Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Strefa motocyklistów


Rekomendowane odpowiedzi

W opolskim sezon oficjalnie rozpoczęty ;) 

29060807_1429219387223506_86294370794916 29513038_792009557676353_265873488164065 29513382_1851411738226314_1096320594_o.j

Edytowane przez Remilo7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Niech się zaczyna , bo nie ma co kupować [emoji6]IMG_2417.JPG


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie żeby nie zakładać nowych tematów i zaśmiecać forum macie może jakieś strony albo najlepiej aplikacje gdzie można uczyć się bezpośrednio na kategorie A ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takim teraz się polata

8a550248653718e9fff9933444c71636.jpg1e32e2ceb1027a38c02f6a61109666f5.jpg

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, lysy-wr400 napisał:

 Pamiątka po Hard Enduro Beskid Hero 

 

Fajne zdjecia i fajne hobby - gratulacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.07.2018 o 21:34, Korton555 napisał:

Fajne zdjecia i fajne hobby - gratulacje!

Dzięki.

Polecam każdemu ale racze się dobrze zastanowić zanim się pojedzie na Beskid Hero. Poza umiejętnościami w jeździe trzeba ćwiczyć min.ręce i nogi 

Edytowane przez lysy-wr400
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, miał ktoś styczność z nowszą Yamahą XJ6? Nada się dla początkującego? Jeździłem 7 lat na motorowerach. Z 30tyś km przejechałem na tych zabawkach. Ostatnio kumpel kupił jakieś nowe BMW z salonu pojemność 320, 30 parę koni i jak dałem na prostej w palnik to byłem w szoku że takie małe gówno a ręce wyrywa XD. Ta XJ6 za która się oglądam byłaby mniej więcej z 2012-2014 roku.

Drugie pytanie to jaki jest mniej więcej koszt OC+AC jeśli w ogóle warto brać AC?

Trzecie pytanko ile wydaliście kasy na kompletny strój motocyklowy? Taki powiedzmy kask za około 900zł byłby już spoko chyba co?

Czwarte pytanko czy taka XJ6 jest do ogarnięcia dla typa od razu po prawku? Kolega po prawku od razu kupił 5letnią R6 i sobie śmiga, ale moim zdaniem na takim motocyklu nie da się nauczyć dobrze jeździć, ale może się mylę

Edytowane przez Osta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłeś już prawko? Myślę, że te 20 godzin jazd daje możliwość stwierdzenia, czy motocykl do Ciebie przemawia, czy nie. Chyba że w Twoim mieście nie jeździ się na XJ6. Jeżeli nie, to moto bez problemu do ogarnięcia, ale mocy nie jest też tak mało, żeby można było bezmyślnie dodawać gazu i nad niczym się nie zastanawiać. Charakterystyka dosyć liniowa, łagodna, więc nie wyrwie Cie niespodziewanie do przodu.

OC osobiście płacę 199zł za 500kę w PZU, tu pewnie byłoby podobnie. W AC nie mam rozeznania, ale są czasem jakieś kalkulatory na internecie.

Kwestia stroju to oczywiście bardzo duże widełki. Za 900zł możesz np. kupić HJC FG-ST. Włókno szklane, podwójne D, blenda, dobre wykonanie. Fajna opcja za taką cenę. Kombi skórzane, np. z Tschula, bo to dosyć tania firma, nowe ok. 1300zł, tekstyl można i za 400-500zł skompletować. Do tego buty z 300-400zł minimum, rękawice 100-200zł też co najmniej. Zajrzyj czasem na XLMOTO. Mają tam ubrania z jakiś nieznanych firm, ale kupiłem kiedyś wysokie buty, z protektorami we wszystkich miejscach, sliderami, za chyba 250zł i są bardzo fajne. Na początek warto sprawdzić.

Ogółem co do pierwszego moto teorii jest masa. Mnie przekonuje ta, że na każdym można zacząć jak się ma olej w głowie, ale nauka będzie szła dużo wolniej na zbyt mocnym i ciężkim motocyklu, a może i nawet nigdy pewnych rzeczy nie opanujesz. Dodatkowo takie moto często nie wybaczają błędów, które na początku kariery jednak się zdarzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie motocykliści .. pytanie..

Na pierwszy motor nada się Yamaha yzf 250??? Mam okazje kupić..

Szwagier ma crossa KTM sxf 250 i wyjeździłem się nim troche sporo, więc nie będe mu zajeżdżał tylko coś swojego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.08.2018 o 19:10, Adam87 napisał:

Panowie motocykliści .. pytanie..

Na pierwszy motor nada się Yamaha yzf 250??? Mam okazje kupić..

Szwagier ma crossa KTM sxf 250 i wyjeździłem się nim troche sporo, więc nie będe mu zajeżdżał tylko coś swojego..

Kolego nie kupuj Full crossa. 

Wrf lub exc. Coś zarejestrowanego i ubezpieczonego .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, lysy-wr400 napisał:

Kolego nie kupuj Full crossa. 

Wrf lub exc. Coś zarejestrowanego i ubezpieczonego .  

Takie proste pytanie... Dlaczego???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już chyba kwestia gdzie i jak chcesz jeździć. Na full crossie trzeba się liczyć z tym, że teoretycznie powinieneś go wszędzie wozić jakimś busem, bo nawet 50m drogą publiczną nie wolno Ci się przejechać (a praktycznie zwykle zwiewasz przed ew. policją albo płacisz serie mandatów i kar). Zarejestrowane enduro może tyle samo, a nie ma tej presji i możliwych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.07.2018 o 13:08, Korton555 napisał:

Od roku takim czymś jeżdżę:

20171014_144947.jpg

MT09 dobrze widzę? I jak się sprawuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Remilo7 napisał:

To już chyba kwestia gdzie i jak chcesz jeździć. Na full crossie trzeba się liczyć z tym, że teoretycznie powinieneś go wszędzie wozić jakimś busem, bo nawet 50m drogą publiczną nie wolno Ci się przejechać (a praktycznie zwykle zwiewasz przed ew. policją albo płacisz serie mandatów i kar). Zarejestrowane enduro może tyle samo, a nie ma tej presji i możliwych problemów.

No niby prawda co piszesz.. rozważe jeszcze co to będzie.. czy full cross czy enduro :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.08.2018 o 19:06, JawoR36 napisał:

MT09 dobrze widzę? I jak się sprawuje?

Mt07, jak na razie bezawaryjnie. Fajny lekki motocykl z rozrgwkowym silnikiem

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...