Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Demontaz przedniego zderzaka


Muskel1

Rekomendowane odpowiedzi

Na poczatek umiejscowienie wszystkich srub:

dsc04413_4767_3827_63080.jpg

Zaczalem od lewej strony (kierowcy)
1. Najlepiej do demontazu sciagnac kola, jest wtedy lepszy dostep.
2. Odkrecic 3 srubki Torx 25 i dwa plastikowe Piny (plaski srubokret lub krzyzak)
IMAGE_033.jpg
3. Odkrecic od dolu zderzaka 3 srubki (plaski srubokret)
4. Odchylic nadkole w strone amortyzatorow zeby miec dostep do dalszych srub.
5. Odkrecic dwie srubki Torx 25
IMAGE_032.jpg


6. Odkrecic dwie nakretki sczesciokatne (klucz 10).
IMAGE_025.jpg
IMAGE_027.jpg
4z32kfdt.jpg
7. Odchylic zderzak w kierunku jak na zdjeciu (jest wsuniety w prowadnice).
image.jpg
8. Wykrecic 3 sruby u gory grilla (czerwone Torx 30) i poluzowac dwie sruby o kilka obrotow NIE WYKRECAC (Torx 30 zielone)
IMAGE_034.jpg
image.jpg


Po drugiej stronie(pasazera) te same czynnosci.
Teraz zderzak powinien bez problemu dac sie odciagnac (w kierunku jazdy).

Przy skrecaniu czynnosci w odwrotnej kolejnosci.

Mala wskazowka przy montazu.
Z uwagi na to, ze dostep do tych 4 szesciokatnych srubek jest kiepski, polecam umocowanie nakretki na kluczu np: za pomoca tasmy klejacej.
IMAGE_029.jpg
Uchroni nas to przed ewentualnym jej utraceniem, badz szukaniem gdy nam spadnie w czasie proby jej dokrecenia.

Powodem dla ktorego sciagalem zderzak, byla koniecznosc wykrecenia/demontazu lamp przednich.
Osobom chcacym wymontowac lampy polecam zaopatrzyc sie w przedluzke, ktora mozna kupic w kazdym ASO.
Bedzie ona wam potrzebna do poluzowania trzeciej (dolnej) sruby reflektora.

Nr.-czesci to 8J0 012 289 koszt 2,02€

Długość 30 cm
IMAGE_026.jpg

Zycze powodzenia przy dlubaniu :wink4:

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat, czy jest tam możliwość regulacji? chodzi mi wyregulowanie wysokości zdeżaka do maski (maska ze zdeżakiem spotyka się w dwuch miejscach około 3 cm na stronę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reflektory regulujusz, boczne nadola tez a zderzaka chyba nie ma możliwości zerknij jaki jest otwór na śrubę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie przymierzam się do zdjęcia zderzaka.. Wszystko rozumiem z tej instrukcji tylko jednego nie wiem.. Pkt 6 czy mógłby mi ktoś dokładniej powiedzieć gdzie znajdują się te nakrętki ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dobrze pamiętam to po odchyleniu osłony nadkola to tak głębiej rękę musisz wsadzić i tam jest przydłużka potrzebna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze kolega nie obeznany w narzedziach, bierzesz odpowiedni torx przejsciowke plus lamana koncowke i lecisz z tematem

Wysłane z mojego LT26i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciezka sprawa bo srubki mocyjace gril sa od tylu a jest ich kilka, Nie jest tak ciezko odkrecic zderzak jak by sie wydawalo. Pomalu sie zrobi. Przedluzka i nasadka 10 najlepiej troszke dluzsza bo srubka na ktorej jest nakretka jest nie wiadomo po co sporo dluzsza od nakretki i krutka nasadka po paru obrotach slizga sie bo sruba ja odpycha ale wszystko do zrobienia nawet dla laika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna sprawa...znacie Panowie numery tych śrub mocujacych zderzak oraz plastikowych panów? W razie czego jakby się jakiś element zgubił lub uszkodził.:facepalm: Dziękówa z góry :banan:

8E0807893 - sruba(trzpien mocujacy) 1,85 euro

8E0807278 - prawa listwa mocujaca(plastikowy pan) 4,45 euro

8E0807277 - lewa listwa mocujaca(plastikowy pan) 4,45 euro

WHT001002 - nakretka do sruby 0,5 euro

Ceny i numery wg etki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, a może ktoś podpowie czy da się wyjąć prawy reflektor bez demontażu zderzaka?

Niestety przychaczyłem dzisiaj jakiegoś bażanta który jak na złość wpakował mi się prosto w lampe i niestety górne mocowanie sie urwało i cos nie tak bedzie z lustrem bo światło wali w górę, a nie da się go wyregulować :kwasny:

...dlatego też chcę wymontować ten reflektor, żeby zobaczyć co tam ptaszysko nawyrabiało.

Z góry dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, a może ktoś podpowie czy da się wyjąć prawy reflektor bez demontażu zderzaka?

Niestety przychaczyłem dzisiaj jakiegoś bażanta który jak na złość wpakował mi się prosto w lampe i niestety górne mocowanie sie urwało i cos nie tak bedzie z lustrem bo światło wali w górę, a nie da się go wyregulować :kwasny:

...dlatego też chcę wymontować ten reflektor, żeby zobaczyć co tam ptaszysko nawyrabiało.

Z góry dzięki i pozdrawiam.

Bez demontażu nie da rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, zna ktoś numer tej śruby regulacyjnej zderzaka z pkt 8 zaznaczonej na zielono? Służy ona do regulacji wysokosci zderzaka do maski, potrzebuję ją wymienić z jednej strony i nie znalazłem w etce tej części, nie jest w ogóle uwzględniona w schemacie mocowania zderzaka.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da rady. Trzeba zderzak odkrecac. Kiedys mechanik wytargal mi lampy bez calkowitego zdejmowania zderzaka. Moim zdaniem to zadne uproszczenie roboty nie bylo, bo i tak musial odkrecac sruby w nadkolach i odciagal boki zderzaka jak na zdjeciu. To co zaoszczedzil na calkowitym zdjeciu wlozyl w wysilek przy wytargiwaniu lamp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee przesadzasz, odciągasz boczne zaczepy zderzaka oczywiście luzujesz śruby koło grila i bez problemu wyciągasz lampy, wysiłek stwarza jedynie by ich nie przyrysować a wyciągniecie lampy to może nie minuta:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w sobote bede przerabial temat, bo jeden z czujnikow PDC bede wymienial i obydwie lampy na biale kierunkowskazy.:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee przesadzasz, odciągasz boczne zaczepy zderzaka oczywiście luzujesz śruby koło grila i bez problemu wyciągasz lampy, wysiłek stwarza jedynie by ich nie przyrysować a wyciągniecie lampy to może nie minuta:)

Dokładnie, da radę bez wyjmowania zderzaka, zrobiłem tak jak czarny pisze bo wymieniałem palniki :wink: da radę.

---------- Post dopisany at 18:59 ---------- Poprzedni post napisany at 18:56 ----------

fany opis ale w pkt. nr 7opisu można lampę już wymontować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...