie mogę wyciąć.. ostatnio usłyszałem 200 złoty za wycięcie i wklejenie jednej! :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawid najważniejsze to mieć odpowiedni drut, linkę do wycięcia ja miałem do czynienia z dwoma typami tzn. linka która dla mnie nie zdawała dobrze egzaminu i drugi to drut którego przekrój to trójkąt i tym wycinałem u siebie i powiem Ci szło jak w masło ogólnie to wycięcie szybki to 5 min. najważniejsze to przeciągnięcie druta do środka auta, ja przetykałem cienkim szpikulcem do środka auta (w samym rogu szybki, tam jak schodzi linia górnej listwy) jak już przeciągniesz to montujesz na obu końcach coś (ja zamontowałem kawałki drewienka) żeby mieć za co ciągnąć i nie pociąć sobie skóry i wtedy "moja - twoja" i wycinasz oczywiście trzeba uważać na lakier i uszczelki, mi nie udało się na szczęście nic uszkodzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, więc dla kogoś kto się tym zajmuje bądź ma jakieś pojęcie np lakiernik to powinna być bułka z masłem więc czemu każdy się tego boi jak do tej pory kogo nie spytałem :confused4: z drzwiami sobie poradziłem bezproblemowo nawet dla laika to prosta sprawa dzięki opisowi :good: No nic poszukam drutu w sklepie i zaryzykuje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawid, ten drut o którym napisałem kupiłem u gości, którzy właśnie zajmują się szybami samochodowymi, kupiłem 2m za 5 zł to nie jest zwykły drut tylko specjalny do wycinania szyb samochodowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawid, ten drut o którym napisałem kupiłem u gości, którzy właśnie zajmują się szybami samochodowymi, kupiłem 2m za 5 zł to nie jest zwykły drut tylko specjalny do wycinania szyb samochodowych

Domyślam się że jakiś specjalny o taki chciałem popytać właśnie, a jak nie to może na allegro coś będzie :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na allegro jest tego pelno[br]Dopisany: 13 Wrzesień 2011, 17:39_________________________________________________http://moto.allegro.pl/audi-a4-b5-lift-kombi-listwy-chromowe-chromy-i1839026405.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na allegro jest tego pelno[br]Dopisany: 13 Wrzesień 2011, 17:39_________________________________________________http://moto.allegro.pl/audi-a4-b5-lift-kombi-listwy-chromowe-chromy-i1839026405.html

ile ja sie tych obwodek naszukalem swego czasu :gwizdanie: :wallbash: ale oplacalo sie efekt miazzzzga :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy przy montażu listew na drzwi jak demontujemy ramkę to wychodzi ona z szybą? i czy ktoś może konkretnie napisać jakie są potrzebne nity 4 czy 5 a może większe??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, ramkę razem z szyba wyciągniesz, jeśli chodzi o nity to pokazywałem na foto jakiego rozmiaru końcówki używałem

ja nitowałem z końcówka o rozmiarze 2.4, nity kupiłem w castoramie

IMG_8030.jpgIMG_8031.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.4 jak kolega pisal wystarczy :wink4: ja rozwiercalem na 4 by nie mialem takich, a auta tez niestety nie mialem :confused4:

wiec... "...jak sie nie ma co sie lubi, to sie lubi co sie ma..." :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a takie pytanie jak tak ciężko wyciąć ta szybkę to jak ktoś kupi komplet z trójkątami to nie lepiej stara wybić ? :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...