Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rozbieranie kierownicy S line Multi + łopatki


Reggi

Rekomendowane odpowiedzi

Tutek dotyczy rozbiórki kierownicy trzyramiennej S-line z multi i łopatkami. Akurat miałem pod rękę kierownicę Młodego wiec postanowiłem zrobic opis dla osób mniej rozwiniętych manualnie :decayed:

Potrzebujemy:
- czyste ręce
- torx w rozmiarze 20
-mały, płaski i cienki śrubokręcik.

Pacjent.

dsc03594to.jpg

Wypinamy plastikową ramkę. Wczepiona jest do wewnątrz za pomocą plastikowych zaczepów.

dsc03595j.jpg

Zdecydowanym ruchem wypinamy ramkę do góry. Użycie jakiegokolwiek narzędzia jest zbyteczne.

dsc03596j.jpg

Kablem od multi. i wtyczkę należy wypiąc z wyżłobień.

dsc03597v.jpg

Widok na tył kierownicy.

dsc03599z.jpg

Panel z przyciskami od multi wysuwany do środka kierownicy zdecydowanym ruchem. Wyczuwalny będzie delikatny opór, ale nie ma prawa nic się stac. Czynnośc bez ingerencji narzędzi.

dsc03601r.jpg

dsc03602ar.jpg


Po wyjęciu paneli od multi. naszym oczom ukarze się śruba na torx w rozmiarze 20.

dsc03605at.jpg

dsc03607id.jpg

Śruba odkręcona

dsc03608d.jpg

Przekręcamy kierownicę tak by widziec tył. Chwytamy za łopatkę i odciągamy do siebie. Łopatka wychodzi bez żadnych komplikacji..ale proszę nie ciągnąc za bardzo bo jest jeszcze przewód łopatka-multi.

dsc03609d.jpg

dsc03610x.jpg

Z panelu od multi musimy wyciągnąc kostkę od łopatki.. zapięcie od kostki podważamy cienkim śrubokręcikiem.

dsc03612pn.jpg



Kostkę z przewodem przekładamy przez otwór w kierownicy w kierunku łopatek.

dsc03615z.jpg


I wsio..kierownica jest rozebrana :decayed:
Tutek banalnie prosty..ale mam nadzieję, że komuś się przyda :)

dsc03617n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie dodam że nie wszystkie kierownice mają połączenie miedzy manetkami a panelami sterującymi na kabelkach. Kabelki są bardzo bezpieczne bo nic z nimi złego nie może się stać. Występują kierownice 3 ramienne z łopatkami gdzie połączenie między panelami do sterowania a łopatkami jest na taśmach a jak wiadomo pociągnięcie, mocniejsze zagięcie, może trwale zakłócić pracę naszych łopatek. Więc przy wysuwaniu paneli ze swoich miejsc chłopaki uważajcie żeby nie uszkodzić tasiemek bo czasami takie są zamiast kabli. Mam nadzieje że chociaż trochę swojej wiedzy mogłem dodać do wątku.

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:good:

Taka taśma jest przykładowo w kierownicy od A8 D3 z okrągłą poduchą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może trochę poza tematem ale czy kombinował ktoś z łopatkami do tiptronica, czy wychodziła taka opcja chociaż? A może da się łopatki dołożyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da się zrobić reupload zdjęć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...