Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Odstające dolne listwy drzwi


ponty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W moim audi odstają 2 dolne listwy drzwi (te na zewnątrz). Co może być tego przyczyną. Listwy odstają tylko w drzwiach pasażera i kierowcy. Zamieszczam zdjęcie z oznaczeniem ( czerwona kropka ) o jakie listwy mi chodzi.

1135s.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te listwy są plastikowe na zewnątrz a w środku jest blacha pewnie rdza je rozpycha. odkręć i zobacz gorzej jak drzwi już bierze :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś wskazówki jak to zdjąć?

Otwierasz drzwi odkręcasz dwie śrubki na dole drzwi i wysuwasz je w stronę przedniego błotnika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te śrubki są na samym dole pod tapicerką . Dwa krzyżaki :cool1: nic nie demontujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle dostaniesz za grosze caly komplet na alledrogo. S-Line i S4 to juz inna bajka.

Pojedynczo tez mozesz kupic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy podane listwy po odkręceniu śrub na pewno wypycha sie w stronę błotnika przedniego? a nie na zewnątrz przy otwartych drzwiach?

U mnie na jednej z tych listw zrobiło się wybrzuszenie.. tak jakby cos od srodka ja wypychało podejrzewam ze pod mocowanie podeszla woda i rdza wypycha.

Jak kupowałem auto widzialem pare sztuk, ktore mialy rdze np na rogach drzwi od srodka patrząc na dole koło listw. Tak samo na wielu zaczeły rdzewieć błotniki nad kołem. Czyzby jakosc Audi schodziła na psy? Ponoć w najnowszych wersjach audi np a5 cała karoseria nie jest z ocynku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy podane listwy po odkręceniu śrub na pewno wypycha sie w stronę błotnika przedniego? a nie na zewnątrz przy otwartych drzwiach?

zmieniałem te listwy chyba z 10 razy muszą być przesunię w stronę przedniego błotnika ponieważ na całej długości drzwi idą bolce w które listwa jest wsunięta. A nie wiem jak chcesz ją zdemontować przy zamkniętych drzwiach :naughty:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listwa zdejmuje się poprzez wyciągnięcie jej do tyłu auta. Sprawdzone wczoraj bo wymieniałem. Ale panowie poraźcie co zrobić z tymi bolcami, bo listwa była skorodowana, drzwi niby zdrowe ale łebki tych bolców na które wsuwa się listwę - kilka było na łebkach skorodowanych. Na razie pokryłem je smarem do łożysk ale co zrobić aby ta rdza nie rozlazła się dalej? Malowanie raczej nic nie da bo tam stoi wiecznie bród i woda ale może jakieś inne mazidło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma sposobu który na 100 procent je zabezpieczy, zawsze po jakimś czasie będą korodować. Wyszlifuj daj coś na rdzę, ewentualnie potem zabezpiecz smarem i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rdzę trzeba odrdzewić i potem zabezpieczyć i dobrze zrobione przetrwa parę lat.

Podkleję się do tematu potrzebuje przykleić na drzwi listwę górną, czym to kleić żeby wytrzymało. Taśma samochodowa czarna nie dała rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyklejanie nie będzie najlepszy rozwiązaniem bo będzie zatrzymywać więcej wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rdzę trzeba odrdzewić i potem zabezpieczyć i dobrze zrobione przetrwa parę lat.

Podkleję się do tematu potrzebuje przykleić na drzwi listwę górną, czym to kleić żeby wytrzymało. Taśma samochodowa czarna nie dała rady.

u mnie sprawdziła się taśma dwustronna i klej do szyb:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez trochę te listwy pofalowalo , nie za ciekawie to wygląda..:/ , fajnie było by zmienić na te z s-line , ale za ori używki to ceny jak z kosmosu ok 900zl , znalazłem na allegro cos takiego

http://allegro.pl/audi-a4-b6-s4-s-line-sedan-listwy-na-drzwi-nowe-i4340744704.html ktoś może stosował??

Macie jakieś opinie na ich temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też jedna listwa odstaje lewe tylne drzwi, tymczasowo ją zdjąłem, planuje ją dobrze wyczyścić bo jest tam troche syfu w środku, być może to ją wybrzuszyło, następnie spróbuje przykręcić, jak dam rady spasować jak pozostałe to podklejam na klej do szyb i powinno trzymać :)

Wystarczy, że komuś się spodoba zacznie ciągnąć do siebie chcąc zerwać i już nigdy jej dobrze nie spasujecie chyba że właśnie klejąc

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...