Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż elementów pakietu oświetlenie - kratek nawiewów, lampki przedniej


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

B7 to to samo i na 99% działa tak samo jak w B6. A3 miało inne instalacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie w moim B7 podświetlenie klamek gaśnie po wyjęciu kluczyka, mimo iż postoje jeszcze zostają zgodnie z CLH, a więc jedne mają inne nie?????????


Tapnięte z iPhone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dziwne, szwagier też ma CLH i twierdzi że mu klamki gasną po zgaszeniu świateł...:confused4:

Muszę to chyba sam zbadać jak się będę widział face to face z jego bryczką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a mi to doświetlanie z boczkow nie chce działać, przestrzeń nóg załatwiłem, mimo iż trudniejsze to obyło się bez problemu. 

Te z boczkow podpięte próbowałem pod piny 13 i 17 w kostce motorka szyby 32-pinowa (pin 17 ponoć był używany w autach po 2007 roku, mój druga połowa 2006)  i masa chyba 21 tam już masa jest i trzeba się do niej tylko dopiac.

Stosowalem obydwie konfiguracje po 2-3 doby więc było dużo zamykania i otwierania.

Koniec końców boczek od strony kierowcy jakoś zaczął ledwo ledwo świecić na tym drugim pinie 17...?

Tył standardowo 2 i 6 i też nic...

Jakieś pomysły? Bo już mi się skonczyly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby działały lampki w drzwiach musisz mieć zrobione po obu stronach. Bez tego nie pójdzie.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest po obu stronach, wszystkie 4 byly zamontowane na raz, z kolega z forum zamienilismy ledowe zarowki na standardowe w razie jakby pobor mocy byl za niski zeby komfort sie obudzil i zobaczymy, zaraz po zmianie nie zaczely swiecic, poczekam z dobe lub dwie moze cos ruszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam..

Od nie dawna posiadam a4 b6 '04 i chcialbym dolozyc sobie pakiet światło. Klamki kopertowki i oświetlenie przestrzeni przy wysiadaniu czyli wszystko co w drzwiach świeci. czy kupno klamek lampek i wiazki wystarczy do podłączenia czegoś takiego? Czy posiadam "prad" w drzwiach np. po ich otwarciu. Cos co wywoluje ze sie zapalaja kopertowki. Dodam iz w miejsce lampek mam zwykle odblaski. Bedzie gdzie sie wpiac? Jest pociągnięta jakas wiązka w drzwi czy trzeba pusczac kable az do budy? Tak samo z tylnymi drzwiami - korba i brak czegokolwiekc co swieci. Po zamontowaniu klamek podświetlanych i kopertowek będzie gdzie sie wpiac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj temat ze zrozumieniem, to się wszystkiego dowiesz ze schematów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem, dziękuję ale na pewno w B7 też ? Bo widzę po profilu że masz B6 a może w późniejszych rocznikach w B7 coś zmienili bo dlaczego w A3 jest po centralnym ? Dziwne by to było że w jednym modelu robią tak a w innym inaczej, może później doszli do wniosku że jednak po centralnym jest bardziej logiczne...?

Moze w a3 jest coming/leaving home. I jak mowisz po zamkneciu z pilota beda gasnac swiatla i klamki.


Отправлено с моего iPhone используя Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, hurricane91 napisał:


Moze w a3 jest coming/leaving home. I jak mowisz po zamkneciu z pilota beda gasnac swiatla i klamki.


Отправлено с моего iPhone используя Tapatalk

Tak, zgadza się w A3 brachola jest coming/leaving home a w moim nie. Czyli to robi różnicę...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy głowie się choć pewnie banalna sprawa. Chce zamontować Ori podświetlenie kubka Jak umieścić plastikowy trójkącik od podświetlenia kubka oraz która stroną wkładać pasek plexi? Szukam i nie mogę tego znaleźć. Mam w rękach oglądam z każdej strony i nie wiem. Jakieś foto poglądowe albo schemat.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy głowie się choć pewnie banalna sprawa. Chce zamontować Ori podświetlenie kubka Jak umieścić plastikowy trójkącik od podświetlenia kubka oraz która stroną wkładać pasek plexi? Szukam i nie mogę tego znaleźć. Mam w rękach oglądam z każdej strony i nie wiem. Jakieś foto poglądowe albo schemat.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Powiem Ci, że mam w ręku kubek oraz wizytownik z ori światłem i jestem głupi wyjąć nie umiem tej plexi. Zauważyłem że przy ledzie czyli d*pa kubka ten pasek jest zaokrąglony a na wyjściu płaski.

Wysłane z Huawei mate 10 pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że mam w ręku kubek oraz wizytownik z ori światłem i jestem głupi wyjąć nie umiem tej plexi. Zauważyłem że przy ledzie czyli d*pa kubka ten pasek jest zaokrąglony a na wyjściu płaski.

Wysłane z Huawei mate 10 pro

Trójkąt masz przy ikonie kubka daje foto trzeba podważyć blokady przy froncie z ikoną. 88d3e05a7b47c06d90e690c87ed9a535.jpg5d7f3b15de19ea3dbf5d74c57d848a68.jpg

Wysłane z Huawei mate 10 pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że mam w ręku kubek oraz wizytownik z ori światłem i jestem głupi wyjąć nie umiem tej plexi. Zauważyłem że przy ledzie czyli d*pa kubka ten pasek jest zaokrąglony a na wyjściu płaski.  Wysłane z Huawei mate 10 pro

 

 

 

Już zmontowane. Poszedłem drogą dedukcji skoro trójkącik ma wgłębienie wypłaszczone musi iść tym wgłębieniem do dołu bo wtedy cieńsza strona plexi wchodzi w zagłębienie trojkata. Miałem dylemat jak tył wchodzi ale po kilku próbach zrozumiałem ze jest tylko jedna droga żeby plexi weszło całe :-) Plexi jak chcesz wyciągnąć to wysuwasz kubek i cieniutkim śrubokrętem wkładasz od strony frontu kubka pomiędzy plexi a dolna obudowe kubka. Trzeba to robić nad wyraz delikatnie żeby nie ułamać tych dwoch małych zaczepow. Wtedy te zaczepy wyskakują z prowadnicy dalej plexi samo wychodzi.

Ps dzięki Łukasz za fotę przyda się na zaś[emoji1]

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam takie pytanie bo nie moge znaleź tej informacji Ledy do podświetlania uchytu na kubek i wizytownik sa na 12V ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Mam takie pytanie bo nie moge znaleź tej informacji Ledy do podświetlania uchytu na kubek i wizytownik sa na 12V ?

To nie ledy tylko żarówki diodowe ale tak jak mówisz są pod 12 V


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, brygadzista napisał:


To nie ledy tylko żarówki diodowe ale tak jak mówisz są pod 12 V


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dzięki teraz wiem co konkretnie kupić i działam żeby oko cieszyło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 25.11.2007 o 11:07, alvaro napisał:

W końcu znalazłem chwilę czasu na założenie tych kratek , oto krótki opis ich zainstalowania:


Demontaż starych kratek

- żadna z kratek nie jest nigdzie przykręcana - wszystkie zainstalowane są tylko na wcisk tak więc do wymontowania ich przydadzą nam się albo cieniutki śrubokręt albo (i to lepsze rozwiązanie) karty płatnicze lub inne "plastiki"
- kartę taką wciskamy między kratkę a deskę rozdzielczą , podważamy i ciągniemy


Przygotowanie kratek do założenia

- obcinamy kostki (ale robimy to z głową - nie obcinamy z krótko co by w razie co można było wykorzystać jeszcze kiedyś te wtyczki) i przedłużamy instalację

1.jpg

- skręcamy, pobielamy (powlekamy cyną) , lutujemy a następni izolujemy :

2.jpg

3.jpg


Przygotowanie instalacji w aucie

DLA KRATKI LEWEJ

- wyciągamy włącznik świateł (wciskamy go i przekręcamy w prawo a następnie ciągniemy)
- sprawdzamy które przewody będą nam "potrzebne" - pierwszy z lewej (błękitny z niebieskim paskiem) to prąd a pierwszy z prawej (brązowy) to masa

4.jpg

- dla pewności sprawdzamy czy to dobry przewód prądowy - regulujemy natężenie oświetlenia tablicy wskaźników

5.jpg

6.jpg


DLA KRATKI ŚRODKOWEJ I PRAWEJ

- wyciągamy przycisk ESP (otwieramy schowek na monety i ciągniemy przycisk do przodu)
- rozcinamy szmacianą izolację otaczającą instalacje
- podłączamy się do przewodów (kolory takie same jak we włączniku świateł)
-dla pewności tak samo sprawdzamy próbówką


Lutowanie "kratek" do instalacji w aucie

- dwie kratki (lewa i środkowa) mają przewody czerwony (prądowy) oraz czarny (masa) a kratka prawa ma przewody niebieski (prądowy) i czarny (masa)
- kratkę lewą "lutujemy" do włącznika świateł (tą "gruchę" którą zrobiłem na kablu prądowym, po wykonaniu fotki poprawiłem... :polew:?

7.jpg

- izolujemy taśmą izolacyjną
- kratkę środkową i prawą podłączamy analogicznie do przełącznika ESP


Ponowny montaż i cieszenie się z nowego gadżetu w aucie

8.jpg

9.jpg

10.jpg

11.jpg


i to wszystko :wink4: szukam obecnie lampki podsufitkowej od pakietu oświetlenie, jak ją znajdę to też będzie małe foto-story...

ps. PROSZĘ o nie pisanie postów typ: "gratki" lub inne bzdury bo posty takowe będą usuwane... :bicz:

FAQ
Czy można wywierci otwory pod oświetlenie LED Ambient w górnym panelu oświetlenia?
TAK.
Czy panel lampki z A4 B5 II lift pasuje do B6.
alvaro: NIE. od A4 B5 po II lifcie jest inna, za to taki sam jest element świecący ambient (te dwie diody LED).
Panel lampki do A4 B5 po II lifcie można poznać po zaokrąglonych końcach lampki w B6 zakończona jest pod kątem prostym po dochodzi do niej jeszcze jeden plastik oraz ilości kratek (w B6 siedzą tam np. mikrofony od tel i Bose)
286853111fc1.th.jpg
Co zawiera pakiet oświetlenia:
pre_pl, adadur:
- podświetlanie miejsca na nogi przy otwartych drzwiach pod półkami dla kierowcy i pasażera
3B0947415B - lampki przod (2 szt.)
- podświetlenie miejsca na nogi pod siedzeniami przednimi dla pasażerów tylnej kanapy
8E0947101 - lampki tył (2 szt.)
8E0947113 6PS - uchyt lampki ( 2 szt.)
żarówki w5w 12 v
- podświetlane drzwi na biało (od spodu) podczas otwarcia
- podświetlanie drzwi na czerwono (na boku ) podczas otwarcia
- lampki w suficie: przód, tylne siedzenia oraz przestrzeń bagażowa (standardowe wyposażenie)
- podświetlana środkowej części konsoli na czerwono za pomocą 2 diód LED z górnego panelu oświetlenia
- podświetlane pod osłonami przeciwsłonecznymi (make up)
- podświetlane klamki (wszystkie) na czerwono
4D0 919 063 A - numer diody podświetlenia w klamkach
- podświetlany podłokietnik (wewnątrz) na czerwono
- podświetlanie na czerwono dla uchwytu kupka, wizytownika
- podświetlana na czerwono półka pod klimatronikiem - tylko 1 DIN
- podświetlane na czerwono pokrętła nawiewów
- podświetlany schowek pasażera
- podświetlanie LED przedniej popielniczki
- podświetlenie LED tylnej popielniczki
Pakiet oświetlenia ewoluował wraz z czasem produkcji modeli B6 i B7 i w danym roczniku nie wszystkie wymienione powyżej pozycje mogą wystąpić.
*
alvaro: Czasem nawiewy są zamontowane od pakietu oświetlenie ale brakuje instalacji.
*
adamooo: Kratki nawiewów można kupić w dowolnym kolorze a same diody przełożyć.
Jak zdemontować uchwyt na kubek?
boberek: Wysunąć RNS-a lub radio (choć nie jest to tak konieczne, ale nie wówczas na pewno nie porysujemy radia). Zdjąć górną nakładkę tunelu pad guzikami ESP, awaryjnych - na bokach są takie małe zatrzaski/prowadnice, Zatrzaski (dwa) od wizytownika i kubka są na bokach w części poziomej i należy je wcisnąć i wysunąć "kasetę" do siebie.
Jak zdemontować kratki nawiewów?
OLO_GDA: Wcisnąć od dołu plastykową kartę i podważyć zaczep - wysuwać, wypychać w stronę kabiny.
Skąd poprowadzić przewody do kratki nawiewów?
Aydaho: Z podświetlenia dla przysisku ESP, z podświetlenia podłokiernika.
fayera: Czy przekładając ze element świecący do mojego uchwytu kubka będzie mi świeciło?
kokos: TAK. elegancko przepuszcza światło.
Mario_: f5dbc6432b39836bmed.jpg
studziany: Kupiłem szufladkę podświetlaną w idealnym stanie z anglika. Przełożyłem układ świecący wraz z panelem (delikatna przeróbka) do siebie i wsio piknie śmiga.
skulicz: Czy ktoś posiada nr tej blendy z otworami na dwie diody?
kokos:NIE. ETKA jej nie wyszczególnia. Można wywiercić otwory 8mm
 

Co będzie potrzebne:

- Dioda superjasna czerwona

- Rezystor około 500-700 Ohm /0,5W

- Kabelki z taśmy od starego HDD lub napędu dyskietek

- kropelka

- narzędzia: śrubokręt płaski, lutownica, igła

Najpierw wyciągamy uchwyt na kubek.

Aby to zrobić należy wyciągnąć ramkę nad przyciskami

PDC_ramka.jpg

Następnie od góry należy wcisnąć dwie zapadki od uchwytu kubka i wyciągnąć uchwyt

a4-1388.png

Teraz musimy rozdzielić szufladkę od obudowy. Aby to zrobić trzeba podważyć dwie zapadki szuflady:

20160901_085104.jpg

20160901_085135.jpg

Teraz należy przygotować diodę LED tzn. zeszlifować ją na płasko:

20160901_081149.jpg

Po dopasowaniu diody do obudowy wiercimy lub wypalamy rozgrzaną igłą dwa otworki w kanale w którym oryginalnie przechodzi pasek pleksy rozświetlający ikonę kubka:

20160831_135746.jpg

20160831_135752.jpg

Od wewnętrznej strony wkładamy diodę i przeciągamy kabelki jak na zdjęciu. Diodę podklejamy delikatnie kropelką:

20160901_074649.jpg

20160901_074707.jpg

20160901_074732.jpg

Z tyłu obudowy kabelki wsuwamy w dwa wycięcia oraz dolutowujemy rezystor. Rezystor należy dobrać tak aby kontrast kubka pasował do reszty podświetlenia w aucie (500-700 Ohm)

20160901_074754.jpg

20160831_141506.jpg

Teraz należy złożyć szufladkę z obudową nie zapominając o sprężynie zwijaka uchwytu. Jeśli dioda zawadza o coś należy ją podgiąć i ewentualnie delikatnie doszlifować.

Oto efekt naszej pracy:

20160901_075458.jpg

20160901_080813.jpg

Artykuł jest też dostępny do pobrania jako PDF


MontaĹź podĹwietlania uchwytu na kubek A4 B6,B7.pdf - Dysk Google

 

Kolego jesli mozesz uaktualnij zdjecia :). Dzieki :)

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowie ktoś pod co podłączyć przednie lampki nóg żeby zapalały się odpowiednio do strony? Bo z tyłu, to chyba do MK tylko, a przód?

Pod pasażera zdarza się, że sprzedają taką wiązkę ludzie albo same lampki jedynie. Są też opcje, że same białe z wtyczką sprzedają.

e084c86d4935af2639e609ad4636

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...