Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Składanie lusterek automatycznie po zamknieciu samochodu


Lukaszxxx

Rekomendowane odpowiedzi

A gdzie w lusterku szukać kabli od fotochromu? Ja mam lusterka elektrycznie regulowane, podgrzewane, teraz będę zakładał lusterko wewnętrzne fotochrom, więc jeśli jest taka możliwość, to podłączyłbym zewnętrzne :)

No chyba że był lusterka 5cio przewodowe (sterowanie + podgrzewanie), to może mam takie i nici z fotochromu :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie w lusterku szukać kabli od fotochromu? Ja mam lusterka elektrycznie regulowane, podgrzewane, teraz będę zakładał lusterko wewnętrzne fotochrom, więc jeśli jest taka możliwość, to podłączyłbym zewnętrzne :)

No chyba że był lusterka 5cio przewodowe (sterowanie + podgrzewanie), to może mam takie i nici z fotochromu :/

W tych podstawowych lusterkach (5 kabli) nie będziesz miał wyprowadzonej instalacji do fotochromu wewnątrz lustra. Trzeba dociągnąć samemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc pytanie skoro mam składane lusterka czy to znaczy że instalację pod fotochrom mam poprowadzoną ?? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc pytanie skoro mam składane lusterka czy to znaczy że instalację pod fotochrom mam poprowadzoną ?? :wink:

1. wielce prawdopodobne, że ,masz kable od sterownika w drzwiach do lusterka. Najprościej sprawdzić ściągając wkład lusterka, zobaczysz, czy jest dodatkowa wtyczka luzem.

2. czy masz wewnętrzne lusterko w fotochromie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ale sam dokładałem :wink: jutro luknę na wtyczkę latającą luzem :wink:

dziękuję :hi:

---------- Post dopisany 28-01-2013 at 08:21 ---------- Poprzedni post napisany 18-01-2013 at 21:11 ----------

hejo :decayed: mam kabelki teraz pytanie czy z lusterka wewnętrznego mogę poprowadzić do słubka czy muszę wchodzić do drzwi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile kosztuje samo elektryczne lusterko i w jakiej cenie komplet z modułami itd. (oprócz własnej roboty)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak zakładałem el. lusterka to poniosłem następujące koszty:

Niezbędne części oraz koszta:

2 x lusterka z el. składaniem – ceny od 150zł/szt. – 300zł/szt.

1 x silniczek szyby obsługujące el. skł. Lusterka strona lewa (kierowcy)nr 8E1 959 801 E, F, G lub bez literki – ceny 50zł – 200zł

1 x silniczek szyby obsługujące el.skł. Lusterka strona prawa (pasażer)nr 8E1 959 802 E, F, G lub bez literki – ceny 50zł – 200zł

1 x moduł komfortu obsługujący skł. Lusterka – w moim przypadku 8E0 959 433 AJ – 200zł – rozpiska modułów na forum

1 x manetka z obsługą El. Skł. Lusterek nr 8E0 959 565A – ~50zł

12 x spinka do tapicerki 8E0 868 243 – duże 6 szt. na drzwi

4 x spinka do tapicerki 8E0 867 276 - małe 2 szt. na drzwi

koszt wszystkich spinek ~25zł ASO

1 x obudowa klamki z opcją składanych lusterek (jak zwał tak zwał) – 75zł ASO – cena niezależnie od koloru i ilości El. Szyb tzn. sam przód lub przód i tył

Łączny koszt w moim przypadku to ~750zł + ok. 100zł za przesyłki gdyż większość gratów zakupiłem na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taa ale u mnie np komfort obsługiwał opcje lusterek, silniczkami w drzwiach zamieniłem sie z kumplem, wiec mój koszt to lusterka plus przełącznik lusterek jakies 350zł, raczki drzwi nie zmieniałem, różni sie tylko wycięciem na podświetlanie opcji składania lusterek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak zakładałem el. lusterka to poniosłem następujące koszty:

Niezbędne części oraz koszta:

2 x lusterka z el. składaniem – ceny od 150zł/szt. – 300zł/szt.

1 x silniczek szyby obsługujące el. skł. Lusterka strona lewa (kierowcy)nr 8E1 959 801 E, F, G lub bez literki – ceny 50zł – 200zł

1 x silniczek szyby obsługujące el.skł. Lusterka strona prawa (pasażer)nr 8E1 959 802 E, F, G lub bez literki – ceny 50zł – 200zł

1 x moduł komfortu obsługujący skł. Lusterka – w moim przypadku 8E0 959 433 AJ – 200zł – rozpiska modułów na forum

1 x manetka z obsługą El. Skł. Lusterek nr 8E0 959 565A – ~50zł

12 x spinka do tapicerki 8E0 868 243 – duże 6 szt. na drzwi

4 x spinka do tapicerki 8E0 867 276 - małe 2 szt. na drzwi

koszt wszystkich spinek ~25zł ASO

1 x obudowa klamki z opcją składanych lusterek (jak zwał tak zwał) – 75zł ASO – cena niezależnie od koloru i ilości El. Szyb tzn. sam przód lub przód i tył

Łączny koszt w moim przypadku to ~750zł + ok. 100zł za przesyłki gdyż większość gratów zakupiłem na allegro.

Lukasz_mk2 wielkie dzięki za tak szczegółowy kosztorys :wink:

Łukasz co to jest:

- manetka z obsługą El. Skł. Lusterek

- obudowa klamki z opcją składanych lusterek

może jakieś zdjęcia tych dwóch rzeczy lub link jak to wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przełącznik lusterek, ten co masz w aucie do regulacji lusterek, musisz go wymienic na opcje z skłądaniem luster - kreci sie dookoła..

obudowa ma otwór na podswietlanie ww przełącznika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przełącznik lusterek, ten co masz w aucie do regulacji lusterek, musisz go wymienic na opcje z skłądaniem luster - kreci sie dookoła..

obudowa ma otwór na podswietlanie ww przełącznika

dzięki bardzo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurfeczka a już myślałem że KFX ogarnie niesamowity modzik ... ale cóż cierpliwość jest cnotą :D ja trzymam kciuki i ewentualnie służe lutownicą i cyną :D:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do zakupu samych luster to mogę jeszcze dodać od siebie, że jak ich szukacie na allegro, to nie patrzcie na ich kolor bo obudowy można bez problemu przełożyć z obecnych luster. Przed montażem tego nie wiedziałem i szukałem luster pod swój kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja dodam że jakby ktoś połamał niechcący dolny plastik to nie płakać bo w aso kosztuje 35 zł :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja dodam że jakby ktoś połamał niechcący dolny plastik to nie płakać bo w aso kosztuje 35 zł :P

ja ukręciłem śrubę w tym plastiku :facepalm: i boję się ruszać drugiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja dodam że jakby ktoś połamał niechcący dolny plastik to nie płakać bo w aso kosztuje 35 zł :P

ja ukręciłem śrubę w tym plastiku :facepalm: i boję się ruszać drugiej.

nie bój się , 35zł w aso to nie taka tragedia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...