Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AYM] Multitronik nie rusza z miejsca po wrzuceniu na D


Pszczółka12

Rekomendowane odpowiedzi

Prognoza pogody na przyszły tydzień - temperatury od 0 do 4 stopni. Może wtedy się uda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę u siebie spróbować przeczyścić filtr zewnetrzny.

Ile oleju dokupić na dolanie? Na coś trza zwrócić szczególną uwagę?

W zeaszłym tygodniu pojawiły sie u mnie pojedyncze szarpnięcią, ale tylko podczas spokojnej, jednostajnej jazdy. Na razie jeszcze nie wykminiłem skąd pochodzą :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto na warsztacie u OLA z forum.

Okazało się,że było za mało oleju w skrzyni.. :shocked:

dolane 2 litry i auto naprawione :kox:

Z jakiegoś powodu nie wchodzi adaptacja.

chociaż wszystkie problemy ustąpiły,rusza,nie cofa się pod górę,nie szarpie,tylko trochę muli na ostrym bucie..

wszystko w trakcie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto na warsztacie u OLA z forum.

Okazało się,że było za mało oleju w skrzyni.. :shocked:

dolane 2 litry i auto naprawione :kox:

Z jakiegoś powodu nie wchodzi adaptacja.

chociaż wszystkie problemy ustąpiły,rusza,nie cofa się pod górę,nie szarpie,tylko trochę muli na ostrym bucie..

wszystko w trakcie..

Jak troche muli to może być znowu za dużo oleju w skrzyni czytałem o takich przypadkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GILI co z ADP? Rozumiem, że pierwszą wykonaliście poprawnie? Chodzi Ci o to, że po rozgrzaniu ATF ADP nie zmienia się na OK? Przód? Tył? Czy obie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rozgrzaniu ATF ADP przód nie zmienia się na ok.

Jednak nie ma żadnych fizycznych objawów braku ADP.

Skrzynia działa bez zarzutu,a było naprawdę tragicznie(szarpnięcie tak się już na końcu nasiliło,że byliśmy pewni,że to jej zgon) reaguje jak nigdy przedtem,rusza momentalnie i płynnie.

OLO wykasował sterownik i (najpierw przepłukał skrzynię) zmienił olej, bo filtr jest w porządku,a napięcie wróciło do normy i jest takie samo przód i tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :hi:. Jestem nowy na forum, ale bardzo dużo wczesniej czytałem na temat mulitronika (szkoda tylko, że tak późno).Mam dokładnie taki sam problem ze swoja skrzynią. Po wrzuceniu na D rusza dopiero jak delikatnie wcisnę gaz,stacza się na wzniesieniach. Ostatnio pojawił się taki problem, że czasami nie ma wstecznego i skrzynia wchodzi w tryb awaryjny,dzieje sie tak najczęściej po dłuższej jeździe. Na krótkich odcinkach nie wchodzi w tryb awaryjny i wsteczny tez działa normalnie. Po podłączeniu vag-iem wyskoczyły błędy 17090 i 18201. jak ktoś może niech poleci mi jakiegoś fachowca, który by ogarnął temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiał bym na sterownik i na własnym doświadczeniu mogę Ci polecić tego gościa

MULTI - TRONIC

Leszek Wrotniak

ul. Ptasia 34/24

65-525 Zielona Góra

tel. 792 92 92 91

Albo jeszcze chyba lepiej skontaktuj się z kolegą Bartkiem (Bart-s). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :hi:. Jestem nowy na forum, ale bardzo dużo wczesniej czytałem na temat mulitronika (szkoda tylko, że tak późno).Mam dokładnie taki sam problem ze swoja skrzynią. Po wrzuceniu na D rusza dopiero jak delikatnie wcisnę gaz,stacza się na wzniesieniach. Ostatnio pojawił się taki problem, że czasami nie ma wstecznego i skrzynia wchodzi w tryb awaryjny,dzieje sie tak najczęściej po dłuższej jeździe. Na krótkich odcinkach nie wchodzi w tryb awaryjny i wsteczny tez działa normalnie. Po podłączeniu vag-iem wyskoczyły błędy 17090 i 18201. jak ktoś może niech poleci mi jakiegoś fachowca, który by ogarnął temat.

Sterownik do naprawy. Zapraszam na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multitronic przebieg 220 tyś.

Do przodu na płaskim rusza ok pod górkę trzeba poczekać ok sekundy, jak stromo nie ruszy, do tyłu wporządku,

Może być adaptacja czy sprzęgła i jaki koszt jak sprzęgła?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...