Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Mruga immo bład ecu -17978 immo - 01177


adam_wad

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po zgaszeniu autka i ponownej próbie zapalenia autko nie odpaliło

teraz po załączeniu zapłonu mruga kluczyk

odczyt vagiem

immo daje:

01177 - Engine Control Unit

65-10 Unauthorized - Intermittent

Engine daje

17978 - Engine Start Blocked by Immobilizer

P1570 - 35-00 - -

Czyżby padł sterownik immo ?

Czy da sie go odpiąć Vag-commanderem aby autko odpaliło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj odpalic innym kluczem, jezeli to nie pomoże dobierz sie do wtyczki przy petli immo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Engine daje

17978 - Engine Start Blocked by Immobilizer

P1570 - 35-00 - -

Czyżby padł sterownik immo ?

Czy da sie go odpiąć Vag-commanderem aby autko odpaliło

za ekranuj kabelek immo od stacyjki do puszki przynajmniej tak w moim przypadku pomogło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety autko dalej ma problem ale wyszło teraz co innego. Niby efekt dalej taki sam ale

Po wypięciu akumulatora i wpięciu po paru minutach autko zapala ale tylko raz do następnego wypięcia aku - trochu irytujące

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz mi powiedzieć że miałeś objawy że po odpięciu aku autko odpalało ale tylko raz :(

Gdzie w tym autko jest immo rok 96 spróbuje odpiąc samo immo i wpiąć i zobaczyć czy zapali bo po odpięciu aku na 15s autko zapala i chodzi normalnie[br]Dopisany: 02 Luty 2011, 21:28_________________________________________________Po odpieciu kabli od ECU autko jeden raz zapala, czy immo w tym autku jest w ECU ?

Dalej problem nie rozwiązany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, jest sznsa że immo w B5 '96 roku jest osobno. Zamontowane pod dolną osłoną w okolicach nagrzewnicy (tak nad prawą łydką kierowcy). samo immo raczej nie wymaga szczególnej troski, raczej pętla indukcujna przy stacyjce(ten czarny pierścień). Ja wtyczkę przy pętli po prostu wyeliminowałem lutując na stałe do pierścienia przy pomocy ok 10 cm dodatkowego kabelka. Samo immo być moze niepotrzebnie, ale rozebrałem i przelutowalem na nowo luty od gniazda immo, zaś same piny przed zamontowaniem przemyłem spirytusem.

dość ważne żeby wszelkie manewry rozpinająco zapinające elektronikę robić przy odpiętym akumulatorze.

Obawiam się że trzeba będzie wykasować błędy z tym związane i przypisać na nowo IMMO do ECU przy pomocy VAGa. Nie są to skomplikowane czynnosci jednak musi sie znaleźć dobra dusza z laptopem i wagiem zeby to zrobić. Dość ważne - sprawdź stan akumulatora, wszelkie drobne niesprawności urastają do rangi awarii i problemu jak prądu za mało. Ciut słabsze połączenie elektryczne zaraz wylezie.

Tyczasem spróbuj zamiast odpinania klemy za każdym rozruchem, resetu stacyjką. Gdzieś to wyczytałem i u mnie działało zanim nie zrobiłem porządku z moim immo, ecu pętlą i wszystkim innym o czym przeczytałem na forum.

Podaje procedurę resetu stacyjką: włączyć zapłon na 5 sekund ( nie uruchamiać silnika) wyłączyć zapłon na pięć seknd, włączyć zapłon i uruchomić silnik,

dla ułatwienia te pięć sekund to jak przy skoku ze spadochronem, trzeba policzyć 121,122...do 125 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przeczytalem dokladnie wszystkie wasze komentarze. Kilka dni temu mialem podobny problem tj. auto po odpaleniu gasło. Za 3-4 razem auto odpalilo (wciasnalem pedał gazu) i po kilkunastu sekundach zaczęła mrugac kontrolka świec żarowych. Podpiąłem auto pod VAGa i wyszedł błąd 17978- Komputer sterujący silnikiem immobilisera aktywny.

Dodam,ze zmieniłem kluczyk na zapasowy. Auto odpala bez problemow. Niestety kontorlka świec dalej mruga. Kasowanie bledu pomoglo na kilka godzin.

Bardzo prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego podepnij vaga wejdz w kanal 25 immo nastepnie adaptacja 10

kanal 00 wprowadz wartosc 0 zatwierdz

i bedzie dzialac u mnie pomoglo

ps. jak nie bedziesz mogl wpisac wartosci poprostu wpisz kanal 00 i odrazu zatwierdz

dobrze ze mamy takich klubowiczuw jak Pawlo niech ich bog blogoslawi :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...