Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFF] Jakie amortyzatory wybrać BILSTEIN czy KAYABA ?


mroku007

Rekomendowane odpowiedzi

rozmawiałem z mechanikiem który montuje amory, jak zakładać to kayaby :th:

Nie mam pojęcia skąd ta sugestia, Kayaba do Bilsteina to jak maluch do A4 :D.

Naprawde mechanik chyba nie wiedział co mówi. Celuj w Bilsteiny z grupy B6(bedziesz bardzo zadowolony) chyba,że mocno obniżasz wtedy B8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmawiałem z mechanikiem który montuje amory, jak zakładać to kayaby :th:

Nie mam pojęcia skąd ta sugestia, Kayaba do Bilsteina to jak maluch do A4 :D.

Naprawde mechanik chyba nie wiedział co mówi. Celuj w Bilsteiny z grupy B6(bedziesz bardzo zadowolony) chyba,że mocno obniżasz wtedy B8.

tak bylo dawno temu jak jeszcze FEBI nie trzymalo na tym lapy. Tez chyba bym wybral KYB, chociaz rok temu na tylna os wlozylem Bilsteiny i nic zlego sie z nimi nie dzieje. Moze troche zbyt malo jedrne sa, ale sprezyny u mnie sa wyjatkowo wysokie, co moze swiadczyc o ich miekkosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norbi mam do Ciebie pytanko , napisałeś " Celuj w Bilsteiny z grupy B6(bedziesz bardzo zadowolony) "Na stronie Bilstein (http://www.carparts-cat.com/webkat.asp?SID=0019520110662271018019&ROOT=1) amorki z grupy B6 zakładane są do wersji SPORT .Czy nie lepiej wybrać standardowe z grupy B4 ? Kompletnie się na tym nie znam chciałbym uzyskac fachowej porady.

Wielkie dzięki koledzy za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B4 to będą poprostu nowe dobre amortyzatory olejowo gazowe. B6 będą dużo lepiej trzymały(sybsza reakcja) przy trochę twardszym zawieszeniu, no ale to chyba tylko plus :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz obniżony zawias to bardzo dobre są B8-ki. dają rade do -40mm, charakterystyka taka jak B6(sport)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Bilsteiny mam u siebie i zero problemow. KAYABA nie ma jeszcze wyrobionej marki, tak mi sie wydaje, a blisten to stara sprawdzona firma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem swojego czasu Kayaby, fakt, że do innego auta.

Ale amorki są super. Nie narzekałem, wręcz przeciwnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bilstein dzis to juz nie ten co dawno, kiedy niemcy montowali je nawet seryjnie do autek i dlatego od razu (rok temu) zalozylem SACHS'y gazowe na tyl, autko sie trzyma drogi, smiglem juz 70 tys. i komfort jazdy ten sam ,a KYB ponoc niezle ale nie wiem ile wytrzymuja (jaki przebieg), u mechanika co mi instalowal amorki ze z bilsteinow ma duzo reklamacji, inne to 20 tys i do wymiany, a sachs'ow jeszcze mu sie nikt nie zareklamowal. tyle moge powiedziec, mam nadzieje ze sie adminowi nie nadzieje bo to ma cos z tematem wspolnego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA bede zmienial wszystkie amorki i sprezyny na orginalne i moj bardzo dobry mechanik zaklad mi Kyaba twierdzi ze sa bardzo dobre montuje ludzia ktorzy jezdza w dalekie drogi jeszce reklamacji nie mial i poleca wszystkim mam nadzieje ze po zalozeniu bedzie duzo bardziej komfortowa jazda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zależy o co komu chodzi, u mnie priorytetem absolutnie nie jest komfort. Auto ma pokonywać zakręty jak najlepiej reszta nie ma znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mam przed sobą wymiane amortyzatorow ale sam tyl przód po wymianie przez poprzedniego własciciela.

Ja stawiam raczej na Kayabe.

A ja myślałem o czymś takim : http://moto.allegro.pl/item269200463_amortyzatory_sportowe_audi_a4_1995_2000_gt_cupline.html

Biorąc pod uwagę że moja A4 jest obniżona.

Co myślicie??

Jak dla mnie :thumbdown: gwarancja tylko na rok :chytry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 lata temu założyłem z przodu amortyzatory Bilstein a z tyłu Kayab`y, zrobiłem na nich ok 40tys km i narazie wszystko jest ok. Autko prowadzi się bardzo dobrze, bez problemu pokonuje zakręty, ładnie trzyma się drogi. :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...