Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Sposób na wymuszenie klimy w zimie - starsze modele


chrapusta

Rekomendowane odpowiedzi

witam. jak wiadomo w autkach np.97 rok klima poniżej 5°C nie zadziała. podobno jest sposób na to: odcięcie czujnika który blokuje klimę poniżej 5°C. pytanie następujące: czy ktoś to robił w audi, czy można to zrobić np. VAGIEM? chodzi tutaj nie tyle o chłodzenie w zimie (brr) tylko o osuszanie -włączenie np. 18°C na pewno nie spowoduje chłodzenia tylko ogrzewanie, a na pewno uruchomi osuszanie powietrza. dlaczego zagłębiam się w problem? PARUJĄCE SZYBY - jeśli działa klima nie ma tego problemu w ogóle - klima pieknie osusza powietrze wewnątrz - wystarczy uruchomić klimę na szybę w minimalnym stopniu i po sprawie - jeśli klima nie ususza sami wiecie jaki jest efekt - porażający i denerwująco głośny. prosze o radę - może ktoś zdobędzie jakiś schemat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zauważyłem takie same objawy u siebie i zdziwiłem, że klima się nie chce załączyć. Od rana przeszukiwałem forum i znalazłem wyjaśnienie - przynajmniej wiem, że się nie zepsuła. Paradoksem jest to, że wszyscy zalecają używanie klimy min. raz w tygodniu by było smarowanie układu itp. Widać w tych modelach tego nie zalecają?? Czekam tak jak kolega chrapusta na jakieś info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mozna uzywac klimy w ujemnych temperaturach bo to grozi uszkodzeniem ukladu.czasem klima sie wlaczy sama w tryb serwisowy jezeli postoi rozgrzany samochod na parkingu lub wjedzie sie na jakis parking podziemny co przez moment oszuka czujnik temperatury zewnetrznej i wymusi rozruch.Oczywiscie to tylko w okolicach 0c przy silnych mrozach nic z tego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dlaczego w nowych samochodach - powyżej rocznika 2000 układ klimy działa i nic się nie dzieje - nie psuje się?

jak wpsomniałem - tu nie chodzi o mrożenie i chłodzenie tylko o osuszanie - w fordach tak robią np. w focusie i nic się z klimą nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem i pierwsze slysze zeby tak bylo jak piszesz niech sie inni wypowiedza bo wydaje sie to malo prawdopodobne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Właśnie u mnie też pojawił się ten problem przed paroma dniami jak temp. na zewnątrz spadły w okolice zera... Nagle klimatronic przestał działać , a mnie też jesienią i zimą zależy głównie na funkcji "osuszania szyb"...Proszę więc o kogoś , kto doświadczył owego problemu o pomoc... Czy to normalne , czy trzeba z tym jechac do klimatologa ??

A4 1.9 TDI 96 r. 110 KM AFN

Pozdrawiam serdecznie klubowiczów...[br]Dopisany: 17 Listopad 2007, 16:29 _________________________________________________Witam . Właśnie u mnie też pojawił się ten problem przed paroma dniami jak temp. na zewnątrz spadły w okolice zera... Nagle klimatronic przestał działać , a mnie też jesienią i zimą zależy głównie na funkcji "osuszania szyb"...Proszę więc o kogoś , kto doświadczył owego problemu o pomoc... Czy to normalne , czy trzeba z tym jechac do klimatologa ??

A4 1.9 TDI 96 r. 110 KM AFN

Pozdrawiam serdecznie klubowiczów...

Odpowiedź jest nawet w tym temacie

[spedyt]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mnie też dotknął ten problem wracając w środę z Krakowa wciskałem gwiazdkę raz po raz i myślałem, że klima padła ;(. Cieszę się, że jednak wszystko w porządku chociaż będę tęsknił za suchymi szybami w trybie "auto" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktoś wie jak wymusić załączenie klimatyzacji w Audi A4 B5 z rocznika 1996? Dlaczego nie można włączyć jej manualnie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby załączyć klimę musiałbyś oszukać co najmniej dwa czujniki temperatury, temp. zewnętrznej oraz czujnik temp. świeżego powietrza - ten pod filtrem kabinowym.

Klima nie załącza się poniżej 5 stopni ze względu na bezpieczeństwo układu klimatyzacji, a dokładniej żeby parownik nie został oblodzony i go nie rozerwało/rozszczelniło.

 

Wysłane z OP3T

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może jest takie zabezpieczenie, z tego powodu iż nie ma żadnych innych zabezpieczeń, po za czujnikiem cisnienia w chłodnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...