Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6/B7] Ori subwoofer - jak dziala (&vs wzmacniacz bez suba)


Rekomendowane odpowiedzi

Hi,

Jak wyglada podlaczenie glosnika suba do wzmacniacza (wersja nie bose)? Czy we wzmacniaczu jest osobna “sekcja” suba czy jest to sprzezone z tylem (cos jak centralny glosnik w podszybiu na przodzie z przednimi glosnikami?

Pytania juz dokladniej zadane

- Czy w aucie z aktywnym tylem bez suba, ori sub ze wzmacniaczem jest plug&play? (poza kabelkiem z wtyczki wzmacniacza do glosnika)

- Czy sterowanie w radiu concert 2+/3 subem jest jakos osobno czy “dajemy glosniej tyl to jest glosniej sub”?

- Czy wzmacniacz w wersji bez suba (powiedzmy jak w sedanie) ma wyjscia we wtyczce gdzie mozna w razie czego “pasywny subwoofer” podlaczyc?

- Czy subwofery (w sensie plastik, wzmacniacz I glosnik suba) w b6 I b7 sa zamienne?

Pytam pod katem seata exeo bo akurat tutaj jest roznica z a4b7 gdzie o ile wiem w avantach jak cos bylo to byl wzmacniacz ze subem (albo nic) natomiast w sedanach szedl tez wzmacniacz tylu bez suba (ja mam “kombi” I wneka na suba od a4 jest identyczna – wzmacniacz mam herman/becker o numerze “seatowskim” 3R0 035 223A”)

Pytam sie o takie cosik

http://allegro.pl/audi-a4-b6-b7-wzmacniacz-amplifier-glosnik-basowy-i1442748589.html

Stan obecny:

glosniki w drzwiach i aktywny tyl, radio 2din concert2+/3 (addagio u seata)

najblizsza przyszlosc: przednie drzwi przygotowane+zestaw odseparowany (morel tempo 6-takie mam ale moze sie jeszcze zmienic:))

opcja1 na przyszlosc: wzmacniacz na przod

opcja2 na przyszlosc: zamiana ori wzmacniacza na tyl na taki jak w linku

opcja3 na przyszlosc RNS-E

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle trudnych pytań :kox: ale może na kilka zdołam odpowiedzieć. U mnie jest tak:

Sub ma osobną sekcje wzmacniacza, daje ok. 50W RMS. Regulacja basu jest w radiu, dajesz więcej basu i jest go więcej.

Grało to nieciekawie bo sub jest malutki i dlatego aby uzupełnić pasmo basem wrzuciłem do bagażnika skrzynkę Rockford Fosgate R1 i do tego wzmacniacz 130W RMS. Do tego mp3 zamiast zmieniarki. Teraz nareszcie można słuchać muzyki :gwizdanie:.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mozna powiedziec ze ten wzmacniacz to nieduzy wzmacniacz 4 kanalowy gdzie 2 kanaly 'zmostkowane' sa wyprowadzone na ten may ori subwoofer?

Czy wzmacniacz z sedana "bez zubwoofera" ma takze wyprowadzenia na subwoofer?

Przydalaby sie rozpiska wtyczki ori wzmacniacza...

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mozna powiedziec ze ten wzmacniacz to nieduzy wzmacniacz 4 kanalowy gdzie 2 kanaly 'zmostkowane' sa wyprowadzone na ten may ori subwoofer?

Czy wzmacniacz z sedana "bez zubwoofera" ma takze wyprowadzenia na subwoofer?

Przydalaby sie rozpiska wtyczki ori wzmacniacza...

Pozdrawiam,

Przemek

Nie, to wzmacniacz 3 kanałowy, 2 kanały do tylnych głośników + 1 kanał z filtrem dla niskich tonów na suba.

Nie widziałem wzmacniacza z sedana to nie powiem czy ma wyjście na suba.

Rozpiska wtyczki tu gdzieś była na forum, trza by poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi,

czy nie rozpatrywales zamiast wzmacniacz 1kanalowego (jak sadze) do suba to 4kanalowka w ukladzie front+zmostkowane 2 kanaly na suba? (jedna "skrzynka" uzyskalbys przy okazji aktywny przod - moze masz.. ale w ori pewnie miales z radia)?

MP3ki akurat u siebie mam przez zestaw glosnomowiacy z gniazdem usb (motorola i parrot ma takie modele, moze i nokia - cena w sumie niewielewieksza niz "zmieniarka usb") - myslalem o "zmieniarce usb" ale jednak zamiast 'CD54 Track 85' wole widziec na wyswietlaczu zestawu gl nazwe utworu (korzystam tez z fcji zestawu gl)

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozpatrywałem, bo musiałbym wymienić wszystkie głośniki na mocniejsze i musiałbym kupić nowy wzmacniacz. A tak zrobiłem to najmniejszym nakładem kosztów, bo kupiłem tylko basa, wzmacniacz już miałem, stary Pyle PLM-201 leżał zakurzony na strychu :>.

Pociągnąłem tylko przewód z akumulatora, audio i sterowanie z radia podpiąłem do kostki oryginalnego wzmacniacza w bagażniku.

Poza tym suba powinno się napędzać z osobnego wzmacniacza, bo tylko wtedy można ustawić precyzyjnie na wzmacniaczu poziom głośności i częstotliwość filtra niskotonowego dla suba. Złe ustawienie i nawet najlepszy sub będzie brzmiał jak walenie kijem po garnkach.

Oryginalne głośniki też nie grały najgorzej, brakowało mi tylko fajnego niskiego basu. Po zamontowaniu suba i mp3 dla mnie jest ok.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podepnę się z trochę innym problemem...

Więc tak, kupiłem radio i wzmacniacz z sub pociągnąłem kable do bagażnika, podłączyłem wg podanego schematu http://ifotos.pl/zobacz/Beztytulu_hnwrhea.jpg/ ... sygnał liniowy dochodzi do radia (prawy tył i lewy tył - dwa kabelki z radia + wspólna masa), ten "remote" to rozumiem że mam podpiąć z pinu 9 w wzmacniaczu do pinu 6 - sterowanie wzmacniacza +12 w radiu? Zasilanie wziąłem z zapalniczki w bagażniku.

Popiołem tak i nic... sygnał liniowy z radia dochodzi a nic nie wychodzi na głośniki ani na sub :/ ... czy ktoś ma jakiś pomysł w czym tkwi problem? Wzmacniacz kupiłem na allegro więc pewności do działania nie mam, jak sprawdzić czy nie jest uwalony? Nie mam nikogo żeby podmienić się wzmacniaczami, jestem z Wrocławia...

Dzięki za wszelkie sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę was doradźcie mi. Mam ze swojego starego auta wzmacniacz 4 kanałowy suba. Teraz mam audi a4 b6 z aktywnym tyłem (czyli wzmacniacz napędza suba w podszybiu i tylne głośniki) chciałbym podłączyć ten swój wzmacniacz ze starego auta. Rozumiem że plusa ciągnę od akumulatora masę łapię obojętnie gdzie, ale skąd podłączyć remote i które kable to tylne głośniki. Chciałbym po prostu zastąpić oryginalny mały wzmacniacz swoim starym sprawdzonym wzmakiem. Czy może lepiej podłączyć tylko suba pod mój wzmacniacz. Czekam na jakieś podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę was doradźcie mi. Mam ze swojego starego auta wzmacniacz 4 kanałowy suba. Teraz mam audi a4 b6 z aktywnym tyłem (czyli wzmacniacz napędza suba w podszybiu i tylne głośniki) chciałbym podłączyć ten swój wzmacniacz ze starego auta. Rozumiem że plusa ciągnę od akumulatora masę łapię obojętnie gdzie, ale skąd podłączyć remote i które kable to tylne głośniki. Chciałbym po prostu zastąpić oryginalny mały wzmacniacz swoim starym sprawdzonym wzmakiem. Czy może lepiej podłączyć tylko suba pod mój wzmacniacz. Czekam na jakieś podpowiedzi.

Rozpiska pinów wzmaczniacza:

Pin 1 – radio prawy tył

Pin 2 – radio (wspólna masa)

Pin 3 – radio lewy tył

Pin 9 – pilot

Pin 14 – subwoofer +

Pin 15 – subwoofer –

Pin 17 – głośnik lewy tył +

Pin 18 – głośnik lewy tył –

Pin 20 – głośnik prawy tył +

Pin 21 – głośnik prawy tył –

Pin 22 – masa wzmacniacza

Pin 23 – zasilanie wzmacniacza

Zaczerpnięte z tego wątku: [ALL B6/B7] Etap (Stage) pierwszy i drugi - zmiany wzmacniacza na Bose :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. mam w moim avancie subwoofer harman concern 2. co w kodzie zmaczniacza oznaczaja te literki na konću? (znalazłem A i D, może sa jeszcze inne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...