Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 ALL ] 2.0 TDI 140 KM Prośba o pomoc


bigosj

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo proszę wszystkich forumowiczów o opinie . Jestem zainteresowany kupnem AUdi A4 z silnikiem 2.0 tdi 140 KM z 2007 przebieg 170000, przeczytałem opinie na forum o tym silniku i jestem w szoku - jaka kupa !!!. Czy koncern VW/Audi nie wykonała żadnych poprawek w tym silniku, żeby jeździło to lepiej i nie było tak awaryjne. Dokładnie czy np. od któregoś rok takie silniki już miały wyeliminowane powtarzające się usterki i można je kupować bez strachu, że wszystko się rozpadnie.

Dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jest sporo osób, które jeżdżą z takim silnikiem (po pragramie) i innych modyfikacjach i sobie chwalą. :good: Spójrz na to z tej strony i zdaj sobie sprawę z tego, że ZAWSZE złe opinie, opis złych sytuacji trafiają na światło dzienne czyt. forum a dobrych opinii i braku problemów po prostu się nie opisuje. Niemniej jednak jest ryzyko, że coś się może stać ale w każdym z silników jest coś co może się zepsuć. :cool1:

Pozdrawiam/użytkownik B7 2.0TDI :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 178 tyś zrobione ,auto z 2007r 2.0TDI 140PS BPW z tego co wyczytałem na forum silnik nie najgorszy i tak jest... :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy 112 kkm trzeba było wymienić uszczeleczkę pod czapeczką bo dmuchało do układu chłodzenia i wywalało płyn :decayed: , sprzęgiełko od przebiegu 90 kkm potrafi się co jakiś czas podślizgiwać, pomaga na jakiś czas lekkie przypalenie tarczy :kox:

Przy 120 kkm wymieniony zawór EGR-a z powodu szarpania przy leciutkim przyspieszaniu w zakresie 1800-2000 obr/min.

Nowy komplet dwumasu i sprzęgła już leży od roku na warsztacie i czeka aż stare się wykończy :naughty:

Autko w moich rękach od przebiegu 52 kkm, odrazu lekko polizane na 165 KM i 370 Nm, aktualnie na budziku 130 kkm.

To tyle na niecałe 80 kkm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jest sporo osób, które jeżdżą z takim silnikiem (po pragramie) i innych modyfikacjach i sobie chwalą. :good: Spójrz na to z tej strony i zdaj sobie sprawę z tego, że ZAWSZE złe opinie, opis złych sytuacji trafiają na światło dzienne czyt. forum a dobrych opinii i braku problemów po prostu się nie opisuje. Niemniej jednak jest ryzyko, że coś się może stać ale w każdym z silników jest coś co może się zepsuć. :cool1:

Pozdrawiam/użytkownik B7 2.0TDI :wink4:

Racja :good: po co siać panike . Moja ma nalatane ponad 240K. i nic jej nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę wszystkich forumowiczów o opinie . Jestem zainteresowany kupnem AUdi A4 z silnikiem 2.0 tdi 140 KM z 2007 przebieg 170000, przeczytałem opinie na forum o tym silniku i jestem w szoku - jaka kupa !!!. Czy koncern VW/Audi nie wykonała żadnych poprawek w tym silniku, żeby jeździło to lepiej i nie było tak awaryjne. Dokładnie czy np. od któregoś rok takie silniki już miały wyeliminowane powtarzające się usterki i można je kupować bez strachu, że wszystko się rozpadnie.

Dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam.

uderz do Kolegi Jaro4444

on jest w tym oblatany jak świnski ryj po korycie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie - BPW z 2006, model na 2007 (nie wiem czy to ma znaczenie ale dużo jest opinii, że od 2007 roku jest poprawa - i tu zastanawiam się czy chodzi o rok modelowy czy o rok produkcji?), 197kKm i chodzi idealnie. Jedyne co miał robione to wymieniany dwumas przy około 110kKm i akcję serwisową napędu wałków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg 222 tys-jak do tej pory żadnych awarii i usterek.Wszystko jest uzależnione od tego jak auto było eksploatowane przez poprzedników oraz od tego czy dostawało to co powinno (terminowe wymiany,dobra jakość materiałów eksploatacyjnych itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupuj śmiało i nie popadaj w psychoze jak większość ludzi na forum.

Znam 3 przypadki gdzie wystąpiły poważne awarie w silnikach 2.0 tdi i wszystkie był przy przelotach 50 000- 160 000, więc jakby coś się miało wysrać to by się wysrało. :decayed::wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie. I takich użytkowników jest dużo tylko nikt o tym nie pisze, bo jaki temat założyć? "mam BLB i jestem z niego bardzo zadwolony"? Nie temat zakłada się jak się na jakiś problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ja sie przylacze...mam BPW modelowo juz 2007 kupilem z przebiegem 153tys mam ponad rok teraz ma 185tys olej zmieniam co 10tys leje MOTULA i jak narazie nic nie wymienialem w samochodzie jesli chodzi o silnik jedynie co to przy przebiegu 160tys padl czujnik pedalu hamulca koszt45zl no i z czesci eksploatacyjnych to klocki i tarcze przod TEXTAR przy przebiegu 170tys reszta to tylko paliwo i jazda jestem bardzo zadowolony a tez mialem podobne obawy przed kupnem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na swojego też nie nażekam,narazie to jest za***iste AUTKO :good:

Gdy go kupiłem to nie byłem kumaty co tam do napędu,ale potem okazało się że mam już poprawione coś tam :polew: chyba zamiast łańcuszka już mam koła zębate i to mnie cieszy bo trafiłem na końcówkę 2005 roku i wyjechał w 2006 (ale że wyjechał to już bez znaczenia) :evil: ważne że poprawiony :evil:

A tak ogólnie Autko super.[br]Dopisany: 25 Styczeń 2011, 15:42_________________________________________________

.......... I takich użytkowników jest dużo tylko nikt o tym nie pisze, bo jaki temat założyć? "mam BLB i jestem z niego bardzo zadwolony"? ...........

Może było by fajnie założyć taki temat :mysli: dużo osobą które mają te silniki by się humor poprawił :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pewnie gdybym wiecej poczytał to bym BLB nie kupił.. ale nie czytałem i kupiłem BLB z 2005 . jak na razie wszystko jest ok. na liczniku 190 K. nie moge sie zebrac zeby sprawdzic po VIN czy to faktyczny przebieg. Co prawda czasem serce mi załomota z jakiegos powodu ale ogólnie jest dobrze. Poza czyszczeniem turbo i wymianą rozrzadu nic nie robilem.

.. jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma i trzeba o to poprostu dbac a autko sie odwdzięczy :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie. I takich użytkowników jest dużo tylko nikt o tym nie pisze, bo jaki temat założyć? "mam BLB i jestem z niego bardzo zadwolony"? Nie temat zakłada się jak się na jakiś problem

No dokładnie o tym mówiłem nieco wyżej. :cool1: Pisze się tylko o problemach na forach a zadowolonych użytkowników jest sporo ale nikt sie tym nie chwali. :wink4::good:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może można by było zrobić jakieś zestawienie ilu jest użytkowników BLB i pochodnych i ilu miało poważne problemy z tym silnikiem. Tak jak piszecie wszyscy piszą ze to kupa złomu jak cos sie stanie a nikt nie chwali sie bezproblemowa jazda. Ja mam 169 tys i jak zarazie nic. ( poza czyszczeniem przeplywki i wymiana świecy )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie. I takich użytkowników jest dużo tylko nikt o tym nie pisze, bo jaki temat założyć? "mam BLB i jestem z niego bardzo zadwolony"? Nie temat zakłada się jak się na jakiś problem

No dokładnie o tym mówiłem nieco wyżej. :cool1: Pisze się tylko o problemach na forach a zadowolonych użytkowników jest sporo ale nikt sie tym nie chwali. :wink4::good:

może nikt się nie chwali, żeby nie zapeszać :wink4: :gwizdanie: ja ogólnie jestem z mojej Audi zadowolony :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, żeby nie zapeszać, heheh... ale ja też jestem mega zadowolony. Przy zakupie ponad rok temu 143kkm, teraz prawie 170, wymieniłem tylko egr bo przy przyspieszaniu auto poszarpywało od 1800rpm do ok 2000rpm. A tak to normalny ON z Orlenu lub Statoilu, co 10kkm oliwa Motul ...i banan na paszczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...