Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Składanie lusterek automatycznie po zamknieciu samochodu


Lukaszxxx

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie wkoncu wymeczyłem składanie lusterek automatycznie po zamknieciu samochodu, miało to byc inaczej ale niestety sie nie udało, a mianowicie chciałem zrobic zeby nie przy kazdym zamknieciu samochodu sie składały wiec wpadłem na pomysł ze podłącze sie pod otwietranie klapy, po wielkich trudach znalazłem kabel na który jest podawany prad w momecie nacisniecia przycisku otwierania klapy.. wszystko było ladnie pieknie ale nie pomyslałem o tym ze to pilot jak i przełącznik w klapie daje sygnal do komfortu i wtedy idzie prad i działało to tak ze przy odwieraniu klapy recznie nie za pomoca kluczyka składały sie lusterka :wallbash: :wallbash: ale do rzeczy bo juz ogarnołem :>
Potrzebujemy domykacz szyb ja kupiłem firmy Exus model EL 05 z tej aukcji:
http://allegro.pl/domykanie-2-4-szyb-szyberdachu-firmy-exus-domykacz-i1402846243.html
Do drzwi kierowcy potrzebujemy podciagnac trzy przewody, do pasazera dwa..

111.jpg

Na rysunku mamy zaznaczone
czerwony - stały Plus przed bezpiecznikiem bo na przewodzie jest bezpiecznik
czarny - masa
żółte zmostkowac i plus po jakims bezpieczniku (te przewody podłączone do plusa na wyjsciu daja nam +12v, jesli podłączymy je do masy to na wyjsciu mamy mase)
fioletowy - do drzwi kierowcy wpinamy do kostki czarnej brazowy kabel z paskiem jakim nie pamietam a nie chce mi sie juz tego kolejny raz rozbierac po prostu impuls masy po zamknieciu auta
różowy - plus po przekreceniu stacyjki (wazne bo jesli przekrecimy stacyjke to nasz domykacz nie dziala, jesli mamy np włączone ryglowanie drzwi po przekroczeniu 20km/h to w przypadku staniecia i otworzenia drzwi bez gaszenia samochodu lusterka by sie skladaly)
niebieskie - ciagniemy do drzwi, przecinamy kabelek różowy i jeden bez paska łączymy z koncóka różowego idaca w strone lusterka, niebieski z paskiem łączymy z koncówka idaca w strone kostki podnosnika szyby

ważne zeby nasz domykacz był wzbudzany masa bo do zamykania w naszych autkach jest podawany impuls masy, ten co ja kupiłem ma opcje wzbudzania masa i +12 jak na rysunku petelka u góry jak jest połączona to wzbudzany jest masa jak przecieta to masa

Próbwałem ten impuls podłączyc przez przełącznik lusterek zeby sie składały z pilota jak przełącznik bedzie w pozycji na skłądanie ale sie nie udało bo paliło mi cały czas bezpiecznik pod który podłączyłem przewody żółte :wallbash:

Mozemy zastosowac jeszcze jeden domykacz zeby sie nam otwierały po otwarciu auta i podłączyc go identycznie tylko wzbudzanie od impulsu otwierania auta a przewody niebieskie pod kabel niebieski w wiazce lusterek, ale ja tego nie robie bo rozkładam sobie recznie, manualnie złożyc lusterka mozemy do predkosci 15km/h a rozłożyc nawet przy 100 :decayed:
domykacz zamontowałem za bezpiecznikami

222.jpg

Wiem ze wiele osób interesuje sie tym modem wiec mam nadzieje ze cos pomogłem :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba mieć lusterka składane. Fabryczne lusterka składają się po przekręceniu przełącznika w pozycję "4" - składanie lusterek :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak musisz miec lusterka składane maja one w wiazce 10 kabli i przełącznik lusterek 4 pozycyjny... chociaz zakładajac 2 takie domykacze to przełącznik jest nie koniecznie potrzebny tylko wtedy nie mamy ze tak powiem recznej mozliwosci skłądania pokretłem..filmik :cool1: spoko nagram jak znajde chwile czasu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jaki koszt tego moda oczywiscie bez lusterek :cool1:[br]Dopisany: 14 Luty 2011, 22:33_________________________________________________Masz moze fotke tego wlacznika lusterek z pozycja skladania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50-60 zł :> zalezy jaki domykacz kupisz.. i pare wolnych godzinek na rozebranie drzwi itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby ten wlacznik skladania lusterek zalozyc trzeba zmienic panel w boczku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby ten wlacznik skladania lusterek zalozyc trzeba zmienic panel w boczku?

Ja nie zmienialem.. mozna zmienic ale jest to nie konieczne..jesli zmienisz to bedziesz mial podswietlana ikonke skladania lusterek i zadnych innych kozysci wiec to sobie odpuscilem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To takie glupie pytanie.Jak manualnie skladasz w jakiej pozycji pilota? :embarrassed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo pisales ze skladasz pilotem a rozkladasz manualnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składac moge pilotem i przełącznikiem do ustawiania lusterek..a rozkladam tylko przelacznikiem w drzwiach..zeby skladanie i rozkladanie miec z pilota trzeba by 2 takie domykacze zainstalowac..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zeby rozlozyc tak jak masz obecnie przekrecasz pilota lusterek na pozycje lusterka lewegi potem prawego zeby sie rozlozyly tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie.. przekrecam pilota na obojetnie ktore lusterko bo przelacznik do skladanych lusterek kreci sie dookola..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mowiles ze nie zmieniales pilota na taki z opcja skladania.Teraz sie zakrecilem :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmienialem przelacznik w drzwiach na taki z opcja skladania lusterek 4 pozycyjny..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noto juz wszystko jasne :hi:zrob fotke jak ten wlacznik wyglada.To jest moze taki jak ten do funkcji pamieci lusterek? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jaki jest do pamieci lusterek.. to zwykly do regulowania lusterek prawego i lewego... taki jak masz w aucie tylko 4 stopniowy ktorym mozesz krecic dookola..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam trochę pytanie z innej beczki, czy jak mam lusterka nie składane elektrycznie to żeby przerobić je na składane to wystarczy kupić same lusterka z przełącznikiem, czy potrzebny do tego jest jeszcze jakiś sterownik??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...