Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czyszczenie wtryskiwaczy - pompowtryskiwaczy Diesla


szyba

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam zalać DIESEL SPÜLUNG LM2666 , robił ktoś pomiar Vagiem przed zalaniem i po.

Jakieś różnice było widać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z perspektywy czasu mogę stwierdzić, że lepiej opłaca się dodawać do TDI bez DPF oleju 2T - który zarówno czyści jak i przesmaruje cały układ :P te wszystkie Spulungi to bujda na resorach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz na 70tys można wydać te 40zl, kupię i dam znać czy jakiś efekt był.

Zrobię bloki pomiarowe przed i po.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do tych którzy stosowali środek Liqui Moly Diesel Spulung - jakie są odczucia po zastosowaniu ? poprawiła się praca silnika wtryskiwaczy ? auto chętniej zapala ? niektórzy piszą że po zastosowaniu tego środka zamiast poprawy nastąpiło pogorszenie pracy silnika wzrost spalania itp dlatego jestem ciekaw opinii przed zastosowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.petrostar.pl/chemia/dodatki-do-paliwa/forte/forte-diesel-injector-treatment,p742518497. Ja używam tego co 10 tyś. Teraz piąty raz i wtryski są niemal idealne na vagu. Mam teraz 310tys przebiegu w caga.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.petrostar.pl/chemia/dodatki-do-paliwa/forte/forte-diesel-injector-treatment,p742518497. Ja używam tego co 10 tyś. Teraz piąty raz i wtryski są niemal idealne na vagu. Mam teraz 310tys przebiegu w caga.



Mozesz jeszcze raz podeslac link? Bo tu bld wyskakuje na stronce :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, muunv napisał:

 

 


Mozesz jeszcze raz podeslac link? Bo tu bld wyskakuje na stronce :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

http://www.petrostar.pl/chemia/dodatki-do-paliwa/forte/forte-diesel-injector-treatment,p742518497.      U mnie działa jest to forte diesel injector treatment

Edytowane przez Kodzak33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nie udało mi się odpalić auta z podłączeniem liqui moly z pominięciem filtra. Układ wygląda troche inaczej niż tutaj opisywany. A4 B8 polift 2,0tdi. 

Zrobiłem tak:

1. Zasilanie - wąż z pojemnika z preparatem.

2. Powrót z pompy wysokiego ciśnienia - wąż z założonym filtrem do pojemnika z preparatem.

3. Powrót z commona raila - wąż bez filtra do pojemnika z preparatem.

4. Pompa paliwa - wyciągnięty bezpiecznik. 

W pierwszym strzale próbowałem zaślepić powrót z common raila - też bez rezultatu. Po podłączeniu wszystkiego z powrotem tak jak było auto zapalilo od strzała.

 

Schemacik na załączonym obrazku. Co zrobiłem nieprawidłowo? 

lm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 8/5/2019 at 4:32 PM, qmek said:

Dzisiaj nie udało mi się odpalić auta z podłączeniem liqui moly z pominięciem filtra. Układ wygląda troche inaczej niż tutaj opisywany. A4 B8 polift 2,0tdi. 

Zrobiłem tak:

1. Zasilanie - wąż z pojemnika z preparatem.

2. Powrót z pompy wysokiego ciśnienia - wąż z założonym filtrem do pojemnika z preparatem.

3. Powrót z commona raila - wąż bez filtra do pojemnika z preparatem.

4. Pompa paliwa - wyciągnięty bezpiecznik. 

W pierwszym strzale próbowałem zaślepić powrót z common raila - też bez rezultatu. Po podłączeniu wszystkiego z powrotem tak jak było auto zapalilo od strzała.

 

Schemacik na załączonym obrazku. Co zrobiłem nieprawidłowo? 

lm.jpg

Żartujesz prawda? Pompa WC potrzebuje wstępnego ciśnienia ok. 3bar które wytwarza właśnie pompa w baku. Twoim sposobem można bardzo łatwo zapewnić sobie opiłki w układzie bo założę się też, że trochę paliwa z wężyków wyleciało przy takim zabiegu i zapewne zaciągnęła powietrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie podpowie ktoś łopatologicznie ? jak podpiąć wężyki i gdzie wpiąć filterek w 2.0TDI 170km BRD?? 

Z góry dzięki za pomoc! 

Wstawiam foto to może ktoś od razu zaznaczyć co i jak ?

IMG_20200418_114110.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam u siebie wyczyścić pompki i teraz pytanie bo tu są zdjęcia niby ale dopytam czy zasilanie to ten przewód wychodzący z filtra po lewej stojąc przodem do auta a powrót z prawej? czy odwrotnie? AVB jak coś.

Edytowane przez Pieterb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...