Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż elementów pakietu oświetlenie - kratek nawiewów, lampki przedniej


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

A mnie dręczą takie oto pytanka:

1. Czy oświetlenie kratek powinno być zależne od natężenia oświetlenia zegarów? z opisu na początku wynika, że kratka podpięta pod włącznik świateł właśnie tak powinna się zachowywać. W tym miejscu nie wiem jak zachowają sie pozostałe kratki podpięte pod przycisk ESP, czy tam również natężenie oświetlenia będzie się zmieniać? Szczerze mówiąc nie zobserwowałem aby podczas regulacji oświetlenia zegarów inne oświetlenia również reagowały, może nie zwróciłem uwagi?

2. Planując podpłączenie nie tylko kratek ale również szufladki i uchwytu na napoje wydaje mi sie należałoby tak zaplanować zasilanie aby nie ciągnąć tylko z jednego źródła czyli np. kratki pociągnąć od włącznika a szufle i schowek od ESP?

3. Ktoś wie jak to jest podpięte ORI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz jeszcze jedno fajne pytanko - właśnie wydłubywałem ostatnie grosze przed wypłatą z popielniczki tylnej i w rękach została mi prostokątna zaślepka ... czyżby można tam było zapakować jakieś podświetlenie? Jest jakaś ori lampka do zamontowania???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie musisz mieć całej popielniczki z opcją podświetlenia? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha! żebym widział to bym nie pytał :kox: Przyszło mi do głowy to poswietlenie bo czemuś ta zaślepka musi służyć

Może ktoś kto ma dostęp do ETKI będzie w stanie sprawdzić czy jest tu coś na rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanko Panowie. Dzisiaj byłem w ASo po parę gratów i zamówić kilka gniazd ale zapomniałem op PINach i w drodze powrotnej zadzwoniłem i chciałem domówić, PINy do poszczególnych gniazd ale Pan stwierdził, że nie wie które bo jest ich dostępnych kilka do jednego gniazda? :mysli::wallbash: Kupiłem następujące gniazda i zastanawiam się o co chodzi?

* Gniazdo schowka na monety, uchwytu na kubek, półki pod klimatronikiem: 4B0 972 623

* Gniazdo dla podłokietnika: 893 971 632

Możecie mi Panowie coś na ten temat powiedzieć bo zgłupiałem jak z nim rozmawiałem! Czym mogą różnić się te piny? :wallbash: Nie mogłem się wogóle dogadać z gościem jak byłem na miejscu w serwisie a przez telefon to już wogóle! :disgust:

Dzięki z góry za pomoc! :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanko Panowie. Dzisiaj byłem w ASo po parę gratów i zamówić kilka gniazd ale zapomniałem op PINach i w drodze powrotnej zadzwoniłem i chciałem domówić, PINy do poszczególnych gniazd ale Pan stwierdził, że nie wie które bo jest ich dostępnych kilka do jednego gniazda? :mysli::wallbash: Kupiłem następujące gniazda i zastanawiam się o co chodzi?

* Gniazdo schowka na monety, uchwytu na kubek, półki pod klimatronikiem: 4B0 972 623

* Gniazdo dla podłokietnika: 893 971 632

Możecie mi Panowie coś na ten temat powiedzieć bo zgłupiałem jak z nim rozmawiałem! Czym mogą różnić się te piny? :wallbash: Nie mogłem się wogóle dogadać z gościem jak byłem na miejscu w serwisie a przez telefon to już wogóle! :disgust:

Dzięki z góry za pomoc! :hi:

Ja pisałem maila do serwisu w poniedziałek w sprawie tych samych końcówek - i facet podał mi ceny tychże końcówek bez pinów oraz z pinami.

oto fragment mojego maila i odpowiedzi

"1. wtyczka umozliwiajaca podlaczenie zasilania do podswietlanego podlokietnika (numer 893 971 632 ? )

- podlokietnik ma wyprowadzenie zasilania zakonczone wtykiem, potrzebuje gniazdo do którego te wtyczke mozna podlaczyc

893971632 - 10zl plus piny 15zl ---- kosta przeciwna 4B0971992 6zl plus piny 15zl"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha! żebym widział to bym nie pytał :kox: Przyszło mi do głowy to poswietlenie bo czemuś ta zaślepka musi służyć

Może ktoś kto ma dostęp do ETKI będzie w stanie sprawdzić czy jest tu coś na rzeczy

Jedyne co mogę Ci podpowiedzieć po przeczytaniu tego całego wątku to nr gniazda do popielniczki (tył i przód) 4B0 971 832. :naughty:

[br]Dopisany: 05 Styczeń 2010, 20:46_________________________________________________

Ja mam pytanko Panowie. Dzisiaj byłem w ASo po parę gratów i zamówić kilka gniazd ale zapomniałem op PINach i w drodze powrotnej zadzwoniłem i chciałem domówić, PINy do poszczególnych gniazd ale Pan stwierdził, że nie wie które bo jest ich dostępnych kilka do jednego gniazda? :mysli::wallbash: Kupiłem następujące gniazda i zastanawiam się o co chodzi?

* Gniazdo schowka na monety, uchwytu na kubek, półki pod klimatronikiem: 4B0 972 623

* Gniazdo dla podłokietnika: 893 971 632

Możecie mi Panowie coś na ten temat powiedzieć bo zgłupiałem jak z nim rozmawiałem! Czym mogą różnić się te piny? :wallbash: Nie mogłem się wogóle dogadać z gościem jak byłem na miejscu w serwisie a przez telefon to już wogóle! :disgust:

Dzięki z góry za pomoc! :hi:

Ja pisałem maila do serwisu w poniedziałek w sprawie tych samych końcówek - i facet podał mi ceny tychże końcówek bez pinów oraz z pinami.

oto fragment mojego maila i odpowiedzi

"1. wtyczka umozliwiajaca podlaczenie zasilania do podswietlanego podlokietnika (numer 893 971 632 ? )

- podlokietnik ma wyprowadzenie zasilania zakonczone wtykiem, potrzebuje gniazdo do którego te wtyczke mozna podlaczyc

893971632 - 10zl plus piny 15zl ---- kosta przeciwna 4B0971992 6zl plus piny 15zl"

A Ty też to zamawiasz? Może jakbyś je miał już na ręcę to byś mi powiedział jakie to numery katalogowe do poszczególnych gniazd... :cool1:[br]Dopisany: 05 Styczeń 2010, 20:48_________________________________________________Jeżeli chodzi o podłokietnik to już mam ale niestety nie mam tych do całej reszty ale naprawdę zastanawiam się czym mogą się różnić? Przecież z jednej strony wtykamy je do kostkia z drugiej lutujemy np. (zapalniczka)? :mysli:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby zamówiłem ale facet z ASO już mi więcej nie odpowiedział i nie wiem teraz czy da znać dopiero jak części będą czy mnie olał. Jutro może zadzwonię i się przypomnę jak nie odpisze z rana. Napisałem mu, że zależy mi na tej końcówce od stony instalacji samochodu bo w podłokietniku to mam wtyk z wystającymi pinami. Jak już dłubie to jeszcze mi ta popielniczka głowę zawróciła i w życiu tego nie dokończę :) A już mam w głowie montaż czujnika od sprysków i przekładkę manetki pod komputer no i kratki oświetlone ale to już będize rezanko z diodami bo ładnie jednemu koledze wyszło. Jak będę miał jakiekolwiek części w ręku to dam znać. A i złączki od szufladki i uchwytu kubka jest takie samo jak do kratek

[br]Dopisany: 05 Styczeń 2010, 20:54_________________________________________________Z oświetleniem podłokietnika to dokładnie tak jak piszesz, mam zamiar wbić się w kabelek od podświetlenia popielniczki przedniej a na drugim końcu tylko wtyk do połącznia z tym który już jest z podłokietnika wyprowadzony. Nie wiem jak jest podpięte zasilanie zapalniczki bo niby ona się nie podświetla na światłach w pozycji 0 ale jak ją wcisnąć to grzeje czyli jakieś zasilanie mieć musi na stałe - nie chciałbym żeby w podłokietniku cały czas się świeciło. Wydaje mi się że prościej będzie od razu do światełka popielniczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie sobie spokój z pinami z ASO - sa drogie jak cholera. Dobre zastępniki (nie ori ale pasują idealnie) kupicie na allegro od użytkownika radiofabric.

Dla oprawki 4B0 972 623 pasują: http://www.allegro.pl/item849567586_piny_pin_konektorki_fakra_vw_audi_seat_skoda.html

Dla oprawki 893 971 632 pasują: http://www.allegro.pl/item849567554_piny_pin_konektorki_iso_vw_audi_seat_bmw.html

Enjoy :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akjam, ja wczoraj wyniuchałem że ta moja zaślepka w tylnej popielniczce może być zastąpiona inną prześwitującą 8E0 858 433A. Sama lampka jest ponoć jakoś w tunelu zamontowana tylko jeszcze nie wiem dokładnie jak no i jak wygląda. Ale od biedy mając tę przesłonę możnaby chociać diodkę dorezać :evil: Mógłby nam tylko ktoś podpowiedzieć czy to ma świecić mniej więcej podobnie jak w przypadku popielniczki przedniej czyli tak ledwo ledwo zauważalnie.[br]Dopisany: 06 Styczeń 2010, 08:38_________________________________________________

Dajcie sobie spokój z pinami z ASO - sa drogie jak cholera. Dobre zastępniki (nie ori ale pasują idealnie) kupicie na allegro od użytkownika radiofabric.

Dla oprawki 4B0 972 623 pasują: http://www.allegro.pl/item849567586_piny_pin_konektorki_fakra_vw_audi_seat_skoda.html

Dla oprawki 893 971 632 pasują: http://www.allegro.pl/item849567554_piny_pin_konektorki_iso_vw_audi_seat_bmw.html

Enjoy :good:

Dzięki!

Ale teraz mam zagwózdkę bo wtyczka wychodząca od podłokietnika to 4B0 972 623 i tę mam u siebie już z pinami. No i niestety ale te piny z allegro absolutnie w niczym nie przypominają nawet tego co wystaje z tej mojej wtyczki...

Prędzej podeszłyby chyba takie

http://www.allegro.pl/item847188808_piny_pin_konektorki_iso_vw_audi_seat_skoda_bmw_m.html

albo takie

http://www.allegro.pl/item859030238_piny_pin_konektorki_mini_iso_vw_audi_seat_skoda_m.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

Ale teraz mam zagwózdkę bo wtyczka wychodząca od podłokietnika to 4B0 972 623 i tę mam u siebie już z pinami. No i niestety ale te piny z allegro absolutnie w niczym nie przypominają nawet tego co wystaje z tej mojej wtyczki...

Prędzej podeszłyby chyba takie

http://www.allegro.pl/item847188808_piny_pin_konektorki_iso_vw_audi_seat_skoda_bmw_m.html

albo takie

http://www.allegro.pl/item859030238_piny_pin_konektorki_mini_iso_vw_audi_seat_skoda_m.html

Podaliście nr WTYCZEK i dla nich podałem wam linki do odpowiedników pinów. Marek Tobie chodzi chyba o GNIAZDKO w które wchodzi wtyczka 893 971 632 - nie znam symbolu gniazdka a nie chce mi się wyciągać podłokietnika aby sprawdzić. Piny tego GNIAZDKA to http://www.allegro.pl/item847188808_piny_pin_konektorki_iso_vw_audi_seat_skoda_bmw_m.html :)

A i ktoś tu pytał o sposób podłączenia ori instalacji pakietu oświetlenie w konsoli środkowej - z tego co pamiętam (i chyba było to opisane gdzieś w tym wątku) ori instalacja dostaje masę i zasilanie z przełącznika świateł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4B0 972 623

Dzięki!

Ale teraz mam zagwózdkę bo wtyczka wychodząca od podłokietnika to 4B0 972 623 i tę mam u siebie już z pinami. No i niestety ale te piny z allegro absolutnie w niczym nie przypominają nawet tego co wystaje z tej mojej wtyczki...

Prędzej podeszłyby chyba takie

http://www.allegro.pl/item847188808_piny_pin_konektorki_iso_vw_audi_seat_skoda_bmw_m.html

albo takie

http://www.allegro.pl/item859030238_piny_pin_konektorki_mini_iso_vw_audi_seat_skoda_m.html

Podaliście nr WTYCZEK i dla nich podałem wam linki do odpowiedników pinów. Marek Tobie chodzi chyba o GNIAZDKO w które wchodzi wtyczka 893 971 632 - nie znam symbolu gniazdka a nie chce mi się wyciągać podłokietnika aby sprawdzić. Piny tego GNIAZDKA to http://www.allegro.pl/item847188808_piny_pin_konektorki_iso_vw_audi_seat_skoda_bmw_m.html :)

A i ktoś tu pytał o sposób podłączenia ori instalacji pakietu oświetlenie w konsoli środkowej - z tego co pamiętam (i chyba było to opisane gdzieś w tym wątku) ori instalacja dostaje masę i zasilanie z przełącznika świateł.

4B0 972 623 ten właśnie numer mam na złączu od strony podłokietnika i z tego czegoś wystają piny męskie - czyli to będzie gniazdko do którego faktycznie pasują wskazane przez Ciebie piny. A ja potrzebuję wtyk przeciwny czyli chyba właśnie 893 971 632

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

4B0 972 623 ten właśnie numer mam na złączu od strony podłokietnika i z tego czegoś wystają piny męskie - czyli to będzie gniazdko do którego faktycznie pasują wskazane przez Ciebie piny. A ja potrzebuję wtyk przeciwny czyli chyba właśnie 893 971 632

To jest napewno ten wtyk 893 971 632. :good:

akjam, ja wczoraj wyniuchałem że ta moja zaślepka w tylnej popielniczce może być zastąpiona inną prześwitującą 8E0 858 433A. Sama lampka jest ponoć jakoś w tunelu zamontowana tylko jeszcze nie wiem dokładnie jak no i jak wygląda. Ale od biedy mając tę przesłonę możnaby chociać diodkę dorezać :evil: Mógłby nam tylko ktoś podpowiedzieć czy to ma świecić mniej więcej podobnie jak w przypadku popielniczki przedniej czyli tak ledwo ledwo zauważalnie.

Znając życie i patrząc na inne oświetlenia np. podłokietnik czy klamki to pewnie będzie coś w tym stylu? :good: Ale oczywiście jakby ktoś miał fotkę takowego podświetlenia to chętnie zobaczę. :naughty:

Ty masz podświetlenie przedniej popielniczki? Jakbys miał to wrzuć fotkę. Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tja, oświetlenia w przednim popielu praktycznie nie widać - trzeba się mocno wychylić aby zobaczyć szkiełko od LEDa po wewnętrznej stronie...

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj panowie udało mi się wyrezać ambiente i wrzucę parę fotek z mojej pracy.

Zakupiłem gotową wkładkę z diodami w ASO - koszt ok. 59 pln więc nie jest źle... nr katalogowy na opakowaniu. :cool1:

129008557aef7082med.jpg

i wystarczyło tylko podłączyć to po demontażu górnej blendy wg instrukcji:

Odginamy srubokręcikiem "plastiki - osłony" - część przezroczysta...

10398276e71fd1cfmed.jpg

i druga plastikowa gdzie będziemy wiercić otworki ale to troszkę później... :naughty:

ec0da1ade6b89617med.jpg

Następnie odkręcamy wkręty - śrubokręt krzyżak. Na fotce zaznaczona jest jedna strona - po drugiej stronie bledny jest to samo.

6250782df33f492fmed.jpg

Wyciągamy wtyczki. Można obie ale ja wyciągnąłem tylko jedną żeby wyciągnąć osłonę, w której trzeba wywiercić otwory... :gwizdanie:

f9e22274b5c0eca5med.jpg

Gdzie wiercić? To jest zaznaczone na odwrocie osłony - centralnie na środku... :gwizdanie: ja użyłem wiertełka rozmiar 4. :naughty:

9af9e4dddc3f63a2med.jpg

Później montujemy wkładkę z serwisu p&p w miejsce do tego wyznaczone i podpinamy wszystko to znaczy dwie wtyczki. :kox:

e58ab0dd3803a8c3med.jpg

Efekt końcowy...

2034cea67fe190c0med.jpg

816fbfd4a48c4817med.jpg

Bez druciarstwa i zaoszczędzona kasa. :naughty: :naughty: :naughty:

Dziękuję za uwagę. Pozdrawiam :hi:

akjam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kratki oświetlone ale to już będize rezanko z diodami bo ładnie jednemu koledze wyszło. Jak będę miał jakiekolwiek części w ręku to dam znać.

jaby co to mam komplet kratek z podswietleniem. ostały mi sie jakos ...

a ktos tam pytal o podsiwietlania tylna popielniczke. to u mnie jest tak ze popielniczka ma szybke przepuszczajaca swiatlo, a sama lampka jest w tym elemencie maskujacym ponizej popielniczki.

moge spisac numer albo porobic foty bo mam to akurat rozebrane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kratki oświetlone ale to już będize rezanko z diodami bo ładnie jednemu koledze wyszło. Jak będę miał jakiekolwiek części w ręku to dam znać.

jaby co to mam komplet kratek z podswietleniem. ostały mi sie jakos ...

a ktos tam pytal o podsiwietlania tylna popielniczke. to u mnie jest tak ze popielniczka ma szybke przepuszczajaca swiatlo, a sama lampka jest w tym elemencie maskujacym ponizej popielniczki.

moge spisac numer albo porobic foty bo mam to akurat rozebrane...

To jak możesz to cyknij jakąś fotkę wraz znumerami części. :good:[br]Dopisany: 06 Styczeń 2010, 23:02_________________________________________________

:good: :good: :good:

TRzeba rezac :decayed:

Zastanawiałem się nad tymi ledami czy kupić czy zrobić może jakiś układzik ale w sumie pomyślałem, że zakupię ORI a zaoszczędze na blendzie i to dobre rozwiązanie jak dla mnie oczywiście. :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że 8E0 919 063A to jest ten element, który wystarczy kupić i wstawić na właściwe miejsce? Kurcze coraz więcej tych bajerów a ja z robotą leżę i tylko kombinuję co by tu jeszcze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to wygląda - konsola środkowa skąpana w czerwonej poświacie... :naughty: Srebrne dekory w tunelu ładnie odbijają to światło...

akjam - dobra robota i jeszcze lepszy DIY :decayed:

:gwizdanie: KOLEGO piękna sprawa z tymi ledzikami.......i jakie to w Audi wszystko proste....

Dzięki! :embarrassed::wink4: Postarałem się to opisać obszernie :gwizdanie: ale gdyby miał ktoś jakieś pytania to walcie śmiało. :kox:

Rozumiem, że 8E0 919 063A to jest ten element, który wystarczy kupić i wstawić na właściwe miejsce? Kurcze coraz więcej tych bajerów a ja z robotą leżę i tylko kombinuję co by tu jeszcze...

Dobrze kolego rozumiesz. :good: A co do roboty to ja też tak leżałem z robotą a teraz zabieram się do pracy. :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziedzie robić podświetlenie popiela z tyłu - też zróbcie fotostory. Chcę założyć to u siebie ale większość roboty mam z głowy dzięki podświetlanemu podłokietnikowi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...