Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Strzela z wydechu


Vinox

Rekomendowane odpowiedzi

Już mnie meczy w samochodzie strzelanie z wydechu z tyłu strzela praktycznie zawsze gdy jadę 120 + km/h gaz trzymam na maxa puszczam gaz samochód hamuje biegami dodaje gazu leciutko i bum dodam jeszcze że jak gazu nie dodam to nie strzeli albo jak dam na sprzęgło bądź luz

Pewnie się gromadzi za dużo gazu w wydechu tylko dlaczego on później eksploduje? i jak napisałem up dodaje gazu czyli to podpala tą mieszankę "wybuchową"

samochód ma instalacje od 30 tyś

filtry zmieniane 1 tyś km temu (komplet) regulacja nie była potrzebna bo mapa PB z LPG pokrywała się. na PB problemu tego nie ma. Katalizatora nie mam mam strumienice.

Czy ktoś miał taki problem ? i co w tej kwestii zrobić? Aaa no i już tłumiki wymieniałem xD bo pewnie od tego się zepsuły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cewkę jak sprawdzić przewody nowe, świece tez a dokładnie jak na filmiku widzę jak jadę szybko i ktoś za mną to zaraz się oddala po strzale hehehehe XDDDDDDDDDDDDDDD

pisałem że na paliwie tego ni ma

"Może za bogata mieszanka i nie dopala w cylindrach tylko wybucha w wydechu..." <-- wiesz, może? a jak sprawdzić ew naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mapy sie zgrywały to kolega ma sekwencje :cool1:. Wygląda to na to ze masz za bogato ewentulanie wtryski puszczaja gaz w dolot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to wskazywać na zbyt mało wydajny reduktor.

Poproszę o info, z czego składa się ta sekwencja poza sterownikiem Stag.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie wiem nie mam pojęcia z jakich podzespołów składają się rzeczy ale sprawdzę to dodam że od 30 tyś mam tą instalacje kiedyś strzelało tylko rano a teraz 120 km+ gaz do dechy puszczam gaz hamuje silnikiem do 100 dodaje lekko gazu i strzela powiem wiecej że dzis strzelilo jak nie dodałem gazu i predkosc spadala do 80km/s poszukam informacji o wtryskiwaczach i chyba reduktora to pewnie chodzi gdzie ten maly filterek jest. A świece wymieniamy co 10 tyś? a przewody co 30 ? bo świeć nie wymieniłem ale to nie od nich pewnie bo pisałem up że od początku instalacji strzela i niestety gazownik który mi zakładał mowi ze all ok i mam się tam nie pokazywac. jeżeli będzie naprawa kosztowała dużo po prostu zgloszę tą sprawę że ktoś zaklada gaz tak i jeżeli nie wie co dolega wygania klienta który zostawił 2300 zł.[br]Dopisany: 13 Luty 2011, 15:38_________________________________________________cos mam ale nie wime czy to jest to.

wtryskiwacze magic jet

reduktor atos tomasito

wtryskiwacze na pewno dobra nazwa ale do redukktora nie jestem pewien nic innego nie widziałem napisanego na nim. a jeżeli gazownik źle dopasował coś mam szanse ze zamieni? i jakie ceny

[br]Dopisany: 13 Luty 2011, 17:00_________________________________________________mam trochę więcej informacji o strzelaniu z wydechu im szybciej jadę powyżej 3 tyś KM (nie ważne jaki bieg) tym mocniej strzela.. zawsze strzela gdy np trzymam sobie 4 tyś obrotów 130 km/h hamuje silnikiem i strzela jak dodam gazu to strzeli szybciej jak sam hamuje to strzeli trochę później. wydaje mi się że wszystko się dzieje powyżej 3 tyś. bo jak silnikiem hamuje do 2 tyś to nie strzela. lecz jak do 2.8-3.2 to strzela (3 tyś obrotów to 100 km/h)

na VAG pokazuje Halla g40 coś z rozrządem i to prawda ze przy 3 tyś + samochód ma jak by mniejszego kopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli pokazuje bład Halla to najpierw doprowadz silnik do ładu i dopiero wtedy sprawdzaj co sie dzieje na LPG, bo ten bład sie pojawia jak np. rozrząd jest zle ustawiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozrząd był sprawdzany, a błąd jest do usunięcia i przez kilka km się nie pojawia. chyba czujnik muszę wymienić. ale nie sądzę że to od tego strzela. bo kiedyś tego błędu nie było i nie było ok.[br]Dopisany: 15 Luty 2011, 17:30_________________________________________________http://moto.allegro.pl/czujnik-halla-audi-a4-passat-b5-1-8-20v-i1427313973.html

No dobra czy sam wymienienie go, wykręca się go i wkręca?

i on jest tu ? http://img600.imageshack.us/img600/1750/1442006008.jpg[br]Dopisany: 15 Luty 2011, 17:53_________________________________________________wymieniłem czujnik g40 halla nie strzela z wydechu :hi: thx all za pomoc. nawet sonda się już nie pokazuje na błędzie :D::D :notworthy::naughty: mma teraz tylko błąd

17915 - regulacja wolnych obrotów dolna wartość graniczna.

Ktoś wie co to za błąd jaki czujnik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem. Instalacja założona 20 tys temu i przy montażu mechanik nie założyć nowej gumy i do sterowników dostała się woda i wystąpiła korozja. Do wymiany miałem komplet świec (wczesniej miałem boscha które podobno zle współgrają z instalacją LPG), kable wysokiego napięcia i jeszcze wymienił dysze. Od nowa mapowanie instalacji i samochód chodzi tak samo jak na benzynie. Wcześniej palił nawet 18 l po mieście a po wizycie w warsztacie Fugazi w Krakowie pali po mieście 12-13 l a na trasie zejdzie do 9,5 l. Instalacja kosztowała mnie rok temu 2300 zł i przez pseudo mechanika musiałem wyłożyć 600 zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...