Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Obsługa klimatronika.


marec-ki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Audi to moje pierwsze auto z klimą i to też od razu z klimatronikiem. Mam jednak problem z tym ustrojstwem.

Mianowicie:

1. Wcisnę AUTO, załącza się sprężarka, klima zaczyna dmuchać. W zależności od tego jaką temp. ustawię siła nadmuchu jest ustawiania automatycznie (im wyższa temp tym silniej dmucha). Jak tylko kliknę - żeby zmniejszyć siłę nadmuchu to gaśnie AUTO, nie zapala się nic ale dmucha z nawiewów (nie sprawdziłem czy w tym momencie rozłącza się sprężarka).

2. Wcisnę AUTO jest jak w pkt1 ale chcę zmienić żeby dmuchało ze środkowych nawiewów. Wciskam odpowiedni przycisk i gaśnie AUTO, słychać że coś się przestawia (sprężarka chyba się wyłącza), nic innego się nie świeci (ECON, OFF, AUTO) i zaczyna dmuchać ze środkowych kratek.

3. Mam wciśnięte AUTO, klikam ECON przestaje na chwilę dmuchać, słychać jakieś przełączanie ale świeci się i ECON i AUTO i zaczyna dmuchać :wallbash:

PS. Jak włączę AUTO i automatycznie dobierze sobie program siłę nadmuchu do ustawionej temp. to dlaczego cholerstwo dmucha ze wszystkich kratek ale nie z tych na panelu środkowym ??

Już głupieję :wallbash:

Teraz dalej. Załóżmy, że jest lato, na zewnątrz +30 C :kox: a aucie sauna. Załączam AUTO, ustawiam +18 w końcu to 12 stopni różnicy. Jakim powietrzem będzie dmuchać ? teraz jak ustawiam AUTO i dam na 18C to takim no ... ciepełkiem wali z kratek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to jak klikniesz auto to sterownik sam sobie ustala z jaką siłą i z jakich kratek ma być nawiew więc jeżeli klikniesz zmianę mocy nawiewu albo zmianę miejsca nawiewu to auto się wyłącza więc wszystko jest ok (chyba że coś źle zrozumiałem z twojego posta)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli klikniesz zmianę mocy nawiewu albo zmianę miejsca nawiewu to auto się wyłącza więc wszystko jest ok

Czyli AUTO się wyłącza ale klima chodzi dalej ? podobnie jak zmienię kierunek nawiewu i zgaśnie AUTO to klima będzie chodzić ? Kurcze nie potrafię przylukać czy w tym momencie sprężarka się wyłącza.

A to że mając AUTO wcisnę ECON świeci mi się wtedy i jedno i drugie nie jest dziwne ?? :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shocked::wallbash:

To zwykły nawiew bez używania klimy to jak się włącza ?? ;) kurczę aż luknę dziś czy przy wciśnięciu ECON zaobserwuję delikatny spadek obrotów w czasie włączania :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak chcę mieć zwykły nawiew omijający sprężarkę to poprostu na panelu klimatronika wciskam + lub - i nic się nie powinno świecić (ECON, AUTO, OFF) ??

Spoko niezły ZONK w moim wykonaniu :embarrassed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak chcę mieć zwykły nawiew omijający sprężarkę to poprostu na panelu klimatronika wciskam + lub - i nic się nie powinno świecić (ECON, AUTO, OFF) ??

Spoko niezły ZONK w moim wykonaniu :embarrassed:

Jak chcesz miec zwykły nawiew to ustawiasz na econ,

auto oznacza ze klima(sprezarka) chodzi.

off, funkcję tę należy stosować tylko w wyjątkowych przypadkach, na przykład w razie uszkodzenia urządzenia.

sprawdz: jak wcisniesz econ i regulujesz, sile nadmuchu i kierunek econ (powinno) swiecic sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz: jak wcisniesz econ i regulujesz, sile nadmuchu i kierunek econ (powinno) swiecic sie

I tak też jest ;) tylko wcześniej nie wiedziałem, że Econ to jest włączona klima, tylko jak to określił ktoś wyżej "na pół gwizdka". Auto mam od pażdziernika i nie miałem okazji sprawdzić wydajności działania klimy, a nie wiedziałem czy mogę sam regulować siłę nadmuchu klimy, bo po wciśnięciu AUTO on sam ustawia siłę dmuchania.

Uściślając-masz jak wszyscy

:good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie opcje climatronica są opisane na forum. Spadek obrotów w B6 nie występuje. Ogólnie nie ma różnicy czy jedziesz na klimie czy nie. Różnicy w spalaniu większego też nie zauważyłem. Klimę włączasz\wyłączasz przyciskiem ECON możesz sobie dowoli regulować gdzie i z jaką siłą ma dmuchać +temperatura. Przy opcji AUTO klima się uruchamia i regulować możesz tylko temp i siłę nadmuchu, sterownik sam reguluje gdzie ma dmuchać żeby utrzymać żądaną temperaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio mam wciąż włączone econ, bo mam nadzieje, że może trochę mniej mi spali, ale z tego co tu czytam to złudne nadzieje :)

Włączona klimatyzacja nie dużo zwiększa spalanie, dlatego też myślę, że opcja ECON dużej różnicy na spalaniu nie da :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciśnięcie ECON wyłącza klimatyzację , klima nie chłodzi ale działa ogrzewanie i nadmuchy , nie działa od roszenie wnętrza . Przy włączonej klimie ja zauważyłem większe zużycie paliwa tak ok. do 0.5l/100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciśnięcie ECON wyłącza klimatyzację , klima nie chłodzi ale działa ogrzewanie i nadmuchy , nie działa od roszenie wnętrza . Przy włączonej klimie ja zauważyłem większe zużycie paliwa tak ok. do 0.5l/100km.

Jak chcesz miec zwykły nawiew to ustawiasz na econ,

auto oznacza ze klima(sprezarka) chodzi.

off, funkcję tę należy stosować tylko w wyjątkowych przypadkach, na przykład w razie uszkodzenia urządzenia.

lechbe to ile tobie pali bez klimy? 0.3 :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciśnięcie ECON wyłącza klimatyzację , klima nie chłodzi ale działa ogrzewanie i nadmuchy , nie działa od roszenie wnętrza . Przy włączonej klimie ja zauważyłem większe zużycie paliwa tak ok. do 0.5l/100km.

to rzeczywiście różnica :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest styczeń, więc raczej mi się wydaje że Ci się klima nie załączy jak widzisz jaka temperatura na zewnątrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest styczeń, więc raczej mi się wydaje że Ci się klima nie załączy jak widzisz jaka temperatura na zewnątrz

włącza sie gdy jest +5

O tym mówię właśnie. Za oknem wszędzie poniżej 0 stopni raczej. Przycisk ECON jest po to by włączać i wyłączać klimę. Przycisk AUTO po to by automatycznie dmuchało, proste. Temp ustala się kto jak chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym mówię właśnie. Za oknem wszędzie poniżej 0 stopni raczej. Przycisk ECON jest po to by włączać i wyłączać klimę. Przycisk AUTO po to by automatycznie dmuchało, proste. Temp ustala się kto jak chce.

prawie o tym :)

Dobra nie wałkujmy zadan jakie maja przyciski :) bylo juz o tym :wink4:

...milego uzytkowania klimy :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...