Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Czemu zapalaja sie ESP i ABS ?


ARTI1988

Rekomendowane odpowiedzi

witam klubowiczow mam pytanko odnosnie kontrolki ESP i ABS troche czasu temu zapalila mi sie te kontrolki podczas jazdy stanolem na poboczu zgasilem silnik i odpalilem go i kontolki zgasly po przejechaniu jakis 300 kilometro znowu sie zapalily wiec znow sie zatrzymalem i zgasly od tego momentu zrobilem autem jakies 2 tys km i nic sie nie pali mial ktos podobny przypadek bo obecnie jestem w niemczech a tu podlaczenie pod VAGa kosztuje 100 euro ;/ pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam klubowiczow mam pytanko odnosnie kontrolki ESP i ABS troche czasu temu zapalila mi sie te kontrolki podczas jazdy stanolem na poboczu zgasilem silnik i odpalilem go i kontolki zgasly po przejechaniu jakis 300 kilometro znowu sie zapalily wiec znow sie zatrzymalem i zgasly od tego momentu zrobilem autem jakies 2 tys km i nic sie nie pali mial ktos podobny przypadek bo obecnie jestem w niemczech a tu podlaczenie pod VAGa kosztuje 100 euro ;/ pozdrowionka

jak bedziesz w PL to kup sobie za 50 zł (12.5E)

niestety bez niego ani rusz, nikt tutaj nie wrózy z fusów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bono no własnie o czym piszemy !!!!! Poczytaj troszke to moze bedziesz wiedział :polew:

Oczywiscie ze czujnik stopu jak najbardziej moze byc walnięty , koszt nowego ori to 38zł . Nie kupuj zamiennika bo zapłacisz 5 zł mniej a rozleci ci sie przy wkładaniu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mialem cos podobnego gdy byl;o wilgodno robilo sie jak napisales jak padal deszcz wlaczal sie tryb awaryjny okazalo sie ze to peknieta pokrywa od kompa przy silniku po wymianie bez problemów albo tak jak koledzy pisza czujnik stopu sprawdz sobie czy gdy zapalaja ci sie te kontroli nie swiecas ci sie ciagle swiatlo stopo jesli tak to na 100% czujnik stopu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam klubowiczow mam pytanko odnosnie kontrolki ESP i ABS troche czasu temu zapalila mi sie te kontrolki podczas jazdy stanolem na poboczu zgasilem silnik i odpalilem go i kontolki zgasly
Bono no własnie o czym piszemy !!!!! Poczytaj troszke to moze bedziesz wiedział

Oczywiscie ze czujnik stopu jak najbardziej moze byc walnięty

czyjnik Stop = kontrolka świec żarowych

Kolega pyta o kontrolke ABS/ESP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam klubowiczow mam pytanko odnosnie kontrolki ESP i ABS troche czasu temu zapalila mi sie te kontrolki podczas jazdy stanolem na poboczu zgasilem silnik i odpalilem go i kontolki zgasly
Bono no własnie o czym piszemy !!!!! Poczytaj troszke to moze bedziesz wiedział

Oczywiscie ze czujnik stopu jak najbardziej moze byc walnięty

czyjnik Stop = kontrolka świec żarowych

Kolega pyta o kontrolke ABS/ESP

Koledzy wiedzą co piszą, u mnie było to samo. Walnięty czujnik stopu, powodował zapalanie się tych kontrolek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wiedzą co piszą, u mnie było to samo. Walnięty czujnik stopu, powodował zapalanie się tych kontrolek

Nie będę się kłócił, ale pierwszy raz się z tym spotykam aby kontrolka ABS/ESP wskazywała na czujnki Stopu :mysli: Ta kontrolka może wskazywać również niezakodowaną pompę ABS, uszkodzony sterownik ABS...

ARTI1988 a co VAG pokazał ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też właśnie to przerabiam, dzisiaj wymieniam przepływomierz (VAG pokazuje że to już jego koniec) jeśli to jest przyczyną tego szarpania i zapalania się kontrolek to spoko, jeśli nie to sprawdzę ten czujnik, ale 38zł to nie tragedia :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale głupoty czesc wypisuje badz czeka na bzdurne wypowiedzi i oczekuje cudów, by na 2 dzien kupic w kiosku klej kropelke i naprawic uszkodzenie,

najpierw podpinamy VAG-a i mamy w wiekszości przypadkow jak na dłoni co boli auto, nie masz Vaga jedz do aso, nie ma sz na aso kup kabel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też zapala się kontrolka ESP i VAG pokazał błąd czujnika świateł STOP. Czujnik już jest (ori 42,50 PLN) tylko leże z głową przy pedałach i ustrojstwa nie widzę. Ma ktoś pomysł jak się do tego zabrać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... tylko leże z głową przy pedałach i ustrojstwa nie widzę. Ma ktoś pomysł jak się do tego zabrać ?

Zdejmij półkę pod kierownicą - wtedy zobaczysz.

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjąłem , wymieniłem i... wywaliło i ESP i ABS , a ponadto STOP'y świeciły się cały czas. , wiec zamieniłem czujnik na stary i na razie ok. Ciekawe na jak długo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Poczytaj bo u mnie tak samo było a poradziłem sobie w następujący sposób:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=181651.msg2128379#msg2128379

nie wiem czy to to ale sprawdzić nie zaszkodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...