Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czyszczenie wtryskiwaczy - pompowtryskiwaczy Diesla


szyba

Rekomendowane odpowiedzi

koledzy a jak się rozpatrujecie nad takim zabiegiem tylko podczas jazdy oczywiście z pomocą 2 osoby przewody pociągnę do wnętrza auta i jazda przy niedomkniętej masce oczywiście delikatnie bez wygłupów hehe ????[br]Dopisany: 03 Październik 2011, 20:24_________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się da, grubo skręć przewody, pilnuj, żeby kolega nie wylał pojemnika z preparatem ..albo piwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam z niecierpliwością na wyniki takiego czyszczenia. Zrób logi przed i po. Przy okazji możesz sprawdzić, czy to prawda, że auto po zdjęciu nogi z gazu auto nic nie pali :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie palenia podczas jazdy nie bylem w stanie odczytać jechałem z przymkniętą maską ale łdanie zasysało gdy przyśpieszałem vaga podpiąć nie mogłem gdyż mam windowsa 7 jakoś tego nie ogarnąłem problemów nie miałem z pompkami całkowita profilaktyka preparat widocznie sie zabrudził ale zauważalne to było dopiero po upływie okolo 40 min z jazda całkowity czas to godzina fakty przewody miałem dosyć długie po 2m na powrocie zamontowałem filtr jak do komarka a przewody z baku połączyłem również za pomocą takiego filtru tzw obieg zamknięty ogólnie jestem zadowolony widać ze autko jest żywsze po wykręceniu filtru paliwowego i spuszczeniu paliwa było również zanieczyszczone filtr wymieniam co roku i tankuje na tej samej stacji i w zeszłym roku był o niebo lepszym stanie polecam ten zabieg :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie to zrobiłem możne z 5km szybko mi wciągnęło i sie przestraszyłem ze mi sie zapowietrzy gdyż właśnie ostro kręciłem na początku do 3 a później nawet do 4 ale jak zjechałem na bazę to na jałowym powrotem moment wróciła spora dawka "paliwa" na co trzeba zwrócić uwagę a nawet lepiej zainwestować w mocniejszy zasilający przewód gdyż mój całkowicie sie spłaszczył od wysokiej temp i bałem się ze zaraz moze sie przytkać a tak ogólnie bez problemowo tylko sporo czasu trzeba na to żeby to sie wypaliło i dzieki temu wiem ze wiatraki są sprawne :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B7 BRD od kumpla po tym zabiegu przejechało 15km po czym padł jeden lub wiecej PD (nie określiliśmy jeszcze dokładnie, ale napewno padła któraś pompka). Także nie polecam. Ja napewno tego nie zrobie u siebie :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B7 BRD od kumpla po tym zabiegu przejechało 15km po czym padł jeden lub wiecej PD (nie określiliśmy jeszcze dokładnie, ale napewno padła któraś pompka). Także nie polecam. Ja napewno tego nie zrobie u siebie :confused4:

mysle ze to zbieg okolicznosci. ja to robilem u siebie 3 razy i nic sie nie stalo. inna sprawa, ze z wykresu bylo widac, ze tak naprawde pomoglo czyszczenie w wanience ultradzwiekowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mysle ze bardziej ten plyn rozpuscil syfy w filtrze paliwa,ale na wpewno pewnym stopniu wyczyscil te wtryski

;) szczegolnie ze zgodnie z opisem wpinamy sie za filtrem paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 3 minutach :

6438817771_b9f9d01bee_z.jpg

IMG_1193 by Furtek, on Flickr

6438816961_22b06f7397_z.jpg

IMG_1192 by Furtek, on Flickr

6438816129_0f28097fff_z.jpg

IMG_1191 by Furtek, on Flickr

6438815077_38c9becf68_z.jpg

IMG_1190 by Furtek, on Flickr

Czarne to mało powiedziane, efekty zobaczę później jak podepnę pod kompa

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpiales sie przed filtrem paliwa. zamiast czyscic wtryski wyplukujesz syf z filtra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli spartoliłem sprawę ? cooool

no nie to ze spartoliles ale mogles to zrobic lepiej. wyplukales syf z filtra, stad ten ciemny kolor w butelce. poza tym to co polecialo we wtryski nioslo juz ze soba to co rozpuscilo sie w filtrze. nastepnym razem wepnij sie za filtrem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli spartoliłem sprawę ? cooool

no nie to ze spartoliles ale mogles to zrobic lepiej. wyplukales syf z filtra, stad ten ciemny kolor w butelce. poza tym to co polecialo we wtryski nioslo juz ze soba to co rozpuscilo sie w filtrze. nastepnym razem wepnij sie za filtrem.

Następnym razem... Co ile polecacie taki serwisik ?

Czyli bez filtra nie ma ryzyka że coś pójdzie nie tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup jakiś tani filtr paliwa w motoryzacyjnym (~10 PLN) i wrzuć na rurke z powrotem ropy do butelki. Do wtryskow bedzie szedl czysty plyt wprost z butelki a to co wypluka z wtryskow wylapie Ci ten filtr na powrocie do butelki. To powinno załatwić sprawę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...