Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Zamarzający zamek bagażnika


Doman13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Uszczelki zabezpieczone silikonem, ale do głowy mi nie przyszło żeby zabezpieczać zamek w klapie bagażnika.

Ile się teraz ukombinować muszę z nartami to tylko ja wiem... :angry:

ten dzyndzel który wciskam gdy otwieram bagażnik z dziurką na kluczyk nie da się wcisnąć, zamierzam podejść do niego z nagrzewnicą, ale napiszcie mi czym to potem spryskać i czego napsikać i gdzie żeby już nie zamarzało.

Normalnie szlag mnie trafia z tym zamkiem, po ostatniej odwilży mu tak odbiło a do tej pory nawet w największe mrozy działał jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to musisz wyciągnąć tą gumową uszczelkę i mechanizm otwierania i go przeczyścić,ja tak miałem w tamtym roku,przeczyściłem ten mechanizm podgiąłem blaszki i działa bez zarzutu do tej pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli żeby otworzyć bagażnik to trzeba grzać w okolicach zamka dolnego, tego pod rejestracją?

Ja myślałem ze trzeba nad rejestracją w okolicy tego bolca do wciskania.

Dla efektu będę grzał w dwóch miejscach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie odmrażacz do zamków i psiknij do zamka (tam gdzie się klucz wtyka) i na około niego w te szczelinę. Po paru chwilach puści. Nie mogłem sobie też dać z tym rady, od miesiąca po takim zabiegu mam spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam odswieze troche temat. Bo mialem identyczny problem ten tzw. dzyndzel od zamka bagaznika nie chcial mi sie wcisnac a ja bardzo prognałem sie dostac do srodka i tak mi sie wsicnał do srodka ze teraz nie chce wyjsc :(? Jak moge teraz otworzyc bagaznik? da sie jakos od srodka? czy ten wierzch jest jakos rozbieralny. Dziekuje za wszelka pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w każdym audi psikałem WD-40 do zamka klapy przed zimą i mi nie zamarzały a na myjni w zimę jestem często. :hi: Ale najlepszym sposobem to rozebrać umyć i przesmarować :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Tylko moje pytanie brzmiało jak :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam odswieze troche temat. Bo mialem identyczny problem ten tzw. dzyndzel od zamka bagaznika nie chcial mi sie wcisnac a ja bardzo prognałem sie dostac do srodka i tak mi sie wsicnał do srodka ze teraz nie chce wyjsc :(? Jak moge teraz otworzyc bagaznik? da sie jakos od srodka? czy ten wierzch jest jakos rozbieralny. Dziekuje za wszelka pomoc. Pozdrawiam

Jeżeli masz składane kanapy tylne i możesz się dostać do bagażnika od środka to, wskakujesz do bagażnika ze śrubokrętem gwiazdkowym i latarką. Masz do odkręcenia 12 wkrętów. Osiem z nich jest zamaskowana filcem, więc trzeba sie dobrze przyjrzeć żeby je zobaczyć, 2 kolejne masz w plastiku w zagłębieniu, ten co służy do zamykania klapy ręką. Kolejne 2 masz pod mocowaniem trójkąta ostrzegawczego. Zwalasz całą tapicerkę i masz dostęp do zamka. Ciągniesz za cięgiełko i bagażnik otwarty. Jak się już wygramolisz z bagażnika: zdejmij cięgło, kluczem "10" odkręcasz dwie śrubki żeby wyjąć zamek (on jest w takiej plastikowej obudowie). Odłącz kostkę zasilania, odepnij przewód od podciśnienia (trzeba delikatnie na dole rozchylić te skrzydełka). Zdejmiesz potem te plastikową osłonę i masz cały zamek w ręku. Będzie tam takie plastikowe kółko z ząbkami zabezpieczone zawleczką, wyjmij zawleczkę i delikatnie śrubokrętem odchyl boczne zatrzaski (UWAGA bardzo kruche). Jak wyjmiesz już to kółko to wymyj zamek benzyną ekstrakcyjną i przesmaruj. Można by się jeszcze pokusić i rozbierać dalej, ale mi się już nie chciało dalej, bo ten zabieg u mnie pomógł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie:) o cos takiego mi chodziło. Gdy sie tylko troche pogoda poprawi zabieram sie do roboty. U mnie napewno sie ostro zabrudzil bo jak sie wcisnal i nie chce wyjsc to pewnie sporo piachu czy czegos sie dostało. Bo zamek z centralnego działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...