Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż elementów pakietu oświetlenie - kratek nawiewów, lampki przedniej


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, MarcinL napisał:

Podpowie ktoś pod co podłączyć przednie lampki nóg żeby zapalały się odpowiednio do strony? Bo z tyłu, to chyba do MK tylko, a przód?

Pod pasażera zdarza się, że sprzedają taką wiązkę ludzie albo same lampki jedynie. Są też opcje, że same białe z wtyczką sprzedają.

e084c86d4935af2639e609ad4636

Masz dwie opcje do wyboru. 

Fabrycznie tył i przód idzie pod MK. 

Niefabrycznie możesz podpiąć pod lampki drzwi (obrysówka lub wsiadania) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,
trochę podepnę się pod post i zapytam co mnie zastanawia a mianowicie czy jest to możliwe, że jedna strona jest podświetlona a druga nie - mam na myśli nogi tył?? mam niby pakiet światło, ale brak podświetlenia pod fotelem kierowcy. Jesli fotel był zmieniany to co muszę tam dorzucić by hulało?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. zakupiłem kompletne podświetlane klamki z lampkami białymi, czerwonymi i wiązkami przewodów od anglika tylne klamki pasują bez problemu. Z przodu natomiast wycinałem otwory w swoich klamkach na światłowody według tego tematu i wszystko pięknie śmiga dodam że mam z tylu elektryczne szyby i nic nie musiałem kodować, więc jak by ktoś trafił na angielską wersję oświetlenia drzwi to brać spokojnie bo pasuje i będzie dużo taniej niż jak to często piszą wersje europejskie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, posiadam a4 b6 wersje ze Stanów. W oryginale posiada podświetlenie wszystkich przycisków konsoli, drzwi, kratek nawiewu itp.  Zwróciłem uwagę, że wizytownik, kubek, przyciski 1,2,3 na osłonie przeciwsłonecznej, kratki nawiewu świecą ciągle nawet po zamknięciu auta- sprawdzone nawet po paru godzinach. Przyciski w drzwiach i podświetlenie włącznika świateł, klimatronika, radia gasną po wyłączeniu świateł. Zwróciłem uwagę, że jeśli nie włączę świateł ikona na włączniku świeci na czerwono, jak przekręcę w prawo gaśnie wszystko. Dodatkowo albo mam zmienioną samą osłonę tego włącznika, bo ikonki są bez pozycji auto, a samochód taki moduł posiada, bo mogę przekręcić o 1 pozycję więcej czyli na puste pole, gdzie te miejsce odpowiada za św. mijania. Zastanawiam się czy może to być wina źle dobranego kpl włącznika światła razem z tym modułem z tyłu. Czy szukać przyczyny gdzieś indziej. Sam tego nie zmieniałem, już takie auto kupiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,czy wiązki w boczkach drzwi Audi A4 B6 i B7 są takie same ,chodzi o rozmieszczenie pinów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam;

Po analizie całego tematu czyli 48 stron nasunęły mi się po dwa pytania do oświetlenia przestrzeni nóg i kratek nawiewu.

Znalazłem dwie opcje montażu oświetlenia przestrzeni nóg przez moduł komfortu.

Pierwszy który zakłada i tu nie wiem czy dobrze zinterpretowałem odpowiedź, iż wtyka 32 piny T32a /szara, A5/ podpinana jest w pin 17 jako przewód zasilający czy masę? I czy w takim wypadku zasilanie 4 lampek jest ze wspólnego bezpiecznika S2 5A pociągnięte z listwy bezpiecznikowej po stronie kierowcy czarna to jak dobrze rozumiem przewód z masą jest podłączany z modułu komfortu piny 17 przód i 14 tył.

Drugi który zakłada taki sposób pin 6 dla lampki przestrzeni nóg kierowcy, pin 13 dla przestrzeni nóg pasażera, pin 14 lewy tył i pin 5 prawy tył. Fabrycznie oświetlenie pasażerów z tyłu idzie przez czerwoną kostkę pod fotelem (zasilanie przez pin 2 a masa przez pin 3). Dzięki temu rozwiązaniu zapalać się będzie tylko ta lampka gdzie otworzysz drzwi...

 

Znalazłem dwie opcje montażu oświetlenia LED w kratek nawiewu przez włącznik świateł i ESP, masa jest na 1 pinie, zasilanie jest na 2 pinie?

Pierwsze rozwiązanie jest takie polaryzacja w kratkach nawiewu podpinamy się pod przełącznik świateł pierwszy przewód z lewej /błękitno niebieski/ do zasilania 2 pin do kratki nawiewu, drugi przewód z przełącznika świateł to pierwszy z prawej /brązowy/ do masy 1 pin do kratki nawiewu i ciągniemy tak całą instalację na wszystkie kratki prawa lewa środkowa i tylna.

Drugie rozwiązanie jest takie polaryzacja w kratkach nawiewu podpinamy się pod przełącznik świateł jak wyżej do lewej kratki nawiewu, a prawą i środkową oraz tylna podpinamy analogicznie pod wtyk ESP.  

Tylko skąd jest ciągnięte zasilanie do lodów z kratek nawiewu?

Proszę o interpretację jeżeli coś źle zrozumiałem ale wszystkie te propozycje są poprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, mam taki problem. Mianowicie zakupiłem podświetlany wizytownik i uchwyt na kubek, podłączyłem pod przycisk esp i swieci się tylko na zgaszonym zapłonie. W momencie przekręcenia stacyjki podświetlenie gaśnie. W czym może być problem? Zauważyłem też, że nie jest podświetlona ikona świateł pozycyjnych na przełączniku świateł. 
Pozdrawiam :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Langista napisał(a):

Jak to dokładnie podłączyłeś?

Gdzieś na forum widziałem rozpiskę przewodów przełącznika esp, w nie się podłączyłem, ale sytuacja jest bardzo dziwna, ponieważ na zgaszonym zapłonie diody świecą, pobprzekreceniu kluczyka już nie. Na przełączniku świateł nie swieci się kontrolka pozycyjnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Langista napisał(a):

Coś musiałeś pomieszać w takim razie.

Domyślam się, pytanie tylko co? :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Langista napisał(a):

A próbowałeś zamienić kable? Czy przycisk ESP też się nie podświetla?

Nie wiem za bardzo co zmieniać, esp się swieci cały czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamień kable z oświetlenia wizytownika i kubka miejscami..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Langista napisał(a):

Zamień kable z oświetlenia wizytownika i kubka miejscami..

Spróbuje, zobaczymy czy to coś da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mi generalnie kratki nie świecą. Ale są przy nich przewody. Czy to oznacza ze instalacja jest ale nie podłączona?

Edytowane przez Sidyk
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! :siema:

ostatnio nabyłem drogą kupna do swojej B7 z modułem CR klamki z wiązką i lampkami. Wiązka jest pod korby tak jak moje szyby z tyłu. Brak jakichkolwiek kostek do wpięcia się w drzwiach. W słupku brak kabelków od oświetlenia. Moduł przyjmuje w adaptacjach 3. Wiązkę od słupka do drzwi z kostką 3-pin mogę zakupić, ale żeby mi zadziałały klamki i lampki białe/czerwone w tylnych drzwiach to jestem zmuszony pociągnąć wiązkę od modułu komfortu tak? Rozumiem, że po stronie kierowcy będę musiał kabelki poprowadzić progiem aż do słupka, a na prawą stronę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie masz w boczku nawet czerwonej lampki? Jak brak jakiejkolwiek to musi iść z modułu komfortu, w dwóch poradnikach musisz szukać w które piny się wpiąć. Trochę info jest w DIY od wymiany foteli z elektryką a drugi w wymianie korb na elektryczne.

 

Polecam od razu zakup nowych diód w te oświetlenie (diody 2mm) bo te oryginalne świecą beznadziejnie.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwone miałem ale tylko zaślepki. No z przodu mam i praktycznie nie widać, że coś świeci, chociaż jest już maksymalnie na +

Chodzi mi tylko o to, którędy najlepiej przewody prowadzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...