Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie macie średnie spalanie silników 2.0 TDI z DPF i bez


antonio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie lubie jak mam za dużo nie potrzebnych rzeczy w aucie i chcę "poprawić fabrykę :decayed: "zastanawiam się dosyć poważnie się nad wyrzuceniem DPF i wgraniem softu od motorowni bez niego. Póki co DPF w moim BPW nie dał o sobie znać (sprawdzałem na VAGu ostatnio % jego zapełnienia) i jest OK.

Proszę użytkowników silników tylko 2.0 TDI z DPF i bez o wpisywanie tutaj średniego spalania waszych aut w warunkach miejskich, pozamiejskich i trasie. No i jeszcze jaki macie styl jazdy (zawsze but, czy w miarę zrównoważony etc) i status DPF (czy go posiadacie czy nie).

Nie wklejacie mi tutaj linków do tematów np. [ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ? bo to nie o to chodzi

----------------------------------------------------------------------------------------

a więc tak:

cykl pozamiejski - (dojazd do pracy itd) ze średnim spalaniem ciężko zejść poniżej 7,5 l , przeważnie jest to coś w granicach 8 l/100km / jazda można powiedzieć normalna - dosyć dynamiczne przyspieszenia i prędkość w granicach 80-120 km/h /

miasto - od czasu zakupu auta jeszcze konkretnie nie pojeździłem po Gdańskich korkach bo naszczęście prawie wszystko mogę kupić w mniejszym mieście do którego mam 6km i nie jest zakorkowane :)

trasa - nie zbadane spalanie gdyż jeszcze dłuższa trasa się nie trafiła

czekam na wasze wypowiedzi :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0 tdi 16 V BLB bez DPF

miasto 7 L/100 km spokojnie, Poznań bez korkow

miasto 7,5 L/100 km ostro, Poznań bez korkow

trasa 5,7 L? 100 km spokojnie

trasa 6,5 L/ 100 km ostro

srednie od zakupu 6,5 km/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0 tdi 16 V BLB bez DPF

miasto 7 L/100 km spokojnie, Poznań bez korkow

miasto 7,5 L/100 km ostro, Poznań bez korkow

trasa 5,7 L? 100 km spokojnie

trasa 6,5 L/ 100 km ostro

srednie od zakupu 6,5 km/100km

wyniki ładne

no widzisz u mnie na fisie w długiej pamięci zazwyczaj jest średnia od 7,9 do 8,3 :wallbash: i po mieście praktycznie nie jeżdżę

jak wywale DPF powinno się chyba polepszyć :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0 TDI BRD DPF

cykl poza miejski 8,0 km/100km

miasto 8,5 L/100 km srednioo czasami depnę :tongue4:,Bydgoszcz z KORKAMI ! :confused4:

miasto 8,2 - 8,3 L/100 km spokojnie, Bydgoszcz bez korków

trasa 7,5 L/100 km spokojnie drogi lokalne

trasa 8L/ 100 km ostro >150km/h (boks na dachu, autostrada 50%trasy,

górskie drogi 30% drogi lokalne 20%)

Z tym miastem to jest wiele czynników które składają się na spalanie np humor kierowcy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0 tdi, 16V, silnik BLB (ten najlepszy :cool1:) bez DPF, troche więcej mocy :naughty:

miasto ok 8,5L/100km Wrocław - lato

miasto ok 9,0-9,5L/100km Wrocław - zima

trasa 5,8L/100km - drogi krajowe, trasa po Polsce ok 500km

trasa 6,3L/100km - autostrada z tempomatem 130km/h

Gdy jest możliwość to zawsze but w podłogę ;).

Spalanie brane z natury, bo na FISie zawsze pokazuje ok 0,5L/100km mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyniki ładne

no widzisz u mnie na fisie w długiej pamięci zazwyczaj jest średnia od 7,9 do 8,3 :wallbash: i po mieście praktycznie nie jeżdżę

jak wywale DPF powinno się chyba polepszyć :mysli:

byc moze.

2.0 tdi, 16V, silnik BLB (ten najlepszy :cool1:) bez DPF, troche więcej mocy :naughty:

:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no poczekam jeszcze trochę i przeanalizuję wypowiedzi użytkowników BLB, BPW, BRE i innych

jeżeli wyjdzie na to, że po wywaleniu DPF można oszczędzić trochę cennego paliwka to bez zastanowienia to zrobię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no poczekam jeszcze trochę i przeanalizuję wypowiedzi użytkowników BLB, BPW, BRE i innych

jeżeli wyjdzie na to, że po wywaleniu DPF można oszczędzić trochę cennego paliwka to bez zastanowienia to zrobię

napewno zabezpieczysz silnik przed uruchamianiem procesu dopalania DPF w nieodpowiednich momentach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0 TDI BLB :gwizdanie: bez DPFa, po programie. :evil:

Średnie spalanie z ok. 50 tankowań ok. 6,5l/100km. Raczej jazda normalna bez nadmiernego katowania jak również bez emeryckiej jazdy. :cool1:

Trasa delikatnie poniżej 6 litrów. Przykład: Polska-Chorwacja prędkość 140-180km/h.

INFO z natury, FIS przekłamuje o ok.0,6l ale nie chce mi się tego kalibrować. :wink4:

Na kołach zimowych '16 spalanie mniejsze o ok. 0,7l w porównaniu do 18ek.

Patrząc na Twoje spalanie antonio to rzeczywiście trochę więcej pali. Na jakich kołach jeździsz? :mysli:

BTW Poczekajmy na spalanie siemiana - wtedy się uspokoisz. :wink4::decayed:

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dużo dużo, tak mnie się przynajmniej wydaje - AWX po sofcie palił mniej i był but

zima 205/55R16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dużo dużo, tak mnie się przynajmniej wydaje - AWX po sofcie palił mniej i był but

zima 205/55R16

U mnie rozmiar ten sam na zimę a widzisz spalanie mniejsze. Natomiast na lato mam 18ki i spalanie tak jak mówiłem ok. 0,5-0,7 litra więcej. Ale to średnie spalanie, o którym mówię dotyczy i lata i zimy. :cool1:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BPW z DPF - średnia z 10 tys. 6,5 litra. W tygodniu dojeżdżam we Wroclawiu do pracy 6-7 km (spalanie 7-9), a w weekendy trasa ok 200 km.

Kilka dni temu jechałem do Krakowa, wolno bo ok. 120 km/h na A4 i średnie spalanie wyniosło 5,6 litra.

Rekord na trasie to 4,4 (zwykłe drogi - nie autostrada).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BPW z DPF-em +mały wirusik i dynamiczna jazda wolno jeździć nie lubię :cool1:

miasto 7.0 przy spokojnej jeździe pokazał 6,2 na fisie

trasa prędkość 160km/h +- 20km/h spalanie 8,5 , jak raz wlokłem się za kumplem i jechałem w granicy 120 to spalanie spadło poniżej 6 :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje B7 avant BPW z DPF i quattro średnia 7,8 litra na felgach 18 225/45

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0 tdi 8 V(chyba) BPW z DPF

miasto 7,1 l/100 km............spokojnie

miasto 7,8 - 8,3 l/100 km...ostrzej

trasa 6,7 l/100 km ..........spokojnie

trasa 7,4 l/100 km ..........ostrzej

średnie od zakupu 7,1 km/100km

codziennie do pracy 10km średnia 7,4.... latem 6,7.. nie przekraczam setki i nie wbijam 6 biegu, zazwyczaj na trasie jeżdżę do 140 km/h

najlepszy mój wynik to 6,3 na odcinku 120 kilometrów, na 20 tkm nigdy nie zapalił się DPF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś lekkie nogi macie :decayed: , moje średnie spalanie w lato to 9,3 ; zimą 9,8 .

W przedostatnie lato trasa Ełk - Mszczonów rekord 10,3 l/100 km, tylko wtedy się tarcze hamulcwe pogieły :gwizdanie:

Żeby nie było że mam popsute auto to zrobiłem kiedyś testowy odcinek z prędkością 90-120 km tylko spokojne i fis pokazał 6,0 :)

Autko lekko polizane, 165 KM i 370 Nm :cool1:

Aha, DPF jest i jak narazie nie ma z nim problemów :wink4:

A jako ciekawostka 1/3 kotła wypalona w zimę na dużym placyku, w tym dojazd 100 km w obie strony i z dystrybutora wyszło coś ponad 17 l/100km

(końcówki nie pamiętam :> )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0 TDI BPW + DPF + multitronic

miasto korki zima - 9,0 - 9,5 l/100km

miasto korki lato - 8,5 l/100km

miasto bez korkow zima/lato - 8,0 - 8,5 l/100km

trasa bez mocnego deptania - 7 l/100km

trasa normalna jazda - 7,5 l/100km

DPF raz mi sie zapalil a przejechalem 30kkm, czasami jednak wlacza sie tryb automatycznego wypalania (co kilka tankowan).

pz,

Okon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0 TDI BLB bez DPF

miasto 6.8- 8.4 L w zależości od buta

trasa 5.6-7.8 to samo :wink4:

p.s. mam wrażenie ze poprzedni 1.9 AVF mniej połykał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik BPW z DPF-em skrzynia manual:

miasto 7,8-8,2

trasa 7,4-8,2

min jakie udalo mi sie osiagnac to 6,8 a max to 8,4

FIS pokazuje srednio 0,6l wicej niz w rzeczywistosci...

Tez zastanawialem sie nad usunieciem DPF-a ale wielu mechanikow mi powiedzialo,ze dopoki sie nie odzywa to go nie uraszac :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...