Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Nie działa samopoziomowanie reflektorów


kurzki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Z góry mówie, że szukałem w różnych wątkach, ale na mój problem nie znalazłem odpowiedzi.

Dlatego piszę.

Po wymianie obu żarówek postojowych w reflektorach, prawdopodobnie/może coś ruszyłem, lub był to czysty zbieg okoliczności.

Na fisie wypala się symbol swiatła z strzałkami, już wiem że mam problem z samopoziomowaniem , a włąściwie z jefo brakiem.

Jak wyjmowałem bezpiecznik -pozycja 10, błąd znika, a po włożeniu pojawia się.

Pojechałem do znajomego w VW i po podłaczeniu kompa, vag nie widzi sterownika od poziomowania świateł.

Niby na czwartek sie umówiłem na wizyte w celu organoleptycznego stwierdzenia co jest nie tak.

Może, któryś z Was, szanownych kolegów ma pomysł czy coś może być poluzowanego, zwarcie,czy można samemu sprawdzić i gdzie ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy dobrze włozyłes wtyczki oraz czy obie stoja czy tylko 1. Miałęm taki przypadek ze nie do końca doszła wtyczka i tez nie miałem poziomowania i nie swiecił 1 xenon mimo ze postojówka działała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy, że stoją ?

Obie wtyczki od swiateł są dobrze włożone oraz psiknięte contact spreyem, wszystkie ordzaje świateł mam.

Wiązka przewodów składa się z cześci która idzie do reflektora oraz jakiegoś czujnika obok - małe prostokątne coś.

Czy to jest jakiś czujnik uderzeniowy ?

Cz wiązka przewodów z reflektora idzie bezpośrednio do sterownika czy przechodzi przez jakieś inne układy lub też łączówki.

Sterownik od poziomowania znajduje sie za schowkiem ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik samopoziomu znajduje sie po stronie pasazera :) . Po odrecniu pieciu srub mocujacych schowek od spodu zobaczysz go , mowisz ze Vag nie widzi sterownika :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnego numeru błędu nie ma , bo VAG nie widzi sterownika, tak jakby był odłączony lub też przestał działać.

Niestety z braku czasu i miejsca musze jechac do ASO, wiec sądze,że wieczorkiem będę znał diagnozę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takim Vagiem jaki jest w ASO - dokładnie nie wiem, wieczorem się dowiem.

Czy kontrolkę może wyświetlać np. komputer główny, który nie może skomunikować sie z sterownikiem ?

Jeśli za kontrolkę odpowiada tylko sterownik, to troche dziwne,niby może wyświetlić lampke, a nie działa i nie ma komunikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy koło włącznika świateł masz jeszcze coś jakieś przełączniki czy tylko sam włącznik świateł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam ten sam problem, tylko u mnie nie działa samopoziomowanie i wyświetlało błąd 01539. A teraz nie mogę się połączyć ze sterownikiem komunikat na Vagu sterownik nie odpowiada. Najśmieszniejsze jest to że raz się połączył a raz nie a teraz nie chce wcale. :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz wyregulownych reflektorow :wink4:

1. Podłącz VAGa, włączamy zapłon, moduł 55 i łączymy się.

2. Po połączeniu, wybieramy "Meas. Blocks", Grupa 001 i "Go!"

3. Następnie "Switch To Basic Settings" - Na pierwszej pozycji pojawi się "Wait". Czekamy kilkanaście sekund aż pierwsza pozycja pokaże nam "Learning" czy coś takiego (silnicznki lamp lekko drgną naughty).

4. Dopiero teraz włączamy światła.

5. Podnosimy maskę i za pomocą imbusa 5.5 czy jaki tam komu pasuje, regulujemy śrubami przy lampach do pożądanego poziomu (jedna śruba poziom, druga pion).

6. Po zakończeniu, wracamy do komputera. Teraz w celu zapamiętania bieżących ustawień, jako ustawień wyjściowych po uruchomieniu świateł, przyciskiem "Up" zmieniamy grupę na 002. Wychodzimy "Done, Go Back".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że nie mogę się połączyć z modułem 55 a z innymi mogę.

Spruboj od kogoś innego kompa i polacz sie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowaliśmy już z dwoma komputerami, dziwne jest to że czasami się połączy a czasami nie ale tylko z tym modułem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

rozklejałem lampy od b7 w piekarniku 150c,2-3min, nic nie wyciągałem ze środka i teraz cały czas świeci na fisie żółta ikonka samopoziomowania, poziomowanie nie działa, kupiłem na allegro jakiś chiński kabel i dostałem do niego K CAN VAG COMMANDER 1.4 china, czy sprawdzę na nim co się stało ? jeżeli tak w jaki sposób, bo jestem kompletnie zielony w tych sprawach.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba za slaby kabel kupiles :confused4: czytales jaki potrzebujesz do B7 ?

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=100876.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od jakiegoś czasu zauważyłem że przestały się poziomować ksenony przy włączaniu. Dziś podłączyłem pod komputer u kolegi i wywaliło mi błąd:

Obraz_051.jpg

Dodatkowo napiszę że na FISie nie wyskakuje mi żaden błąd związany z samopoziomowaniem.

Świeci się natomiast kontrolka żółta check engine. Moje pytanie jest czy możliwe że obydwie te rzeczy są spowodowane słabym akumulatorem? Akumulator mam od nowości czyli 9 lat. Kręci dobrze. Napięcie na akumulatorze pokazane dziś przez kompa to 11,5 V. Nie znam się i nie wiem czy tak powinno być czy nie.

Pozostałe błędy jakie pokazał dziś komputer:

Obraz_049.jpg

Obraz_050.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...