Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Stłuczka - potrzebna dobra ASO do naprawy/wymiany i lakierowania zderzaka


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Niestety, wczoraj zdarzyła się stłuczka - koleś wjechał mi w dupe. Zagapił się i nie zahamował porę (a pieszych trzeba było przepuścić na przejściu, tym bardziej że jeszcze jakieś auto z przodu się zatrzymało).

Moje straty to odrapany/pozadzierany zderzak tylny (zarówno część lakierowana jak i czarna na dole), ponadto zderzak zrobił się jakby "miękki"; uchwyty - nie wiem. Dodatkowo zagięta końcówka prawego wydechu. Nie wiem co będzie po zdjęciu zderzaka, jednak na razie nie podejrzewam spustoszenia pod spodem. Wnęka zapasówki cała, klapa tylna cała, błotniki tylne całe, lampy również, czujniki cofania chyba też. Nie wiem jak hak i punkty, do których mocowany jest zderzak.

Naprawa będzie z OC sprawcy.

Próbowałem obejrzeć auto od spodu i na moje oko poza delikatnym zagięciem punktów mocowania zderzaka (nie wiem czy to jakiś amortyzator uderzenia) i ww. uszkodzeniami zderzaka + końcówki wydechu, więcej szkód nie ma (ale ostatecznie oczywiście okaże się po szczegółowych oględzinach), gorąca prośba od Was o polecenie ASO (Warszawa lub okolice), które profesjonalnie zlikwiduje wszystkie ślady powyższego bliskiego spotkania - na razie zakładam tylko naprawę / wymianę tylnego zderzaka (wolałbym wymianę) i jego lakierowanie, więc zależałoby mi na ASO z dobrym lakiernikiem (dobrą lakiernią także). Oczywiście koniecznie muszą poskładać wszystko tak żeby ślad nie został (nawet teraz gdybym zasłonił zderzak, nikt nie pozna że coś się stało z tyłem więc składanie wszystkiego po naprawie nie powinno być problemem).

Ewentualnie proszę o info, które ASO zdecydowanie omijać, bo partolą naprawy uszkodzeń jak opisane wyżej.

Będę również chciał, aby ASO rozliczyło się bezgotówkowo z ubezpieczycielem sprawcy kolizji.

Z góry dzięki za wszelkie sugestie, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie ten dział, jak chcesz mieć dobrze pomalowane to wybierz lepiej lakiernika poza ASO, ASO najczęściej zleca lakierowanie podwykonawcą :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...