Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BLB] Wysokość Zawieszenia


matekjebcawredny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem nowy na forum, wiec z gory przepraszam gdybym popelnil jakies faux pas :) Zanim pisalem przeszukalem temat i nie znalazlem odpowiedzi na moj problem.

Od niedawna jestem wlascicielem A4 B7 Avant 1.9 TDI 116KM (gdzie moge to sprawdzic... mam wrazenie, ze w prefixie watku podaje zle oznaczenie, bo BLB to chyba 2.0 TDI?) w S-Line. Samochod to rocznik 2006 (model 2007). Od zakupu sprawuje sie bardzo dobrze. Mam tylko problem z wysokoscia zawieszenia. Obstawiam sprezyny albo uszkodzony zawias (z naciskiem na to pierwsze - samochod dobrze sie prowadzi). Samochod delikatnie siedzi tylem bardziej niz przodem. Mialem dzisiaj szczescie bo obok zaparkowal inny B7 i korzystajac z okazji zrobilem maly pomiar. Wyglada to tak:

Mierzone od chodnika do nadkola:

Moj:

Przod: 66.8 cm

Tyl: 63.6 cm

Sasiad:

Przod: 65

Tyl: 67.5

Tylko teraz tak. Oba samochod staly identycznie na tym samym podlozu. Moj ma opony 205/55R16, a sasiad 225/45/17. Moj to S-line, a sasiad wyglada na nie S-line, ale byl obnizany. Jakies porownanie jest i moja obserwacja jest taka, ze tyl powinien byc ok. 5 cm wyzej. Mam racje, czy sie myle? Czy cos tu jest nie tak?

Z gory dzieki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie mialem takie wrazenie, ale nie bralem tego pod uwage. Wjade na podnosnik i sprawdze.

Czy ktos moglby mi powiedziec jakich kolorow mam sie spodziewac przy tym aucie i co one oznaczaja? Z tego co zrozumialem powinien byc jeden z dwoch rodzajow - s-line (jest caly pakiet, wiec zdziwilbym sie gdyby bylo inaczej), albo o 10 mm nizszy (biorac pod uwage, ze auto dosc mocno siedzi napewnie nie jest to comfort... chyba, ze mocno zuzyty).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moglby mi powiedziec jakich kolorow mam sie spodziewac przy tym aucie i co one oznaczaja?

Kolorów tęczy. Przecież w tym dziale masz podwieszone tematy i tam jest wszystko opisane :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy masz na mysli topic o sprezynach z pdfem, w ktorym nie ma pdfa?

Jest link. Naciśnij na pogrubiony tekst :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy masz na mysli topic o sprezynach z pdfem, w ktorym nie ma pdfa?

Jest link. Naciśnij na pogrubiony tekst :decayed:

Bardzo zabawne :)

Dzieki!

Ale ja poważnie piszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja powaznie sie zasmialem i podziekowalem :)

To forum korzysta z innego engine niz, to do ktorego bylem przyzwyczajony. Zobaczylem pod wytluszczonym napisem przestrzen i spodziewalem sie tam linka/pliku, a faktycznie sam wytluszczony tekst byl linkiem.

Jak tylko sprawdze sprezyny dam znac (bo nie da sie tego zrobic na parkingu bez podnoszenia samochodu, right?).[br]Dopisany: 27 Styczeń 2011, 16:05_________________________________________________

nie mierz do nadkola bo przód jest inaczej wycinany niż tył

Z drugiej strony zastanawia mnie czemu w tym drugim egzemplarzu tyl byl wyzej niz przod chociaz mierzylem do nadkola?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może miał podwyższoną kategorie wagową na tylnej osi, inne koła, każde auto inaczej stoi

Hmm... czegos tu nie rozumiem. Samochod wyjezdza z fabryki i ma trzy rodzaje zawieszenia comfort, s-line badz sport (nadal nie wiem, czy uzywam poprawnej nazwy, ale ok). Czy przy kazdym z tych zawieszen nie jest tak, ze d*pa jest nieco wyzej? Czy klient moze wybrac sobie inna kategorie wagowa jako opcje?

Ja wiem, ze dopoki nie sprawdze to nie bede wiedzial, ale draze bo temat mnie interesuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może miał podwyższoną kategorie wagową na tylnej osi, inne koła, każde auto inaczej stoi

Hmm... czegos tu nie rozumiem. Samochod wyjezdza z fabryki i ma trzy rodzaje zawieszenia comfort, s-line badz sport (nadal nie wiem, czy uzywam poprawnej nazwy, ale ok). Czy przy kazdym z tych zawieszen nie jest tak, ze pupa jest nieco wyzej? Czy klient moze wybrac sobie inna kategorie wagowa jako opcje?

Ja wiem, ze dopoki nie sprawdze to nie bede wiedzial, ale draze bo temat mnie interesuje :)

Nie możesz wybrać innej kategorii wagowej. Jeżeli sprężyny będą włożone z innej kategorii wagowej to zrobił to poprzedni właściciel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może miał podwyższoną kategorie wagową na tylnej osi, inne koła, każde auto inaczej stoi

Hmm... czegos tu nie rozumiem. Samochod wyjezdza z fabryki i ma trzy rodzaje zawieszenia comfort, s-line badz sport (nadal nie wiem, czy uzywam poprawnej nazwy, ale ok). Czy przy kazdym z tych zawieszen nie jest tak, ze pupa jest nieco wyzej? Czy klient moze wybrac sobie inna kategorie wagowa jako opcje?

Ja wiem, ze dopoki nie sprawdze to nie bede wiedzial, ale draze bo temat mnie interesuje :)

Jest zawieszenie standardowe 1BA, i S-Line - 1BE bądź 1BV (te dwa różnią się tylko twardością - wysokość w B7 jest taka sama).

Jeśli chodzi o wysokość zawieszenia to tył zawsze jest trochę niżej od przodu. Tak jak tutaj zauważył bish - kopt, że auto raczej normalnie stoi. Ja też tak uważam. :good: BTW Po czym wnosisz, że masz S-Line? :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...